Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2021, 05:52   #1
jormom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2021
Model: Camry
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 1999
Postów: 0
Domyślnie Focus MK2 polift 2008r. 2.0 145KM + fabryczne LPG

Witam.

Od kilku tygodni przeglądam ogłoszenia na otomoto i olx. Przewinęło się kilka ciekawych propozycji, ale zaciekawił mnie ten konkretny egzemplarz, gdyż spełnia kilka podstawowych warunków. m.in. motor 2.0, instalacja gazowa, kombi i dość dobre wyposażenie, oczywiście głównie mieści się w budżecie no i kolor podoba się mojej kobiecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzwoniłem już do niego i wypytałem tylko o podstawowe rzeczy jak rdza, naprawy itp. Dziś będę się kontaktował ponownie w celu poszerzenia wiedzy o stanie tego modelu i dogadania się na wizytę.

Jako, iż jest to mój pierwszy Ford w życiu (wcześniej upalałem tylko nieswoje Ka) to mam kilka pytań:

- czy kwota 16 tys. za pierwszy wypust po liftingu jest ok, czy może jest zaniżona?
- wiem, że trzeba w tych silnikach sprawdzać luzy zaworowe - co ile? Jaki mniej więcej koszt takiej imprezy?
- wiem też, że te z fabryczną instalacją miały wzmocnione głowice, czy wpływa to na ich koszt serwisowania?
- podobno 2.0 lubią olej, czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie tego bez manometru i oględzin spalin? Jeśli pije olej to jaka może być tego przyczyna oprócz słabych pierścieni i czy opłaca się remontować?
- jakie są główne mankamenty tego silnika z założoną instalacją LPG, oprócz wspomnianych już zaworów i podatności na picie oleju?


Czy może ktoś sprawdzić czy wszystko zgadza się z numeren VIN?
VIN: WF0SXXGCDS8L19601


Link do ogłoszenia: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Proszę o porady, gdyż jeszcze w tym tygodniu chciałbym zakupić auto.

Pozdrawiam!

jormom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2021, 06:39   #2
Marcian
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Model: Mondeo MK IV 2011 r. 2.0 PB
Silnik: 2.0 145 km PB + LPG
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Focus MK2 polift 2008r. 2.0 145KM + fabryczne LPG

1) Co do kwoty trudno się wypowiedzieć. Mniej więcej tyle chodzą.
2) Luzy zaworowe z LPG co 30 tys. km. bez LPG rozbieżne informacje: słyszałem, już, że przy 120, 180 i że jak bez gazu to wcale nie zaglądać. Sama kontrola to 200 zł. Jak trzeba będzie regulować to koszty już są różne w zależności ile szklanek da się zamienić a ile trzeba kupić nowych (ok 40zł szt. org w ASO).
3) Wzmocnione gniazda miały silniki Flexifuel.
4) Tak - lubią olej. Cieżko znaleźć taki, który nie pije. Sprawdzić również ciężko. Wątpię czy właściciel da Ci sprawdzać kompresję itp. Możesz wyciągnać jakieś wnioski z rozmowy + np. udokumentowane interwały wymian oleju, kto nim wcześniej jeździł itp. ale zawsze pozostaje ryzyko.

5) co do mankamentów to sporo osób narzeka na falowanie obrotów na zimnym - ale na samej benzynie też sporo osób ma (czyszczenie przepustnicy ponoć pomaga).


Dopytaj jakie przygody miało auto bo brak informacji, że bezwypadkowy.
__________________
Był: Mondeo MK III Kombi 2.0 TDDI 115 KM 2001 r.
Jest:Mondeo MK IV Sedan 2.0 145 KM FL 2011 r.
Fiesta MK VII 1.25 82 KM 2010 r.

