Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2017, 06:26   #1061
Rowerowy Marcin
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-05-2017
Skąd: Kotlina Kłodzka
Model: Ford
Silnik: 130km 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 0
Domyślnie Odp: Zakup nowego Forda Transita Custom

Dziekuje za zainteresowanie. Będę studiował.

Rowerowy Marcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2017, 06:36   #1062
Dabcars
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-10-2013
Model: Transit
Silnik: 2.5D 76KM
Rocznik: 1999
Postów: 87
Domyślnie Odp: Cz warto kupić ten egzemplarz?

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja widzę po desce ze jest klima a przynajmniej była fabrycznie
Kolego internet jest kopalnią wiedzy, sprawdz dobrze adresy prowadzenia komisu to skojarzysz fakty.
Witam
Widzisz inne rzeczy niż ja bo masz większa wiedzę.Ja tam nic takiego nie widziałem a z drugiej strony sprzedawca nic nie wspominał i może dlatego nie szukałem.Jak rozpoznajesz ze miał klime,zadzwonię i spytam sprzedawcę bo jestem ciekawy co powie ale muszę mieć jakiś punkt zaczepienia.

Co do adresów nie widza związku chyba ze znowu patrzę na to nie od tej strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moto King ten z twojego linku to okolice Szczecina,znam ta miejscowość,drugi ten w ogłoszeniu to adres w Warszawie.Jakas podpowiedz?
Z góry dziękuje za pomoc
Dabcars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2017, 07:44   #1063
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Cz warto kupić ten egzemplarz?

Cytat:
Napisał Dabcars Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co masz na myśli ze nie wie co sprzedaje?
Nie wiem, czy skopiował tekst od innego Transita i nie poprawił wszystkiego, ale to nie jest TDCI; jeżeli jest jednak turbo, to nie 75KM; to nie jest DOKA i nie sześcioosobowy; mały, krótki blaszak nie miał DMC 3.500kg - mimo, że ten egzemplarz ma wzmocnione zawieszenie (most Salisbury sześcioszpilkowy) - wtedy taki van ma maks. DMC 3.000 kg. (natomiast na moście Timken (piecioszpilkowym) taki blaszak ma ładowność ok. 1.000 - 1.100 kg i DMC ok. 2.700 kg).
DMC 3.500 kg mają przedłużone i podwyższone Transity - oczywiście na moście Salisbury.
Auto nie wygląda na skatowane, ale korozję widać. Pod tym kątem trzeba by sprawdzić spód, czy podłużnice są zdrowe, zwłaszcza przy łapach resorów i nad przednią poprzeczną belką. No i tam gdzie zawsze się zaczyna korozja w Transicie: przednie stopnie i podłoga pod przednimi dywanikami.

Kierownica, pedały, przyciski, siedzenia są prawie jak nowe - dlatego warto go sprawdzić, bo jeżeli ma rzeczywiście mały przebieg - to jest atrakcyjny. Paka też wygląda ok.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-05-2017 o 07:49
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2017, 08:09   #1064
Dabcars
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-10-2013
Model: Transit
Silnik: 2.5D 76KM
Rocznik: 1999
Postów: 87
Domyślnie Odp: Cz warto kupić ten egzemplarz?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem, czy skopiował tekst od innego Transita i nie poprawił wszystkiego, ale to nie jest TDCI; jeżeli jest jednak turbo, to nie 75KM; to nie jest DOKA i nie sześcioosobowy; mały, krótki blaszak nie miał DMC 3.500kg

Kierownica, pedały, przyciski, siedzenia są prawie jak nowe - dlatego warto go sprawdzić, bo jeżeli ma rzeczywiście mały przebieg - to jest atrakcyjny. Paka też wygląda ok.
Witam

Tak tu masz całkowitą racje.Jakas szybka kopia doka i nie wiadomo co jeszcze.Jezeli chodzi o środek to fakt wygląda super,widac ze dużo to nie jeździli.Sprzedający twierdzi ze ma stos faktur do tego auta które będę miał dzisiaj do wglądu oraz brief w ktorym jako właściciel rzeczywiście widnieje lotnisko.Tak wiec w calej historii tego auta na pewno jest troche prawdy a osobiście mam nadzieje ze całość tej opowieści jest prawda.
Kiedys gdzies mi napisałeś jak sprawdzić czy silnik jest oryginalny ale nie mogę tego znaleźć.Chodziło o ostatnie cyfry nadwozia i numer na silniku?
POZDRAWIAM
Dabcars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2017, 08:16   #1065
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Cz warto kupić ten egzemplarz?

