Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2019, 18:38   #1
robert19091990
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-08-2018
Skąd: Zator
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Brzęczenie/ rezonans z prawej strony

Witam. Od ponad roku z tym walczę, nie mogę dojść do ładu, kończą mi się pomysły. Samochód to Focus MK2 FL 1.8 TDCi. Brzęczenie z prawej strony i przy delikatnym przyśpieszaniu tego nie słychać ale gdy wcisnę "gaz w dechę" i chce nagle przyśpieszyć to między 1500 a 2200 obr/min zaczyna coś brzęczeć i gdy jestem w przedziale tych obrotów to przy nierównościach gdy kołysze autem na drodze to też brzęczy. Powyżej 2200 obr/min tego nie ma, im wyżej go trzymam na obrotach to znika to. Im niżej tym gorzej, granica niżej to jakieś 1500 obr/min . Na 1 biegu tego nie ma, zaczyna się od 2-ki.

Pokrótce :

- dwumas wymieniony więc drgania silnika odpadają z jego powodu (zresztą wymieniałem w sierpniu 2018 a to brzęczenie występuje już dużo dużo wcześnie)
- natomiast gdy gaszę silnik to słychać takie terkotanie i widać pod spodem jak skacze wtedy skrzynia i poduszka skrzyni. Przed wymianą dwumasy już tak było a mechanik nie stwierdził jej uszkodzenia (stwierdził że ten typ tak ma, w sensie 1.8 TDCi). Może to być powód tego że przenosi jakieś wibracje i jest uszkodzona?
- plastikowa osłona spodu silnika zdjęta
- plastikowej osłony od góry silnika nie ma
- osłona plastikowa od spodu chłodnicy zdjęta
- plastikowe nadkole delikatnie pęknięte ale to na odcinku 2-3 cm i to na końcu ( tylne nadkola/ błotniki są wyścielane takim jakby welurem, przednie są gołe plastikowe i nie siedzą tak sztywno jak tylne, czy to ma wpływ? )
- sprawdzony tłumik, siedzi twardo
- sprawdzone złącze elastyczne tłumika, jest zdrowie, wygląda jak nowe.
- żadnej dziury w tłumiku
- obejrzałem od spodu i od góry praktycznie każdy element, to co było luźniejsze zostało usztywnione ( akumulator, obudowa filtra paliwa, filtra powietrza.



Szczerze nie wiem gdzie szukać problemu. Słychać ewidentnie z prawej strony z okolic podszybia, ewentualnie spod deski rozdzielczej za schowkiem. Czy ma ktoś jakiś pomysł lub miał taki sam problem?

Tutaj filmik, najlepiej słuchać na słuchawkach wtedy najlepiej to będziecie mogli usłyszeć.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


P.S. Jeszcze przed wymianą dwumasu przy gaszeniu słychać było takie stukanie od silnika, zwalałem to na dwumas, bez względu czy sprzęgło wciśnięte czy nie, jest taki stukot przy gaszeniu.
Sprawdziłem to i stukot jest z okolic skrzyni. Czy to może być zużyta poduszka? Czy może być tak że przez nią są przenoszone jakies wibracje i stąd te dźwięki? Dziś nagrałem to w kanale, wygląda to tak
:


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i pomoc !

robert19091990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 18:45   #2
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Brzęczenie/ rezonans z prawej strony

Stawiam na poduszkę skrzyni
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 19:02   #3
robert19091990
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-08-2018
Skąd: Zator
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Brzęczenie/ rezonans z prawej strony

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stawiam na poduszkę skrzyni

Czyli trzeba będzie wymienić, choćby profilaktycznie. Z tego co widzę moja wygląda tak

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


czy na kanale samemu będę w stanie to wymienić? Trzeba podnosić lub podpierać skrzynię lewarkiem?
robert19091990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 19:52   #4
Krzysiek128
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 04-11-2014
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1,6 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: Brzęczenie/ rezonans z prawej strony

Wymieniłem u siebie. Kanał wystarczył.
Krzysiek128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 20:12   #5
robert19091990
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-08-2018
Skąd: Zator
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Brzęczenie/ rezonans z prawej strony

Cytat:
Napisał Krzysiek128 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem u siebie. Kanał wystarczył.


