Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2020, 16:36   #1
Codee13
ford::average
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 31-01-2016
Skąd: Lędziny
Model: C-MAX, Grand C-MAX
Silnik: 1.8 Duratec HE, 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2004. 2015
Postów: 62
Domyślnie Dołożenie parktronika przód

Witam

Obecnie mam:
- fabryczną instalację parktronika tył (4 czujniki),
- dołożony zderzak przód z 6 czujnikami,
- dołożony przycisk parktronik z autoparkowaniem,
- zmieniony moduł sterowania z F1ET-15K866-AG na F1ET-15K866-BG,
- zaprogramowane (włączone programem) czujniki przód plus tył.

Problem: wyrzuca awarię parktronika - na komputerze w ForScan błąd B13F3 razy dwa z tłumaczeniem uszkodzenia, zwarcia lub otwarcia czujników tył skrajnego lewego i tył skrajnego prawego.

Patrzę jakie czujniki są montowane w tylnim zderzaku skrajne mają ten sam numer dla mojego kodu lakieru 5305190 przy różnych konfiguracjach.
Na module F1ET-15K866-AG z parktronikiem tylko tył wszystko ok

Jak to ugryźć?


Ostatnio edytowane przez Codee13 ; 28-01-2020 o 21:36
Codee13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2020, 14:52   #2
Codee13
ford::average
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 31-01-2016
Skąd: Lędziny
Model: C-MAX, Grand C-MAX
Silnik: 1.8 Duratec HE, 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2004. 2015
Postów: 62
Domyślnie Odp: Dołożenie parktronika przód

Problem rozwiązany "chwilowo" na ten czas.
W grand c-max po lifcie 2015- wsadzając moduł F1ET-15K866-BG auto oczekuje od nas 6 czujników z przodu oraz 6 czujników z tyłu (pełen SAPP - autoparkowanie równoległe i prostopadłe). Oczywiście do tego trzeba mieć czujniki ABS tył AV6T 2B372 EB te oryginalnie "żółte".
Dzięki bliskiej lokalizacji fachowca włożony moduł został ustawiony na 6 czujników przód + 4 czujniki tył. Zaprogramowany i działa.
Projekt full SAPP w toku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Codee13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2020, 23:35   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Dołożenie parktronika przód

Cytat:
Napisał Codee13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Dzięki bliskiej lokalizacji fachowca włożony moduł został ustawiony na 6 czujników przód + 4 czujniki tył. Zaprogramowany i działa.
Projekt full SAPP w toku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ważne też, że jak powiedziałem "problem do ogarnięcia w 15 minut" - to ogarnięte zostało w 15minut!.
Niestety "wiedzę i doświadczenie" w tym zakresie zdobywa się licznymi próbami i sporą ilością czasu nie poświęconego na TV na przykład...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 17:40   #4
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Dołożenie parktronika przód

To póki co mamy rodzynka po lifcie z SAPPem przed fl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2020, 12:32   #5
Codee13
ford::average
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 31-01-2016
Skąd: Lędziny
Model: C-MAX, Grand C-MAX
Silnik: 1.8 Duratec HE, 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2004. 2015
Postów: 62
Domyślnie Odp: Dołożenie parktronika przód

Projekt zakończony full SAPP i kamerka cofania hulają.
Jednak napiszę co nie co, gdyż pojawiły się pewne dziwne zachowania układu.
Po zaprogramowaniu układu, w którym było 12 czujników (oczywiście moduł też na 12 sztuk), ale nie działała kamerka cofania (brak połączenia, brak przetwornicy odpowiedniej) system nie pokazywał wcale skrajnych czujników przód tył (nie reagował jak się szło obok nich. Na wyświetlaczu były pokazane jako takie bardziej przeźroczyste(wyblakłe). Auto zaparkowało samo równolegle, ale nie prostopadle (czyli logicznie rzecz biorąc system czytał z nich , bo inaczej by nie zaparkował).
Pojeździłem tak kilka dni zanim nie przyszła mi przetwornica ta znad schowka.
Po jej zamontowaniu i zorientowaniu się przy tym, że wtyczki kamerki są z przodu w nogach pasażera tylko niepołączone, owinięta jedna taśmą do uwolnienia i wpięcia, zamontowałem przetwornicę usunąłem przerwę w okablowaniu kamery (sprawdziłem czy kamerka działa) i auto stało parę dni. Wczoraj doznałem szoku - jak się wcześniej działo jak pisałem wyżej tak wszystko zaczęło działać poprawnie i wykonałem pierwsze parkowanie prostopadłe.
Na piktogramie parkowania pokazała się obramówka całego auta i boczne czujniki skrajne normalnie działają.
Postanowiłem opisać sytuację dla innych

Dziękuję tedi_k za pomoc i zaangażowanie, podziwiam za upór w dążeniu do celu (2 godziny walki, a czujniki swoje).
Codee13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2020, 23:50   #6
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 280
Domyślnie Odp: Dołożenie parktronika przód

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] miałeś instalację pod przód i pod przycisk? Wtyczka od przycisku była zaraz za zaslepka czy gdzieś dalej?
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2020, 16:41   #7
Codee13
ford::average
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 31-01-2016
Skąd: Lędziny
Model: C-MAX, Grand C-MAX
Silnik: 1.8 Duratec HE, 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2004. 2015
Postów: 62
Domyślnie Odp: Dołożenie parktronika przód

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] miałeś instalację pod przód i pod przycisk? Wtyczka od przycisku była zaraz za zaslepka czy gdzieś dalej?
Na obydwa pytania odpowiedź brzmi tak. Szczegółowo wyglądało u mnie to tak: przycisk - była zaślepka na karty czy coś takiego, wtyczka była taśmą izolacyjną do wiązki uwiązana, zderzak przód - wydaje mi się że każdy samochód (C-max, Grand C-max z halogenami przód) ma wtyczkę do zderzaka przód (umiejscowioną obok komputera). Teraz w zależności co ma zderzak przód, to jest wykorzystywane w wiązce zderzaka (ma odpowiednio więcej kabli od tej wtyczki w kierunku zderzaka). Z tyłu jest analogicznie.

Najlepiej jak chcesz takie coś dołożyć to znajdź kogoś kto handluje częściami do Ford i dobrze Ci dobierze części które chcesz.
Codee13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.