Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-08-2023, 21:13   #981
Sebol1708
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-06-2019
Skąd: Piastów
Model: Focus MK3 SE USA
Silnik: 2,o
Rocznik: 2013
Postów: 87
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Sebastian

Focus MK3 2013r. USA z Sync3 i BCM EU Polift
Na YouTube w USA

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez Sebol1708 ; 25-08-2023 o 21:21
Sebol1708 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2023, 21:30   #982
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Cytat:
Napisał Sebol1708 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Na YouTube w USA...
Rozumiem, że dla Kolegi "czy to Focus czy to Fusion (Mondeo MK5) - to wszystko jedno"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaręczam Koledze, że dla Sync 4 TO ROBI ZASADNICZĄ RÓŻNICĘ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W Fusion "częściowo będzie działać" a w Focus MK3 W OGÓLE NIE RUSZY.

To tyle w temacie "marzeń"...
BTW - aby Kolega nie musiał innych pytać "a dlaczegóż to..." samemu można poczytać czym się różni platforma CGEA (Fusion/Mondeo MK5) od C1MCA (Focus MK3).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 25-08-2023 o 21:38
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2023, 21:56   #983
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Sam nie testowałem ale koledzy twierdzą ,że sync4 się uruchamia i działa. Problem w tym że nie ma komunikacji z żadnym modułem więc jest to bardziej ciekawostka taka sama jak sync3 w mondeo MK4.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2023, 23:14   #984
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...koledzy twierdzą...
Zawsze warto w takich sytuacjach podać KTÓRZY koledzy twierdzą i choć "jakiś malutki dowodzić" na poparcie tych twierdzeń.
W FF3/FF3.5 Sync4 normalnie nawet nie wstanie. Nie ta sekwencja CAN "budzenia" urządzenia.
Trzeba by co najmniej mojego CANstartera użyć by Sync4 się obudził.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2023, 05:21   #985
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

Nie byłem, nie widziałem . Podobno wstaje. Nie wiem jak z dźwiękiem, o działaniu np PDC można pomarzyć.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2024, 16:37   #986
przemozhx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-01-2024
Model: Focus
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Sync2 -> Sync3 - brak obsługi klimatyzacji oraz bocznych czujników

Drodzy,

Od niedawna stałem się właścicielem Forda Focusa 1.5 Ecoboost MK3 (2016). Z racji leciwego już Synca2 zleciłem wymianę na Synca3 jednemu z panów trudzących się tą kwestią - generalnie jestem zadowolony, ale mam dwa małe "ale", o których rozwiązanie chciałbym Was poprosić:

1) Czy w w/w Focusie po konwersji nie ma możliwości obsługi klimatyzacji z poziomu Synca? Takie informacje dostałem od osoby wykonującej zlecenie, a że mam do tego wątpliwości bardzo prosiłbym o nakierowanie jakie ustawienia powinny zostać zmienione, jeśli taka opcja istnieje.

2) Kwestia czuników 'bocznych' - w poprzednim Sync2 na wyświetlaczu podczas cofania przy ikonce pojazdu widoczne były tzw. czuniki boczne (jest to wersja bez BLIS). Po konwersji na wyświetlaczu mam czujniki z przodu oraz tyłu (pomimo działającego asystenta parkowania i wybrania opcji 7 *jeśli dobrze pamiętam*). Czy istnieje możliwość ich odblokowania, jeśli tak to jakim parametrem?

Z góry bardzo dziękuję Wam za pomoc.
przemozhx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2024, 17:39   #987
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: Sync2 -> Sync3 - brak obsługi klimatyzacji oraz bocznych czujników

Obie kwestie do załatwienia odpowiednią konfiguracją APIMu
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2024, 18:24   #988
przemozhx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-01-2024
Model: Focus
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: Sync2 -> Sync3 - brak obsługi klimatyzacji oraz bocznych czujników

Dziękuję za odpowiedź - kluczem do sukcesu jest oczywiście co zmienić w konfiguracji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z racji że jestem zupełnie zielony w temacie chętnie oddałbym to zlecenie odpłatnie komuś z okolic Malopolski/Śląska. Czy mamy na forum takowych ekspertów?
przemozhx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2024, 21:02   #989
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,605
Domyślnie Odp: Sync 2 zamiana na Sync 3

A co z tym panem trudzącym się „tą kwestią”? Forsę wziął i się utlenił? Widać solidny fachowiec.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2024, 21:14   #990
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Sync2 -> Sync3 - brak obsługi klimatyzacji oraz bocznych czujników

Cytat:
Napisał przemozhx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....1) Czy w w/w Focusie po konwersji nie ma możliwości obsługi klimatyzacji z poziomu Synca? Takie informacje dostałem od osoby wykonującej zlecenie, a że mam do tego wątpliwości bardzo prosiłbym o nakierowanie jakie ustawienia powinny zostać zmienione, jeśli taka opcja istnieje.
....
Była "ćwiartka ekranu" klimatyzacji ma Sync2? Jeśli tak - to na Sync3 też musi być obsługa klimy. Jeśli w aucie jest klimatyzacja manualna - to nie było jej na Sync2 i nie będzie na Sync3.

Cytat:
Napisał przemozhx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
2) Kwestia czuników 'bocznych' - w poprzednim Sync2 na wyświetlaczu podczas cofania przy ikonce pojazdu widoczne były tzw. czuniki boczne (jest to wersja bez BLIS). Po konwersji na wyświetlaczu mam czujniki z przodu oraz tyłu (pomimo działającego asystenta parkowania i wybrania opcji 7 *jeśli dobrze pamiętam*). Czy istnieje możliwość ich odblokowania, jeśli tak to jakim parametrem?
....
Parametr w Sync3 nazywa się "Flank guard HMI".

BTW - "takich panów" co mają tego rodzaju problemy to trzeba omijać szerokim łukiem... ABECADŁO!
Bez żadnych dyskusji jest podstawa do żądania zwrotu ze 200zł za wprowadzenie zamieszania i narażenie na dodatkowe działania i koszty. Oczywiście jeśli klima w aucie jest automatyczna.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.