Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-06-2019, 16:29   #4311
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,972
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy przy takiej akcji serwisowej sprawdzają i w jaki sposób rodzaj wersji oryginalnej, 180 KM czy 150KM?
Cytat:
Napisał totek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W dieslu przy zmianie na 180 nie zmienia się numerek softu więc tego nie widzą.
i tu się mylisz jak będą chcieli to bez problemu zobaczą.

__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2019, 16:31   #4312
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Znasz taki przypadek gdzie chcieli i zobaczyli?
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2019, 16:32   #4313
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
jak będą chcieli to bez problemu zobaczą
i jak będą umieli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jak już się nauczą to ścieżka BMW i .....
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2019, 16:34   #4314
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,972
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał totek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znasz taki przypadek gdzie chcieli i zobaczyli?
widzieć widziałem , bo sam sprawdzałem
Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i jak będą umieli a jak już się nauczą
bez problemu sobie poradzą , tylko nikomu się nie chce , ale jak będą musieli ..
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2019, 16:36   #4315
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

No właśnie nie muszą więc tego nie robią.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2019, 18:34   #4316
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

A teraz zagadka i w sumie nie wiem jak mam do tego podejść Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zadzwonił do mnie jeden Pan właściciel "Fusiona" któremu jeden z "tutejszych" kolegów robił jakieś aktualizacje .. jedna była panela FCIMu (ponoć IDSem) . Po tych całych zabiegach auto odpalone na odległość nie załącza klimatyzowanych foteli (klimę ogólnie odpala) . W licznikach Pan ma wszystko pozaznaczane jako AUTOMATIC .
Powinno w tych ustawieniach w lato chłodzić cztery litery a w zimę podgrzewać .
Niestety kolega który to robił przestał odbierać telefony od Pana i odpisywać na smsy czyli "olewka" . W sumie myślę ,że należy jednak z Panem się skontaktować i dokończyć swoje dzieło (kolega będzie wiedział jak przeczyta i skojarzy ,że to do niego).

Chyba ,że jednak coś się wymyśli i pomoże jakoś temu Panu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2019, 19:37   #4317
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał totek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znasz taki przypadek gdzie chcieli i zobaczyli?
Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i jak będą umieli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jak już się nauczą ...
Napisałem dość wyraźnie, że ASO nie ma żadnego interesu by "chcieć".
Natomiast co do "umienia" - nikt nie musi umieć. Gdyby Fordowi zależało, to zrobienie automatu wykrywającego tego typu przestawienia zajęło by studentowi mniej więcej 2 godziny... Wszystkie niezbędne dane trafiają na serwery Forda przy każdej sesji FDRS/GFDRS...

Tak więc widać, że nie ma tu zainteresowanego.
ASO jest najdalsze od takich pomysłów, bo jest niezależnym przedsiębiorcą i ani mu w głowie robić kłopoty klientom. Ford nie płaci za robienie kłopotów klientom.
Samemu Fordowi najwyraźniej także nie zależy na wychwytywaniu zmian "metodą fabryczną" (co innego agresywny chiptuning - ten jest "tępiony" stosownymi GSB...). Nie jest wykluczone, że ktoś w Fordzie wręcz wytwarza opinię, iż możliwość realizacji takich zmian jest jedną z zalet aut "naszej marki"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2019, 19:57   #4318
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisałem dość wyraźnie, że ASO nie ma żadnego interesu by "chcieć".
A to już tylko Ford wie w czym ma interes . Nikt tu nie jest wyrocznią i nie wie wszystkiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te całe "wyraźnie" nie może być przyjmowane jako pewnik . Mamy wierzyć w te "wyraźnie" bo ktoś tak napisał ?
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2019, 21:45   #4319
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Pytanie, czy serwis (czy nawet producent) może bez zgody użytownika przestawić mapę. Nawet jeśli odkryją, że mapa została przestawiona ze 150 KM na 180 KM, chyba nie mają prawa przywrócić początkowych ustawień (modyfikować oprogramowanie) bez zgody właściciela. Prawo nie zabrania modyfikacji mocy silnika właścicielowi auta. Podobnie każdy możę zrobić sobie chip tuning i nie jest to sprzeczne z prawem (powinno sę jedynie odzwierciedlić nową mocą silnika w dowodzie rejestracyjnym). Ale ASO (producent) nie może zrobić modyfikacji bez zgody właściciela - podobnie jak nie może bez zgody właściciela usunąć chip tuningu. Co najwyżej może, po odkryciu modyfikacji, odmówić świadczeń gwarancyjnych. Jeśłi ktoś zapłacił za tuning (czy też wykonał to we właśnym zakresie), to ASO nie może w to ingerowac bez zgody właściciela

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 25-06-2019 o 21:47
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2019, 21:45   #4320
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...nie jest wyrocznią i nie wie wszystkiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Z tego wnioskuję, iż pozostaje nam wierzyć, że "nie umieją, a jak już się nauczą" to będzie armagedon???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zabawne...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie, czy serwis (czy nawet producent) może bez zgody użytownika przestawić mapę. ...
Według mojej wiedzy takie ewentualne przestawianie nie wynika z zamiaru "działania wbrew woli użytkownika" a wynika jedynie ze względów technicznych - jeśli inżynierowie uznają, iż elementem działań w ramach akcji serwisowej musi być "reset PCM do ustawień fabrycznych" to mają do tego pełne prawo, bo to producent odpowiada za skuteczność działań w ramach akcji serwisowej.

Generalnie dyskusja wyraźnie zmierza do "dzielenia włosa na czworo".
Rzeczowe argumenty mieszają się z jakimiś totalnymi off-topami...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 25-06-2019 o 21:49
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blis , cta , mondeo mk5 , montaż , programowanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.