Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stary 12-09-2016, 20:56   #11
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional

Imię: Mirosław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Domyślnie Odp: Ecoboost 2.0 203 KM - głośne, metaliczne cykanie silnika

Cytat:
Napisał kasztan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tak, te silniki tak "cykają". Czy u Ciebie jest mocniej niż powinno - trudno mi określić - bo nagranie tego nie pokaże (nie ma innych dźwięków do porównania głośności).

Swego czasu też o to pytałem w ASO i tam się dowiedziałem, że te silniki tak mają.
Jesteś pewien????
W którym ASO pytałeś???

MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2016, 21:11   #12
Aludan
ford::average

Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140@163KM
Rocznik: 2013

Cytat:
Napisał MIREKTERAZPOLSKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No pięknie pracuje-prawie jak diesel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zostaw zostaw i powoli zbieraj pieniążki

Szybkie pytanie

Bardziej z lewej czy prawej strony słychać
Patrząc od przodu to wyraźnie z prawej, tam gdzie nagrywam w 0:09 na pierwszym filmiku
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I to duzo.. od razu pisalem ze cos nie tego bedzie z tym autem..
zdrowy ecoboost tak nie pracuje..

Niestety potwierdza sie prawda - ne mozna wlozyc do durateca turbo i uwazac ze to pojedzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmmm no to teraz trochę zgłupiałem - poprzednicy pisali, że pracuje normalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał kasztan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tak, te silniki tak "cykają". Czy u Ciebie jest mocniej niż powinno - trudno mi określić - bo nagranie tego nie pokaże (nie ma innych dźwięków do porównania głośności).

Swego czasu też o to pytałem w ASO i tam się dowiedziałem, że te silniki tak mają.
I tutaj znowu opinia, że to normalna praca ... to pytanie: do kogo z tym podjechać, kto sprawdzi rzetelnie i powie mi czy jest ok, czy jednak trzeba coś z nim zrobić?

Ostatnio edytowane przez Aludan ; 12-09-2016 o 21:17
Aludan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2016, 21:16   #13
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional

Imię: Mirosław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009

Wymontuj vacum-pompę i wykręć śrubę- obejrzyj ją dojładnie
ale mimo wszystko-pokrywa w górę i sprawdzanie luzów
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 15:01   #14
Aludan
ford::average

Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140@163KM
Rocznik: 2013

Cytat:
Napisał MIREKTERAZPOLSKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymontuj vacum-pompę i wykręć śrubę- obejrzyj ją dojładnie
ale mimo wszystko-pokrywa w górę i sprawdzanie luzów
Dzięki za sugestie, ale nie wiem nawet gdzie ta pompa się znajduje i jak wygląda ...

Co do samego tematu, to trzy informacje:

1) @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w trakcie montażu tempomatu i aktualizacji softu sprawdzał mi auto także pod kątem błędów (2 razy) i w silniku ich nie było, więc raczej to jakiś osprzęt nie sypiący błędami...

2) Jego wprawne ucho wykryło (dzięki!!), że te dźwięki nie dobiegają bezpośrednio z silnika tylko z jakiegoś ustrojstwa obok niego, co wygląda na jakiś rodzaj pompy, ale oboje nie wiedzieliśmy co to jest. Poniżej zdjęcie - ktoś wie coś o tym elemencie??

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy dodaniu gazu dźwięk zanika i słychać go ponownie jak auto schodzi z obrotów i zwłaszcza w czasie pracy na wolnych obrotach.

3) Oddałem dzisiaj auto do ASO mówiąc także o tym "problemie" i zadzwonili do mnie, żebym się nie przejmował, że to normalny dźwięk, wszystko jest w porządku z silnikiem, a ten element to DODATKOWA POMPA PALIWA montowana w autach z hakiem, która rzekomo ma wspomagać działanie podstawowej pompy paliwa --> SERIO??? (pierwsze słyszę o czymś takim)

W ASO mają rację? A jeżeli tak, to czy to jest normalny dźwięk pracy takiej pompy? (bo dla mnie nie)

Tagi
ecoboost

Narzędzia wątku

Zasady postowania