Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2019, 09:44   #1
Adidoes
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 02-05-2018
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 107kW/143KM
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Regulator podgrzewania siedzenia pasażera - nie da się obniżyć mocy.

Witam wszystkich,

mam kłopot z przyciskiem od regulowania mocy grzania w fotelu pasażera z przodu.
Wracając po zakupie auta z niemiec sprawdzałem obydwa przyciski i działaly. Na następny dzień gdy jechałem już z pasażerem, włączyłem mu grzanie fotela i nie dało się już tego wyłączyć, dla fotela kierowcy wszystko jest ok (teraz jeżdżę z ustawionym grzaniem pasażera na pełną moc - w zimę da się przeżyć ale jak się zrobi cieplej to będzie sobie można zrobić pewnie jajka na twardo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

Przeglądałem dokumenty z serwisu od poprzedniego właściciela i dawno temu chyba ten przycisk był zalany i był wymieniany w serwisie forda. Miał ktoś z was może taką awarię i zna sposób jak można to naprawić lub sprawdzić możliwości co mogło się zepsuć?
Nie znam się na elektryce samochodowej i nie chcę sam metodą prób i błędów szukać przyczyny bo mogę coś popsuć a dla mnie to auto jest jak perełka prosto z salonu i chciałbym dobrze o nie dbać żeby wszystko było sprawne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szukałem jakiegoś tematu związanego z tą usterką ale nie znalazłem, jeśli jest taki temat a ja poprostu jestem jeszcze zbyt cienki w obsłudze forum to przepraszam za spam.

Adidoes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 08:12   #2
Adidoes
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 02-05-2018
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 107kW/143KM
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Regulator podgrzewania siedzenia pasażera - nie da się obniżyć mocy.

Ktoś coś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adidoes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 11:41   #3
kiedrus
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2009
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: Regulator podgrzewania siedzenia pasażera - nie da się obniżyć mocy.

Zamień przyciski kierowca-pasażer i zobacz jak będzie się zachowywało.
kiedrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 13:06   #4
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Regulator podgrzewania siedzenia pasażera - nie da się obniżyć mocy.

Kiedyś zalałem mocno słodką kawą obydwa przyciski przy lekkim hamowaniu i wysokim kubku termicznym. Było lato i perspektywa 400 km z grzaniem tyłka, bo od razu po zalaniu pełna moc ogrzewania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wyciągnąłem włączniki i odpiąłem główną kostkę. Później rozebrałem włączniki, wszystko wyczyściłem spirytusem i wacikami kosmetycznymi . Do dzisiaj u nowego właściciela / brat / wszystko funkcjonuje bez zarzutu.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 20:01   #5
Moundieu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2017
Skąd: Warszafa
Model: Warczy i trąbi Mąłdieło sztery Qąbi
Silnik: dwulitrowybenzynowyszesnastozaworowy
Rocznik: najsampierwszy
Postów: 16
Domyślnie Odp: Regulator podgrzewania siedzenia pasażera - nie da się obniżyć mocy.

Popieram głos przedmówców - raczej problem leży w przyciskach. Prawdopodobnie albo wyrobiony albo zabrudzony swich od zmniejszania mocy w przycisku pasażera. Pewnie kwestia rozebrania i wyczyszczenia spirytusem. zamienić miejscami chyba nie bedzie łatwo bo w "przyciski" wchodzi jedna wspólna wtyczka.
Do czasu znalezienia właściwego rozwiązania można wyjąć odpowiedni bezpiecznik (z tego co znalazłem na szybko - FB3 lub FB4 z tylnej skrzynki) lub odłączyć wtyczkę z dołu przycisków (dojście po wyjęciu osłony wajchy od biegów) lub rozłączyć kostkę pod fotelem pasażera - wysunąć z zestawu wtyczki od grzania widoczne na zdjęciu poniżej:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A w tym wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz wszystko opisane "co i jak" apropos podłączenia grzanych foteli (w tym dużo zdjęć) - będzie Ci łatwiej grzebać po pobieżnym zapoznaniu się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 11-02-2019 o 22:41
Moundieu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2023, 11:30   #6
Mariusz0808
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-03-2023
Skąd: Chełm
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Nie mogę wyłączyć podgrzewania fotela pasażera

Witam,

po włączeniu podgrzewania fotela pasażera ma maxa nie mogę już tego wyłączyć. Fotel cały czas grzeje.Nie mogę znaleźć kostki pod fotelem(elektryczny bez pamięci) aby to odłączyć. Proszę o jakieś szczegóły jak to naprawić. Fotele są również wentylowane.
Mariusz0808 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2023, 12:40   #7
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Regulator podgrzewania siedzenia pasażera - nie da się obniżyć mocy.

Piny od ogrzewania są podłączone do głównej kostki pod siedzeniem, są to najgrubsze piny wiec bez problemu rozpoznasz, wystarczy wyjąc ta cześć kostki.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.