Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2017, 13:42   #1
KrzysztofJo
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 24-09-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Klapa bagażnika a odstająca listwa

Witam
w moim Focusie mk3 rocznik 2014 odstaje listwa (ta w której zamontowane jest podświetlenie tablicy rejestracyjnej, zamek klapy). Dla sprecyzowania załączam fotkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
20170918_154013.jpg
20170918_154030.jpg
Boję się że jak przyjdzie zima, większa wilgoć, deszcze to woda w końcu dostanie się do środka, zamka - a wiadomo później rdza, problemy z elektryką itp. Czy może mieliście podobny problem? Jak go rozwiązaliście? Zdejmowaliście wewnętrzną okładzinę/plastik klapy, a może uszczelnialiście to jakoś (jak silikonem, to jakim??). Nie ukrywam próbowałem dobrać się do tego od środka ale jak już znalazłem 4 wkręty mocujące (są pod maskownicami uchwytów klapy) to później pozostały spinki, a te nie wiadomo gdzie są, ile ich jest a że bałem się że jak pociągnę okładzinę za mocno to coś jeszcze zerwę to zrezygnowałem z dalszych prób demontażu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry dzięki za rady i porady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzysiek


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 25-09-2017 o 06:52
KrzysztofJo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2017, 13:59   #2
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika

Ja u kolegi z pracy przykleiłem listwę silikonem ale tak solidnie.Do dzisiaj trzyma super mocno jak żydowska wiara
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2017, 14:02   #3
KrzysztofJo
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 24-09-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika

a jakim silikonem kleiłeś? Niestety nie wszystkie się nadają, mogą spowodować korozję, Dlatego też pytam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ps. kolega demontował tą listwę że się "odkleiła"? Ja zauważyłem po czasie, na pewno w nic nie uderzyłem itp. Samochód świeży a lista odchodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KrzysztofJo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2017, 14:24   #4
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika

Nie demontowal,to jest Focus ale Mk II z 2004r.po prostu zaczęła tak jak twoja odchodzić i przyszedł po poradę no to zdjeliśmy tę listwę ,wyczyścili pod nią i nanieśli sporo silikonu(mamy w pracy).Potem jest tylko problem żeby tę listwę docisnąć na czas schnięcia.
U ciebie widzę że to nie jest urwane to ja bym napchał tam silikonu bezbarwnego i fajnie to wygładził.Nie słyszałem o silikonie po którym coś rdzewieje
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.