Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2014, 08:43   #181
HARRY3376
ford::average
 
Avatar HARRY3376
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Włocławek
Model: Focus mk2
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 40
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Ja natomiast polecam ASO Forda "Auto Styl" we Włocławku. Spózniłem się z przeglądem na perforację nadwozia prawie 2 m-ce i nie robili żadnych problemów. Przegląd zrobiony, na tylnej klapie i nadkolach wykwity rdzy, gwarancja uznana, Focus jest w lakierniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

HARRY3376 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2014, 21:08   #182
mcwill_PL
ford::amateur
 
Avatar mcwill_PL
 
Zarejestrowany: 09-07-2014
Model: Focus MK2 Lift Kombi
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

W Bemo na Mogielińskiej kupiłem używkę Focusa, pan nawet konkretny, Sprawdziłem egzemplaż swoimi kanałami i okazało się, że dodatkowo prawdomówny. Na 140tys odwiedziłem ich na przeglądzie, zależało mi na pieczątce w książce serwisowej i miło mnie zaskoczyli.
Auto z 2010r więc załapałem sie na przegląd tzw. 4+ za 490zł z wymianą filtrów i oleju oraz z 30 punktową kontrolą, cokolwiek to znaczy.
Chcieli dodatkowo zarobić 130zł +40zł za wymianę filtra kabinowego ale dostarczyłem swój za 35zł i zapłaciłem tylko za wymianę. Ogólnie miło, sprawnie i bez minusów. Pieczątka w książce serwisowej jest, historia leci dalej. Jeszcze mnie nie zawiedli ale może miałem szczęście.
mcwill_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2015, 07:20   #183
michalj1983
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-12-2014
Skąd: Tomaszów Lubelski(Polska), Koewacht(Nederland)
Model: MONDEO Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 139
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Koledzy zakupiłem właśnie moje wymarzone MK4 2008 rok 2.0 TDCI i wybieram się na wymianę olejów i filtrów oczywiście do serwisu ale czy ktoś możne mi podpowiedzieć gdzie lepiej(Rzeszów czy Lublin)?
michalj1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2015, 09:31   #184
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Ja robiłem w Rzeszowie wszystko i jestem zadowolony aczkolwiek nie mają super atrakcyjnych cen.
Podobno w Tarnowie dają bardzo dobre ceny .
Warto zadzwonić i zapytać ile kosztuje to i to i to.
Ogólnie z Rzeszowa jestem zadowolony - szybko , dobrze , miło.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 14:52   #185
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,712
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Skrobnę parę słów o ASO Re-Wo Lubin.

Po kupnie pierwszego STejka podjechałem tam na diagnozę i wymianę wszystkiego co wymaga wymiany - chciałem mięc od początku auto idealne pod względem technicznym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poza standardowymi bolączkami typu tarcze, klocki, łożyska przednich kół, tuleje i końcówki drążków doszedł jeszcze simering wału od strony skrzyni.... wiedziałem czym to pachnie i od razu przygotowałem się do negocjacji ceny wymiany sprzęgła z dociskiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Cena mi pasowała, ale zaznaczyłem, że chcę zobaczyć wszystkie wymienione części. Zgodzili się. O opieszałości i pyszałkowatości 'doradców technicznych' nie będę się wypowiadał, bo widzę, że to niepisany standard w kontakcie z klientem nie-flotowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po jakimś czasie dzwoni do mnie ów doradca i oznajmia, że pękła im zwrotnica przy próbie wyciągnięcia starego łożyska koła.... zdziwiło mnie to, ale powiedziałem, że mnie to nie obchodzi - proszę założyć zwrotnicę, nie obchodzi mnie skąd Pan ją weźmie, ale ma być sprawna, i ja za to nie płacę.

