Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2014, 21:49   #11
Pitek S.
ford::advanced
 
Avatar Pitek S.
 
Zarejestrowany: 14-07-2011
Model: Golf mk 7,5
Silnik: 1,4 TSI 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Poradnik Pogodnego cz.6 Cleaner - oczyszczenie i przygotowanie karoserii pod wos

Cytat:
Napisał gusiak11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc cleaner nie jest zabiegiem koniecznym w przypadku wosków syntetycznych.
Teoretycznie tak. Ale najlepiej zrobić jakiś test Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
był: Fiat 125p; Fiat Siena 1,6 HL; Fiat Punto ELX; Fiat Stilo; Ford Focus mk2; Ford Mondeo mk4; Ford Focus mk3 EcoBoost; VW Golf mk7 1,4 TSI ; Audi A3 1,4 TFSI
jest
:VW Golf mk7,5 1,4 TSI
Pitek S. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2014, 07:56   #12
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Poradnik Pogodnego cz.6 Cleaner - oczyszczenie i przygotowanie karoserii pod wos

Pogodny super robota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkie części zostały podwieszone.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2014, 08:23   #13
Pogodny
ford::advanced
 
Avatar Pogodny
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Mierzęcice
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 PB 145 KM
Rocznik: 2005
Postów: 287
Domyślnie Odp: Poradnik Pogodnego cz.6 Cleaner - oczyszczenie i przygotowanie karoserii pod wos

jvc dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do przygotowania powierzchni pod wosk robiłem pewien test na byłej astrze coupe bertone na mace jako powierzchni w miarę poziomej, oraz dolnych partiach drzwi które są najbardziej narażone na działanie np. soli zimą. Test polegał na sprawdzeniu trwałości Colliniete 845 Insulator Wax zależnie od przygotowania powierzchni pod niego. Część po pełnej korekcie została porządnie odtłuszczona zmywaczem sylikonowym po czym został nałożony wosk, kolejna część karoserii odtłuszczona zmywaczem, aplikacją cleanera Lusso Oro Revitalizing Creme finisch padem i na niego położyłem warstwę Colli 845 IW. Moje wrażenia są takie, że nie zauważyłem aby cleaner negatywnie wpływał na trwałość, tym bardziej podbijając wet look (efekt mokrego połysku). Także podstawa to dobrze po korekcie czy innych zabiegach odtłuścić karoserię. Ja ze swojej strony polecam zmywacz sylikonowy. Na początku działałem głównie izopropanolem ( IPA ) ale 1:1 czy nawet 1:0.5 nie domywało tak past jak czysty zmywacz sylikonowy - poza tym zmywacz tak szybko nie odparowuje jak IPA.
__________________

Zapraszam na mojego bloga:
https://www.facebook.com/PogodnyDetailing
Pogodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2015, 19:35   #14
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: Poradnik Pogodnego cz.6 Cleaner - oczyszczenie i przygotowanie karoserii pod wos

Na forum Focusa piszą że na PB Black hole wosk bardzo szybko schodzi. Czy to prawda? Że lepiej dać Juice Lime Prime, albo innego Cleanera i na to wosk

Bump: P.S. Black Hole jest kwalifikowane jako politura czyli faktycznie na to już się wosku nie kładzie.
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2015, 21:20   #15
Pitek S.
ford::advanced
 
Avatar Pitek S.
 
Zarejestrowany: 14-07-2011
Model: Golf mk 7,5
Silnik: 1,4 TSI 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Poradnik Pogodnego cz.6 Cleaner - oczyszczenie i przygotowanie karoserii pod wos

Z politury zawsze wosk szybciej spłynie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Ludzie dla większego "luku" i "szajnu" , robią kanapkę: cleaner, politura, wosk. Trwałość takiego zestawu jest jednak krótsza niż tradycyjnego tj. cleaner+wosk.
__________________
był: Fiat 125p; Fiat Siena 1,6 HL; Fiat Punto ELX; Fiat Stilo; Ford Focus mk2; Ford Mondeo mk4; Ford Focus mk3 EcoBoost; VW Golf mk7 1,4 TSI ; Audi A3 1,4 TFSI
jest
:VW Golf mk7,5 1,4 TSI
Pitek S. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2015, 09:24   #16
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: Poradnik Pogodnego cz.6 Cleaner - oczyszczenie i przygotowanie karoserii pod wos

No właśnie to tez jeden z użytkowników napisał. Że BH da oszałamiający efekt ale FK 1000p zamiast 3-4 miesiące będzie siedział 2-3 tygodnie. Mainz Pristine pod ten wosk będzie dobry? Bo Jeśli dobrze przeczytałem to Lime Prime nie bardzo.
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2015, 21:21   #17
Pogodny
ford::advanced
 
Avatar Pogodny
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Mierzęcice
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 PB 145 KM
Rocznik: 2005
Postów: 287
Domyślnie Odp: Poradnik Pogodnego cz.6 Cleaner - oczyszczenie i przygotowanie karoserii pod wos

Lepiej już zaaplikować cleaner wosk i pielęgnować po każdym myciu quick detailerem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do syntetyków polecam FK 425 slick, a na naturalne woski Pro Detailera z Chemical Gays.
__________________

Zapraszam na mojego bloga:
https://www.facebook.com/PogodnyDetailing
Pogodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.