Ok a jeśli mogę zapytać to na co zwrócić uwagę? Obejdzie sie bez podnośnika? Skrzynia nie opadnie i nie zaklinuje mi śruby ? Chciałbym wiedzieć jak za to się zabrać, lewych rąk nie mam, sporo rzeczy sam wymieniam ale lepiej być przygotowanym i zapytać kogoś kto z tym robił.
robert19091990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 20:39   #6
Buton
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-11-2014
Skąd: Łuków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Brzęczenie/ rezonans z prawej strony

U mnie brzęczała luźna nagrzewnica. Z prawej strony konsoli widać dwie metalowe rurki. Spróbuj je przytrzymać ręką kiedy zacznie brzęczeć, jak ucichnie, to masz to samo co ja.
Buton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 14:07   #7
robert19091990
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-08-2018
Skąd: Zator
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Brzęczenie/ rezonans z prawej strony

Cytat:
Napisał Buton Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie brzęczała luźna nagrzewnica. Z prawej strony konsoli widać dwie metalowe rurki. Spróbuj je przytrzymać ręką kiedy zacznie brzęczeć, jak ucichnie, to masz to samo co ja.


Z prawej strony czyli w kabinie gdzieś od spodu deski?


Wiesz, wczoraj przesiedziałem pod autem w kanale ponad godzinę, przejrzałem wszystko od góry do dołu, podwozie, komora silnika i nie ma nic co by luźno latało. Jedynie ta poduszka z filmiku tak terkocze więc póki co nastawiam się na jej wymianę, bo może być przyczyną większych wibracji i tego brzęczenia....
robert19091990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 13:24   #8
Buton
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-11-2014
Skąd: Łuków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Brzęczenie/ rezonans z prawej strony

Tak. Od strony pasażera, jak zajrzysz głęboko to będziesz widział te rurki do nagrzewnicy.
Buton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 09:19   #9
Dawid_os
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-08-2016
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: Brzęczenie/ rezonans z prawej strony

a sprawdź mocowanie blachy (izolacji wydechu) tuż za kolektorem wydechowym. Tam jest ta blacha mocowana do grodzi kabiny, jak wejdziesz pod auto to spokojnie zobaczysz, może akurat przerdzewiała ta blacha w miejscu mocowania i masz ją luźną, stąd to brzęczenie.
Dawid_os jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 09:51   #10
Krzysiek128
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 04-11-2014
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1,6 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: Brzęczenie/ rezonans z prawej strony

Cytat:
Napisał Dawid_os Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a sprawdź mocowanie blachy (izolacji wydechu) tuż za kolektorem wydechowym. Tam jest ta blacha mocowana do grodzi kabiny, jak wejdziesz pod auto to spokojnie zobaczysz, może akurat przerdzewiała ta blacha w miejscu mocowania i masz ją luźną, stąd to brzęczenie.
też przerabiałem ten temat... śruby od tych osłon rdzewieją i odpada. Stukało mi przy wyjeździe z garażu, myślałem że zawieszenie już pada, a tu z tyłu blachy były luźne.
Poza tym, pisałem tutaj już kiedyś że urwał się zaczep od rury właśnie niedaleko za silnikiem i stukało jak przyspieszałem o ten metalowy element, mechanicy diagnozowali półoś (cenę myślę że znacie), sam zauważyłem że stuka rura po rozgrzaniu o ten element i wystarczyło przyspawać uchwyt za 10zł.

Co do wymiany poduszki, muszę popatrzyć pod spód, nie pamiętam za bardzo ale z tego co się orientuję ja nic nie podkładałem, miałem otwarty cały kanał.
Różnie piszą co do skręcania, raz że dokręcić na 90% i odpalić silnik żeby się ułożyło, a raz że nie trzeba.

Popatrzę i dam znać, ale nie przypominam sobie problemów z tym.

Ostatnio edytowane przez Krzysiek128 ; 26-02-2019 o 09:58
Krzysiek128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , focus mk2


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.