Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2020, 17:14   #21
andrzejecf
ford::amateur
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 16-08-2017
Skąd: Nakło
Model: mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu

To jak przejechał 70 000 km , gazownik robił korekty podczas jazdy ze mną na laptopie

andrzejecf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2020, 18:49   #22
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu

Skoro uważasz, że jest dobrze...
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2020, 06:37   #23
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu

A korekty co pokazują?
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2020, 18:48   #24
andrzejecf
ford::amateur
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 16-08-2017
Skąd: Nakło
Model: mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu

Odnośnie map aktualnie nie wiem . Ale zauważyłem dziwną sytuację jeżdżę aktualnie tylko na benzynie gdyż wczoraj odebrałem auto od gazownika( który nie daje sobie rady i auto znowu ciężko odpalało na benzynie) z awarią . A mianowicie jeżdzę na benzynie i mam na wyświetlaczu od zasięgu auta ( czyli ile przejadę km na posiadanej w zbiorniku benzynie ze zasięg się wydłuża kolejnymi przejechanymi kilometrami )
A jak włączę w automat benzyna/gaz to zasięg się zaczyna dużo skracać i na zimnym silniku z rana gaśnie po odpaleniu dławi się
Mam silnik flexifuel
Jakie urządzenie przelicza zasięg samochodu w mondeo ???
Czy zasięg auta jest powiązany z mapą benzyny ( czy flexifuel tworzy mapę na benzynie w zależności od tego czy jedzie na benzynie czy bioetanolu i jaki może mieć wpływ na to instalacja gazowa z swoją mapą gazową

dzisiaj po przejechaniu tylko na benzynie chodzi idealnie, idealnie odpala no i zwiększa zasięg dp przejechania kilometrów w stosunku do posiadanego w zbiorniku paliwa ( myślę ze się ustawia - ale co mapa benzyny ??? )

Ostatnio edytowane przez andrzejecf ; 09-12-2020 o 18:52
andrzejecf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2020, 05:01   #25
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu

Cytat:
Napisał andrzejecf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
( myślę ze się ustawia - ale co mapa benzyny ??? )
Wraca do właściwej postaci. I właśnie po takiej dłuższej jeździe na benzynie należy pojechać do gazownika, żeby tak ustawił mapy gazowe, żeby nie przestawiały map benzynowych.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2020, 06:48   #26
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu

Zasięg i spalanie chwilowe nie ma prawa się zmieniać w zależności od używanego paliwa. Jeśli tak jest, to masz skopane strojenie, z resztą jest to pewne skoro masz opisywane problemy. Sprawdź korekty paliwowe, pewnie jest grubo przelane
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2020, 18:38   #27
andrzejecf
ford::amateur
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 16-08-2017
Skąd: Nakło
Model: mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu

Nie mam możliwości sprawdzenia korekt paliwowych ale myślę że mapa paliwowa aktualnie się ustawia ( tak myślę) gdyż w trakcie odpalania jak był problem z odpaleniem to odpalał i gasł później kilka razy próbowałam odpalić i z rury wydechowej szedł dym a paliwem było czuć w koło samochodu i jak zrezygnowałem z jazdy na gazie od razu wszystko zaczyna się normować - tylko co jest uszkodzone w instalacji gazowej skoro u mojego gazownika na komputerze nic nie wychodzi ??? Na benzynie zrobię 300 km i pojadę do innego gazownika .

Bump:
Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wraca do właściwej postaci. I właśnie po takiej dłuższej jeździe na benzynie należy pojechać do gazownika, żeby tak ustawił mapy gazowe, żeby nie przestawiały map benzynowych.
Czyli mapa gazu może przestawiać mapy benzyny ? dlaczego ?
andrzejecf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2020, 18:44   #28
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu

Ponieważ sterownik silnika nie wie, że samochód jedzie na gazie ;p Dlatego pytam o korekty, bo jeśli będzie za bogato/ubogo, to na podstawie czasów wtrysków, korekt i tak dalej zmieni się mapa benzynowa. Tym bardziej w zestawie niekumaty gazownik + autoadaptacja obd
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2020, 19:20   #29
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu

Cytat:
Napisał andrzejecf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli mapa gazu może przestawiać mapy benzyny ? dlaczego ?
W instalacji IV generacji dawkowaniem gazu steruje sterownik gazowy na podstawie sygnałów komputera benzynowego. Polega to na tym, że bierze sygnał jakim komputer benzynowy steruje wtryskiwaczami, wprowadza mu korektę taką, żeby po podaniu gazu silnik miał takie same warunki pracy, jak na benzynie i tym sygnałem steruje wtryskiwacze gazowe. Przy dobrze ustawionym sterowniku gazowym komputer benzynowy "myśli" że silnik ciągle pracuje na benzynie. Jeżeli sterownik gazowy jest źle wyregulowany, to wprowadza niewłaściwe korekty do sygnału z komputera benzynowego, co powoduje, że silnik dostaje niewłaściwą ilość paliwa, więc komputer benzynowy stara się to skorygować i dlatego zmienia swoje wcześniej zapamiętane ustawienia tak, żeby silnik dostał właściwą ilość paliwa. Jeżeli wtedy przełączysz na benzynę, te nowe ustawienia są niewłaściwe i dlatego silnik źle pracuje na benzynie. Dlatego teraz, gdy komputer "nauczy się" jaką ilość paliwa podawać, należy tak ustawić korekty sterownika gazowego, żeby korekty komputera benzynowego nie zmieniały się podczas pracy na gazie.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2020, 19:06   #30
andrzejecf
ford::amateur
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 16-08-2017
Skąd: Nakło
Model: mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu

Dziękuję za informację przejadę 300 km na benzynie i pojadę do nowego gazownika w środę i dam znać co i jak wyszło ( gdyż mój aktualny gazownik namawiał mnie do usunięcia mapy bioetanolu z mojego komputera mondeo ze to jest przyczyna ale taka przyczyna nie była ze mną w zgodzie )
andrzejecf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.