Po dwóch dniach dzwoni, że auto byłoby gotowe do odebrania, ale nie dostarczyłem zwrotnicy (???). Zauważyłem, że rozmowa jest na trybie głośnomówiącym a przysłuc***ący się to zapewne szef ów doradcy. Z uśmiechem na ustach powiedziałem, że to Pan, Panie Doradco miał załatwić zwrotnicę i że ja nic za to nie płacę. I w tym momencie padło kłamstwo.... Pan Doradca powiedział, że dzwonił do mnie i zapytał czy ma wyciągać łożysko, bo mechanik ma przypuszczenie, że zwrotnica może pęknąć (gdybym takie coś usłyszał to bym na pewno nie pozwolił na eksperymentowanie na siłę z tym fantem). Po paru wymianach słów typu: "Powiedział Pan".... "Nie powiedziałem" powiedziałem, że po pracy się do nich wybiorę i zobaczę co tam namodzili. Okazało się, że piasta koła ma głębokie na około 6 cm cięcie szlifierką kątową, zwrotnica koła faktycznie pękła jak się okazało dzięki znacznym naprężeniom wywołanym wypychaniu starego łożyska na prasie hydraulicznej.

Ustaliliśmy jedno - ja znajduję część na alle a oni o pareset PLN obniżają koszt całego serwisu. Przystali na to.

Wszystko byłoby fajnie, przejrzyście i w porządku (na pyszałkowatość ludzi mam po prostu wylane, mają zrobić swoje szybko i sprawnie, miła obsługa jest bonusem) gdyby nie ta zwrotnica i kłamstwo Doradcy Technicznego.

Suma sumarum dostałem auto sprawne, jeżdżące, na nowych oryginalnych częściach z upustem na części i robociznę, wykaz części wymienionych (nawet śrubki wpisali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), a po takim serwisie auto jeździło długo i sprawnie do końca.

Obecnie w ASO Re-Wo kupuję jedynie części do STejka - ceny mają rewelacyjne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nawet mój mechanik z Legnicy, który ma mega upusty w wielu hurtowniach, dziwi się, że mam tak dobre ceny w tym ASO.

Reasumując:

- ocena stanu auta i potrzeby wymiany części - 4 na 5 (sprzęgło mogło zostać jeszcze na ok 40 tys km)
- wymiana części - 3 na 5 (... gdyby nie zwrotnica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
- ceny części i usług - 4 na 5 (jak na ASO)
- obsługa - brak oceny, jak mówiłem - mam wylane na to, chociaż mógłbym walnąć -3 za kłamstwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


P.S. Może pomogło to, że za każdym razem jak byłem w Re-Wo byłem ubrany w polar z MKP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może zobaczyli, że się znam i nie dam się wydymać ? nie wiem....
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 17:00   #186
lukey84
ford::beginner
 
Avatar lukey84
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-06-2014
Skąd: Wrocław
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4i Duratec 80KM
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Cytat:
Napisał jb007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgłosiłem do Ford Polska a ponad to wysłałem email do tvn turbo w akcie desperacji w CC dodalem forda niewiem co z tego bedzie ale niech sie dzieje bo juz na prawde mam dosyc
jb007, daj znać, jak dalej potoczył się Twój kontakt z serwisem Germaz we Wrocławiu.

Powoli planuję przegląd serwisowy auta wraz z przedłużeniem programu Gwarancja 12 i zastanawiam się, któremu serwisowi Forda we Wrocławiu powierzyć samochód.

