Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2017, 19:47   #1
mawof
 
Postów: n/a
Domyślnie Delikatnie odstający róg tylnego zderzaka.

Witam serdecznie,
Ostatnio po małej stłuczce miałem wymieniany tylny zderzak. Po tej naprawie odstaje mi delikatnie róg tylnego zderzaka (pod światłem przy błotniku prawa strona). Machery z lakierni Forda "zauważyli" to oddając auto ale nic z tym nie zrobili tłumacząc się tym że tak już było jak im auto oddałem wiec to pozostałość o innych szkodach lub złych poprzednich naprawach. Chcę to reklamować ale czekam aż osoba z którą to załatwiałem wróci z urlopu. Ma to sens czy da się to jakoś szybko naprawić samemu? Niby nic ale w oczy razi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2017, 19:56   #2
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Delikatnie odstający róg tylnego zderzaka.

może źle przykręcony?
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2017, 19:59   #3
mawof
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Delikatnie odstający róg tylnego zderzaka.

Może, ale ponoć go zdejmowali i zakładali kilka razy. i teraz nie wiem czy go coś tam wypycha np. lampa, czy blacha jest krzywa stąd źle leży a może coś ze ślizgiem jest nie tak...

Pytam, bo może ktoś miał podobną "przygodę". Po lewej stronie leży jak nówka, a po prawej odstaje no na 2/3 mm.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2017, 20:51   #4
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Delikatnie odstający róg tylnego zderzaka.

Cytat:
Napisał mawof Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie,
Ostatnio po małej stłuczce miałem wymieniany tylny zderzak. Po tej naprawie odstaje mi delikatnie róg tylnego zderzaka (pod światłem przy błotniku prawa strona). Machery z lakierni Forda "zauważyli" to oddając auto ale nic z tym nie zrobili tłumacząc się tym że tak już było jak im auto oddałem wiec to pozostałość o innych szkodach lub złych poprzednich naprawach. Chcę to reklamować ale czekam aż osoba z którą to załatwiałem wróci z urlopu. Ma to sens czy da się to jakoś szybko naprawić samemu? Niby nic ale w oczy razi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
To papraki na całego skoro piszesz , ze wymieniali zderzak to powinni go założyć tak jak powinien być , a nie , ze cos odstaje. Ale może być tak , ze po prostu nie umieją. Możesz ewentualnie wyjąć lampę i zobaczyć czy wszystkie zaczepy sa dobrze umocowane.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2017, 20:58   #5
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Delikatnie odstający róg tylnego zderzaka.

Jeżeli odstaje to ślizgi lub zaczepy zderzaka są uszkodzone. Jest też możliwe, że zaczepy zderzaka nie trafiły w ślizg.

Czy miałeś robioną blacharkę czy tylko zderzak?

Czy w kosztorysie są nowe ślizgi ? Jeżeli zostawili stare to masz już zlokalizowaną przyczynę.
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2017, 21:32   #6
lgtm
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 182
Domyślnie Odp: Delikatnie odstający róg tylnego zderzaka.

Ja bym obstawiał, że zostawili stary, uszkodzony ślizg i nie wszystkie zaczepy nowego zderzaka trzymają.
lgtm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2017, 22:15   #7
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Delikatnie odstający róg tylnego zderzaka.

Też bym stawiał na problem z ślizgami.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2017, 06:31   #8
mawof
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Delikatnie odstający róg tylnego zderzaka.

Oczywiście że ślizgi zostawili stare, mimo że miały być wymienione. A teraz mi wmawiają że stary był dobry i za nowy nikt im nie zapłaci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zderzak nowy więc nie sądzę żeby w nim coś było nie tak z zaczepami.

No nic. Trzeba chyba będzie ich przycisnąć w ramach gwarancji po naprawie. Skoro źle zrobili i nie wymienili wszystkiego co trzeba, ew. nie naprawili tak jak być powinno to niech się teraz bujają.

Chyba że ma sens kupić jakiś ślizg za 20zł na allegro? i zrobić to samemu?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2017, 07:09   #9
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Delikatnie odstający róg tylnego zderzaka.

Walcz.

Fuszera wykonawcy - zderzak dostał i ślizgi też dostały - fizyki nie zmienisz.


Dlaczego Ty masz teraz zdejmować zderzak, zmieniać ślizgi i montować zderzak

Koszt w aso pewnie z 500 zł. - oni będą płacić za Twoją pracę ?
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2017, 09:30   #10
mawof
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Delikatnie odstający róg tylnego zderzaka.

Taki jest plan. Naszczęście zgłosiłem swoje uwagi w dniu odbioru i powiedziałem , że zgłoszę się po urlopie. Więc zaczynak walczyć o swoje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Troszkę to z ich strony trąca partactwem i chęcią rozmycia odpowiedzialności a ja po to im oddałem auto żeby zrobiłi jak trzeba a nie na odczepne.

No ale zobaczymy co się uda...
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.