Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2017, 21:12   #1
PeetteerrB
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-12-2016
Skąd: Swarzędz
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Drgania kierownicy przy różnych prędkościach

Witam.

Sporo czytałem na ten temat, ale nikt do końca nie wyjaśnił przyczyny mojego problemu, dlatego postanowiłem się was poradzić. Mianowicie posiadam focusa mk1 2004 r. z silnikiem 1.6 (100 KM)
Problem polega na tym, iż drży mi kierownica, ale czuć to również na lewarku zmiany biegów, fotelach itp. Co ważne dzieje się to przy różnych prędkościach ( czasem przy 100 km/h jest dobrze a innym razem kierownica drży już mocno) oraz z różnym nasileniem tzn. czasem mocniej innym razem prawie wcale. Drgania są odczuwalne bez znaczenia czy jadę na luzie, na biegu, zwalniam czy przyspieszam. Nie ma to znaczenia.
Co mogę dodać to opony mam nowe (Kleber) felgi są w miare proste. Byłem u dwóch różnych wulkanizatorów i stwierdzili że wyważenie jest w porządku.
Zawieszenie przednie mam w dobrym stanie (jestem świeżo po przeglądzie i diagnosta nie stwierdził luzów, amortyzatory ok.) Nie wiem od czego zacząć a nie sztuką jest wymieniać wszystko jak leci i liczyć, że się uda. Może ktoś na forum miał już ten problem i jest mi w stanie pomóc. Z góry dziękuję za zainteresowanie moim problemem.

PeetteerrB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2017, 21:24   #2
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy przy różnych prędkościach

Diagnosta stwierdził że bez luzu co nie znaczy że coś nie jest krzywe.Przekładnia kierownicza,półośka ,końcówki drążków itp.Nie sugeruj się diagnostą
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2017, 10:34   #3
Phoenix_eu
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-05-2016
Skąd: Chester
Model: Focus MKII
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 235
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy przy różnych prędkościach

Tarcze sprawdzałeś?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Phoenix_eu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2017, 10:46   #4
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy przy różnych prędkościach

Witam,przy zwichrowanych tarczach to rzuca kierownicą raczej przy hamowaniu,chociaż kto wie
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2017, 15:36   #5
PeetteerrB
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-12-2016
Skąd: Swarzędz
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy przy różnych prędkościach

Tarczy hamulcowych nie wymieniałem, jednak nie jestem przekonany czy do opisanych przeze mnie objawów to można "podpiąć" Gdyby tarcze były zwichrowane, to pewnie drgania były by odczuwalne cały czas, a u mnie czasami prawie ich nie czuć innym razem drży mocno. Tak ja to rozumiem, jeśli się mylę to mnie poprawcie. Najgorszy jest fakt, iż nie potrafię wykombinować co wpływa na nasilenie tego zjawiska. Jak jadę drogą ekspresową to próbuję lekko hamować, skręcać aby sprawdzić czy któreś z takich działań wpłynie na nasilenie tego objawu, jednak nie zaobserwowałem aby coś się zmieniło. Końcówki drążków wymieniałem jesienią.
PeetteerrB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2017, 16:43   #6
Phoenix_eu
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-05-2016
Skąd: Chester
Model: Focus MKII
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 235
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy przy różnych prędkościach

W Alfie miałem taką sytuację właśnie. Tarcze były mocno wygięte i rzucalo jak się nagrzaly albo w zależności od tego jak klocki się ulozyly. Sprawdź to radzę , zanim w kosztowne naprawy wejdziesz. Dla mechanika to 5 minut roboty

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Phoenix_eu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2017, 21:12   #7
lukas084
ford::beginner
 
Avatar lukas084
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: focus mk3
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 13
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy przy różnych prędkościach

najlepiej pojedź na stacje diagnostyczną z rolkami, ostatnio przy okazji sprawdzania amortyzatorów wjechałem na rolki i pokazało że lewa tylna tarcza jest krzywa, na wszystkich kołach po za lewym tyłem pokazywało opory równo 60 a na lewym tyle przeskakiwało miedzy 60 a 90 i faktycznie tarcza ta kiedyś mi się przegrzała (zapieczony zacisk)
lukas084 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2017, 07:03   #8
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy przy różnych prędkościach

Ciężko stwierdzić jeśli oglądało te auto 100 osób i każdy wysnuł inna diagnozę, albo diagnosta niczego nie zauważył podejrzanego.

Dziwne jest to że wibracje pojawiają się kiedy chcą, prawdopodobnie uszkodzone jest jakiś czujnik, bo gdyby to było uszkodzenie mechaniczne, wibracje występowałyby cały czas.

Ja bym strzelał że coś z czujnikiem ABS w którymś kole, został źle nabity, albo czujnik szwankuje i lekko blokuje
Podepnij kompa, sprawdź błędy
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2017, 20:42   #9
PeetteerrB
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-12-2016
Skąd: Swarzędz
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy przy różnych prędkościach

Jestem po wizycie u mechanika. Nie stwierdził jakichś uchybień, ale potwierdził za to nie najlepszy stan tarcz hamulcowych przedniej osi. W przyszłym tygodniu wymienię tarcze i klocki i zobaczymy czy coś się poprawi.
PeetteerrB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2017, 20:52   #10
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy przy różnych prędkościach

Typuję że nie,tarcze zwichrowane objawiają się przy hamowaniu ale wymienić je musisz tak czy tak więc jestem ciekaw wyników.Szkoda że nie mam tego auta pod ręką bo takie problemy mnie grzeją
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.