A może jakość uległa oprawie? Ktoś ma jakieś inne, świeże doświadczenia?
lukey84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 07:48   #187
michalj1983
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-12-2014
Skąd: Tomaszów Lubelski(Polska), Koewacht(Nederland)
Model: MONDEO Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 139
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Więc panowie zdecydowałem się na przegląd autka w res-motors Rzeszów i powiem że szpece porażka ceny również. Dogadałem się na pełen przegląd z wymianą oleju, filtrów i płynu hamulcowego oraz cała diagnostykę bo lubię mieć sprawne autko a że za chwile wracam za granice chciałem mieć pewne auto. Koszt 2 tys zl i diagnoza klima nie działa i stwierdzenie problemu natury elektrycznej wiec zdecydowałem się na naprawę w serwisie. Skutek naprawy po 8 godz? klima nie działa nadal, panowie rozkładają ręce. Po moich podpowiedziach(dzięki forum) eureka moduł wentylatora. Ale to nie koniec, panowie nie wychwycili przy przeglądzie dźwięków z silnika które mnie zaniepokoiły bo wyglądało na zacierającą się rolkę a że pasek od alternatora wraz z rolkami był dwutygodniowy zapaliła się w mojej głowie czerwona lampka bo pozostał tylko rozrząd. wiec powrót do serwisu i bingo rozrząd do wymiany. wraz z nim łożyska na amorkach i uszczelniacz na wale, koszt 3 tys. Skoro byłem w serwisie poprosiłem o poprawę mocowania tylnych lamp w klapie bagażnika gdzie pan doradca stwierdził ze faktycznie są delikatnie przesunięte. Serwisant ocenił że się czepiam ale nie odpuściłem bo miałem porównanie z innymi modelami, efekt: lampy nie poprawione ale za to lewa uszkodzona i po próbach dyskusji powiedziałem ze widziałem na kamerach(bo maja podgląd na halę serwisowa) co pan zrobił i dzięki temu wymienić maja na własny koszt cala lampę .
Co do klimy poprostu wypytałem dokładnie czy to na 100% moduł wentylatora , panowie stwierdzili że tak bo prąd do modułu dobiego, ginie w nim. koszt naprawy w serwisie wentylator z modułem(integralna część) 1500 zł jakisz koszmar. Używka moduł z gwarancja na miesiąc 190 zł. Więcej tam raczej nie zawitam wybiore sie do innego serwisu. ogolnie nie poleciłbym tego serwisu

Ostatnio edytowane przez michalj1983 ; 16-01-2015 o 07:51
michalj1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2015, 11:43   #188
coolness
ford::amateur
 
Avatar coolness
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-02-2015
Skąd: Poznań
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Bemo Motors Poznań Mogileńska.
Wyciek oleju. Pojechałem żeby zobaczyli z czego cieknie. Stwierdzili, że uszczelnienie olejowe tylne wału. Tylne to słabo, bo trzeba odpiąć skrzynię i nie tylko. Parę godzin grzebania. Dali wycenę 2.500,- w tym 1.700,- robocizna. Miałem różne auta, to mój pierwszy FORD. Nie ufałem i nie ufam żadnemu ASO, jak ... Pojechałem do AUTO-AXEL, Żegockiego 15. Pan Jerzy zajrzał pod auto i mówi: "Cholera wie co cieknie. Póki co widzę bardzo nieudolne uszczelnienie miski. Ktoś przy tym grzebał. Zakleję to i zobaczymy. Pojeździć parę dni i przyjechać do oględzin." Zakleił za parę złotych. Pojeździłem - szybko i na wysokich obrotach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dziś pojechałem do sprawdzenia. Silnik suchy jak pieprz. Teraz się zastanawiam, czy panowie w ASO są ciency, czy może mieli plan na jakiś wałek ze mną w roli ofiary?

Ostatnio edytowane przez coolness ; 06-03-2015 o 11:45 Powód: błąd styl
coolness jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2015, 13:30   #189
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

na 99% chcieli cię ostrzyc jak barana. Miałem podobną sytuacje z tym że u mnie niby silnik ciekł gdzieś na łączeniu dwóch elementów silnika.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2015, 17:51   #190
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Cytat:
Napisał coolness Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bemo Motors Poznań Mogileńska....
...Teraz się zastanawiam, czy panowie w ASO są ciency, czy może mieli plan na jakiś wałek ze mną w roli ofiary?
Do Bemo na Mogileńską jeździłem od zawsze (no to już 18 lat). Byłem zadowolony. Zawsze wszystko 3 razy weryfikowałem (zasadność ewentualnej naprawy). Do czasu aż pojechałem do Bemo ale na Opłotki. I chyba tu na razie zostanę. Mają mniej klientów, przez to chyba lepiej o nich dbają. Jestem zadowolony szczególnie z jednego z doradców. Zdiagnozował usterkę, której nie potrafili znaleźć na Mogileńskiej i w Watinie. Jeszcze zaliczyli do naprawy w ramach gwarancji. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.