Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2014, 18:15   #1
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Światła mijania działają cały czas.

Mam taki problem, który w sumie nie jest aż takim problemem. Światła mijania działają we wszystkich pozycjach oprócz pozycji świateł postojowych gdzie świecą zgodnie z pozycją. W pozycji 0,auto światła świecą cały czas (jeżeli silnik jest włączony). I teraz moje pytanie. Czy to jest jakaś awaria czy raczej rodzaj ustawienia? Czy da się to przestawić żeby było normalnie?

basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 18:20   #2
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Światła mijania działają cały czas.

masz ustawione światła skandynawskie
Zmienić można tylko przy pomocy zewnętrzego kompa lub IDSa
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 19:26   #3
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,496
Domyślnie Odp: Światła mijania działają cały czas.

Witam

Jedni to nazywają "światłą skandynawskie"
inni mówią o FUNKCJI świateł dziennych

U mnie to działa tak samo:
- przełącznik świateł w pozycji zero
- odpalam auto => zapalają się pozycyjne + mijania

Zwróć uwagę, że w pozycji wyłącznika na "0" świecą tylko światła zewnętrzne => brak podświetlenia deski i tablicy rejestracyjnej

Jak dla mnie bardzo wygodna funkcja (bo nie trzeba pamiętać o włączeniu świateł) i na pewno bym jej nie wyłączał - bo po co wyłączać?

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 19:38   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Światła mijania działają cały czas.

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak dla mnie bardzo wygodna funkcja (bo nie trzeba pamiętać o włączeniu świateł) i na pewno bym jej nie wyłączał - bo po co wyłączać?
a) żeby niepotrzebnie nie wypalać odbłyśników, nie matowić kloszy,
b) żeby nie zużywać paliwa/energii nadaremnie,
c) żeby nie szkodzić innym użytkownikom drogi (świecić w oczy gdy wszystko widać w świetle słonecznym),
d) nie robić z kierowców matołów reagujących na i widzących wyłącznie obiekty oświetlone, co jest niezgodne z i niezdrowe dla fizjologii oka,
e) żeby nie używać świateł mijania niezgodnie z ich konstrukcyjnym przeznaczeniem.

Ale jak zdobyłeś uprawnienia do kierowanie po 2007 r., to właściwie już jesteś stracony i nie zrozumiesz tego absurdu pt. "światła mijania w dzień" (bo o wiele starszym tez już rozum media odjęły w tej materii).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 20:23   #5
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Światła mijania działają cały czas.

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a) żeby niepotrzebnie nie wypalać odbłyśników, nie matowić kloszy,
b) żeby nie zużywać paliwa/energii nadaremnie,
c) żeby nie szkodzić innym użytkownikom drogi (świecić w oczy gdy wszystko widać w świetle słonecznym),
d) nie robić z kierowców matołów reagujących na i widzących wyłącznie obiekty oświetlone, co jest niezgodne z i niezdrowe dla fizjologii oka,
e) żeby nie używać świateł mijania niezgodnie z ich konstrukcyjnym przeznaczeniem.

Ale jak zdobyłeś uprawnienia do kierowanie po 2007 r., to właściwie już jesteś stracony i nie zrozumiesz tego absurdu pt. "światła mijania w dzień" (bo o wiele starszym tez już rozum media odjęły w tej materii).
Zapomniałeś w swoim przydlugim wywodzie tylko o jednym - ze w tym kraju jest obowiązek jazdy na światłach przez całą dobę. A w związku z tym swiatla skandynawskie to bezwzględnie wygodna opcja jezeli ktoś nie chce montować osobnych świateł dziennych.
I jakkolwiek zgadzam sie ze sporą częścią przytoczonych przez Ciebie argumentów przeciwko światłom w dzień, to jednak uważam ze niepotrzebnie wytaczasz tak ciężkie działa, unosisz się i na dodatek jesteś chamski i arogancki wobec innego forumowicza. Biorąc pod uwagę, ze jesteś tu zarejestrowany zaledwie od miesiąca sugerowalbym wiecej pokory. To nie forum Onetu...
Aha, prawo jazdy zrobiłem w 1992 roku, w wieku lat 17-tu.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford

Ostatnio edytowane przez grodek75 ; 25-11-2014 o 20:28
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 20:26   #6
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Światła mijania działają cały czas.

Cytat:
Napisał grodek75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jakkolwiek zgadzam sie ze sporą częścią przytoczonych przez Ciebie argumentów przeciwko światłom w dzień, to jednak uważam ze niepotrzebnie wytaczasz tak ciężkie działa i na dodatek jesteś chamski i arogancki wobec innego forumowicza.
No ej chłopaki .... luzzzzzzzzzz
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 20:33   #7
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Odp: Światła mijania działają cały czas.

Mnie też właśnie troszkę szkoda xenonów i na wiosnę planuję zakup świateł dziennych (dlatego moje pytanie o przestawienie ich w tryb standardowy). Inna sprawa która mnie troszkę irytuje. Jak mam światła włączone w pozycji świateł mijania to jak wyłączam zapłon to zostają światła postojowe więc i tak muszę dać na pozycje 0 (w pozycji 0 światła działają cały czas ale nie jest podświetlona deska rozdzielcza). Mam na szczęście pozycje "auto" z którą też nie jest wszystko tak jakbym chciał. Światła świecą cały czas i wyłączają się po wyłączeniu zapłonu, ale komputer najwidoczniej myśli że jeżeli jest jasno to światła nie są załączone i nie działają spryskiwacze reflektorów i światła przeciwmgłowe. Ostatnio miałem sytuacje że jechałem w mgle (ok 50m widoczności.) a światła przeciwmgłowe się nie załączyły. Musiałem przełączyć na pozycje świateł mijania i wtedy było wszystko ok. Po zmroku wszystko w pozycji auto działa prawidłowo.
basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 22:16   #8
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,496
Domyślnie Odp: Światła mijania działają cały czas.

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a) żeby niepotrzebnie nie wypalać odbłyśników, nie matowić kloszy,
[...]).
Witam

Kolega to ma duże poczucie humoru => klosze lamp matowieją głównie od zewnątrz na skutek działania promieni słonecznych
(nie będę rozwijał tematu, ani nie będę robił wykładu)

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 22:23   #9
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Światła mijania działają cały czas.

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega to ma duże poczucie humoru => klosze lamp matowieją głównie od zewnątrz na skutek działania promieni słonecznych
(nie będę rozwijał tematu, ani nie będę robił wykładu)
Dodatkowe podgrzewanie ze strony żarówek (wiem że chodziło o ksenony, ale mam na myśli zwykłe) nic a nic w tym procesie nie pomaga ? Serio pytam...
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 22:34   #10
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Światła mijania działają cały czas.

Ze strony żarówek to może być takie coś:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, że ekstremalny przykład, ale wiele nawet dość młodych aut (mojego ojca corsa z 2010 r.) ma tego początki.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.