Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-12-2011, 22:23   #1
unh
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-12-2011
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: fiesta
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie montaż halogenów

Witam po raz pierwszy na forum, mam pytanko czy ktoś "dokładał" do najnowszej fiesty halogeny ?? jakie są koszty, jaka ingerencja w elektrykę?? może ktoś coś podpowie

unh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2011, 23:09   #2
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: montaż halogenów

Koszty, to nie wiem - sprawdź allegro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamontować tego jak w fabryce się nie bardzo da, bo jest wszystko sterowane przez komputer, a on już ma wgrane, że dane auto nie ma halogenów - to nie VW że sobie mozesz je potem wkodować.
Możesz sobie pewnie to na przekaźnikach zrobić, ale konkretnie jak to do elektrykó pytanie.

Tylko pytanie - po co? Mam w obu fiestach halogeny i włączałem je raz - żeby sprawdzić czy działają... Już 10 razy bardziej wolałbym w ich miejscu światła dzienne.
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2011, 14:25   #3
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: montaż halogenów

Akurat nie ma problemu z przeprogramowaniem komputera i dodaniem halogenów. Koszt oryginalnego to ok 350zł/szt o ile dobrze pamiętam. Problemem jest raczej brak wiązek i konieczność zmiany włącznika świateł. Sumarycznie jak dla mnie poniżej 1000 nie ma szans.
Potwierdzam natomiast znikomą przydatność i to kilka razy w roku.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 19-12-2011 o 14:28
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2011, 17:29   #4
artax
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: Świdnica
Model: Focus
Silnik: 1,6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 110
Domyślnie Odp: montaż halogenów

Nie wspomne o zderzaku ,ktory w wersji bez halogenow nie ma otworow technologicznych na takowe.Bo rozumiem ,ze mowimy o oryginalnych.Podlączasz odpowiednio i masz doswietlanie zakrętowGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Dałem fachmanowi 50 dych i zrobił jak trzeba.
pzdr
artax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2011, 21:05   #5
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: montaż halogenów

Cytat:
Napisał artax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wspomne o zderzaku ,ktory w wersji bez halogenow nie ma otworow technologicznych na takowe.
a właśnie - fifki bez halogenów mają inne zderzaki.
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2011, 12:11   #6
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: montaż halogenów

Cytat:
Napisał artax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)Podlączasz odpowiednio i masz doswietlanie zakrętowGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Dałem fachmanowi 50 dych i zrobił jak trzeba.
pzdr
Doświetlanie zakrętów przeciwmgielnymi, to tylko bajer, bo z doświetlaniem ma mało wspólnego. Zasięg przeciwmgielnych jest niewielki i światło mocno rozproszone.
Prawdziwe to jest w Focusach i C-maxach nowych z xenonami. Tutaj idealnie widać granicę światła i cienia, a i zasięg o niebo lepszy.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2011, 08:54   #7
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Odp: montaż halogenów

Cytat:
Napisał artax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podlączasz odpowiednio i masz doswietlanie zakrętow
coś więcej na ten temat ?

a koszty samej dokłądki nie są małe w związku z innym zderzakiem a auto nowe to części drogie.
Ciekawym rozwiązaniem jest dokłądka ledów tylko wtedy też trzeba pobawić się, żeby seryjne halogenowe dzienne nie świeciły
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg fiestaled.jpg (26.1 KB, 63 wyświetleń)
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2011, 15:52   #8
artax
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: Świdnica
Model: Focus
Silnik: 1,6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 110
Domyślnie Odp: montaż halogenów

Szczegolów co do podlączenia nie znam poniewaz robil mi to fachman.A co do ledow(swiatel dziennych) to mam zainstalowane okragłe w kratce(wymiary wg kodeksu)Okrągle jak najbardziej pasują .Zachowane owale,soczewki reflektorow ,halogeny.Jesli chcesz to mogę zrobić zdjęcie i podeslać .Mozesz wystawić na forum dla potomnychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pzdr
artax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2011, 16:20   #9
Kruszon91
ford::average
 
Avatar Kruszon91
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,25 82KM
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: montaż halogenów

To wrzuc fotoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kruszon91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2011, 18:23   #10
artax
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: Świdnica
Model: Focus
Silnik: 1,6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 110
Domyślnie Odp: montaż halogenów

Podaj maila to po niedzieli zrobię ,wyślę.Mozesz wystawić bo ja nie bardzo kumam jak to wstawićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pzdr
artax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
przeciwmgielne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.