Ostatnio edytowane przez Marcian ; 27-05-2021 o 06:42
Marcian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2021, 06:54   #3
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: Focus MK2 polift 2008r. 2.0 145KM + fabryczne LPG

Cytat:
Napisał Marcian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Luzy zaworowe z LPG co 30 tys. km
No bez przesady, sprawdzić od razu po kupnie i zobaczyć, ile brakuje do dolnej granicy. Pytanie czy ktoś w ogóle tam zaglądał, czy już nie jest za późno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Samo sprawdzenie luzu to pikuś, jak kolega napisał, około 200zł, w zależności skąd jesteś. Ewentualnie szczelinomierz do ręki, piwo do drugiej i samemu sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Regulacja to już droższa zabawa, zrzucanie rozrządu, wałków. Generalnie nie jestem zwolennikiem kupowania auta z LPG, zawsze lepiej kupić benzynę i samemu zagazować.
BRC jest dość drogie w serwisie i nie każdy majster ma możliwość.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2021, 22:19   #4
jormom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2021
Model: Camry
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 1999
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus MK2 polift 2008r. 2.0 145KM + fabryczne LPG

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie czy ktoś w ogóle tam zaglądał, czy już nie jest za późno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rozmawiałem z nim dziś konkretniej, od czasu kiedy go ma (3 lata) nie było zaglądane pod pokrywę zaworów. Jeszcze ma mi odesłać info od swojego mechanika, czy on coś tam robił. Mówi, że silnik chodzi równo, nie wydaje metalicznego stukania ani żadnych dziwnych dźwięków, odpala na zimnym, jak się nagrzeje to chwilkę dłużej trzeba kręcić.

Spytałem się czy pije olej lub falują obroty - z tym pierwszym ubytek od wymiany do wymiany jest nieduży, falujące obroty pojawiły się, wymienił reduktor gazu na nowy i podobno wszystko wróciło do normy.

Auto prawdopodobnie bezwypadek, kupił je od jakiegoś prywatnego handlarza po ściągnięciu z Włoch i przy zakupie wszystkie elementy sprawdzał miernikiem. Wszystkie szyby podobno fabryczne.

Z technicznych rzeczy alternator był regenerowany bo szczotki się poddały, dwumasa założona pod koniec tamtego roku.

No i nie ma faktur na wszystko, bo większość rzeczy ogarniał mechanik - mąż kuzynki, nie wiem jak to się wszystko jakościowo trzyma
jormom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2021, 22:23   #5
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: Focus MK2 polift 2008r. 2.0 145KM + fabryczne LPG

Cytat:
Napisał jormom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak się nagrzeje to chwilkę dłużej trzeba kręcić.
I wszystko w temacie, luzy do ustawienia. Poza tym zawsze bawi mnie "nie nam faktur, wszystko robił kolega/kuzyn/mąż kuzynki" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. naród mechaników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 28-05-2021 o 22:27
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2021, 22:27   #6
jormom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2021
Model: Camry
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 1999
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus MK2 polift 2008r. 2.0 145KM + fabryczne LPG

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I wszystko w temacie, luzy do ustawienia


Opłaca się w to pchać? Czy na dzień dobry cenę zbijać o tysiaka w dół? Bo obstawiam taki mniej więcej koszt takiego zabiegu, o ile głowica jest jeszcze w dobrym stanie
jormom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2021, 22:35   #7
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: Focus MK2 polift 2008r. 2.0 145KM + fabryczne LPG

Nie opłaca. Po pierwsze nie wiesz, w jakim stanie są zawory i gniazda, po drugie tysiąc to dość optymistyczne założenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pamiętaj, że to wiąże się z rozebraniem rozrządu, wyjęciem wałków, kupnem nowych szklanek (ok. 60zl/szt)
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2021, 22:48   #8
jormom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2021
Model: Camry
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 1999
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus MK2 polift 2008r. 2.0 145KM + fabryczne LPG

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie opłaca. Po pierwsze nie wiesz, w jakim stanie są zawory i gniazda, po drugie tysiąc to dość optymistyczne założenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pamiętaj, że to wiąże się z rozebraniem rozrządu, wyjęciem wałków, kupnem nowych szklanek (ok. 60zl/szt)

Czy może być inna przyczyna dłuższego odpalania na ciepłym niż nieustawione luzy zaworowe?
jormom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2021, 22:55   #9
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: Focus MK2 polift 2008r. 2.0 145KM + fabryczne LPG

Pewnie może, ale czy warto ryzykować? Tak patrząc z prawdopodobieństwa, fabryczne lpg, 250k przebiegu i niezaglądane pod dekiel, ja bym nie ryzykował
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 00:04   #10
jormom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2021
Model: Camry
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 1999
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus MK2 polift 2008r. 2.0 145KM + fabryczne LPG

Czy bardziej się opłaci wyrwanie przedlifta na czystej benzynie za 11-12 tys i założenie LPG? Czy w czystej benzynie też może być coś nie halo?
jormom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.