Cytat:
Napisał Dabcars Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedys gdzies mi napisałeś jak sprawdzić czy silnik jest oryginalny ale nie mogę tego znaleźć. Chodziło o ostatnie cyfry nadwozia i numer na silniku?
Nr silnika - jeżeli jest oryginalny - jest taki jak końcówka VIN-u. Niezależnie od tego kod silnika (np. 4HD), wybity obok numeru, powinien się zgadzać z kodem podanym na tabliczce znamionowej auta.

Załączone w ogłoszeniu zdjęcie gwarancji z Hondy z nr VIN JHMGD18505S260348 dotyczy jakiegoś samochodu Hondy, to nie jest fordowski VIN...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-05-2017 o 08:33
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2017, 08:49   #1066
Dabcars
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-10-2013
Model: Transit
Silnik: 2.5D 76KM
Rocznik: 1999
Postów: 87
Domyślnie Odp: Cz warto kupić ten egzemplarz?

Witam

A czy ktos z kolegów będących na miejscu i będących w temacie osiolkow mógł by podjechac oczywiście odpłatnie i sprawdzić czy warto sie w to pchać.Ja mam do wawy okolo 500km wiec kawałek drogi pozatym jedyna osoba jaką mógłbym wyslac jest brat bo sam nie mieszkam w PL a brat nie bardzo w temacie aut ogarnietyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Paliwo droga autostrada i nie wiadomo czy warto a na paliwo czy pociąg i tak wydam troche wiec moze ktos na miejscu mógłby ogarnac temat.

Wojtek nie masz ochoty na ochotnika,przed tobą to ten osiolek jeszcze ukleknie z radości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja ze swojej strony mogę oprócz zapłaty zaprosić na ślimaka,małże i butelkę wina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Dabcars ; 15-05-2017 o 09:09
Dabcars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2017, 12:04   #1067
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Cz warto kupić ten egzemplarz?

Cytat:
Napisał Dabcars Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojtek nie masz ochoty na ochotnika,przed tobą to ten osiolek jeszcze ukleknie z radości
Wpadłem tam bo byłem na mieście, ale choć to kawałek, jedzie się szybko trasą S8 a potem Modlińską.
Auto odpaliło z kabli, oryginalny akumulator był na zdechu. Odpalił ładnie i szybko, czyli nie zapowietrza się, pracował równo, nie zakopcił jakoś palonym olejem przy przegazowaniu. Natomiast przy mocnym depnięciu na czarno - ale jeszcze do akceptacji. Rechot silnika na mechanicznym Boschu nie do zapomnienia, jest głośny, ale brzmi zdrowo. Co prawda jest prawie upał, pytanie jak pali na zimno po nocy na mrozie...
Komora silnika ładna, w miarę czysta, nie widać wycieków z silnika.
Przejechałem się nim, ale tylko z 500 m boczną drogą bo nie ma ubezpieczenia, nie zdążyłem zapiąć nawet piątki. Skrzynia chodzi... przaśnie, ale do przyjęcia, jestem teraz przyzwyczajony do innej. Nic nie zgrzyta w każdym razie. Przyspiesza jak to Osiołek 75KM (jest na Boschu, dolot na "baranach"), ale wkręca się na obroty normalnie. Sprzęgło ok, trzyma. Trochę wibruje buda podczas jazdy - może opony, może coś innego. Serwo działa, ale kierownica moim zdaniem chodzi za ciężko, nie odbija po skręcie.
Nawiewy działają, lusterka też.
Hamulce ok, ale hamowałem z wolnej prędkości ok. 50 km/godz.
Jeżeli chodzi o korozję: przednie stopnie już mocno skorodowane, szef ze zgrzeinami pod uszczelką drzwi na dole przy stopniu już jest zgniły, stopnie mają dziury. Podłoga pod przednimi dywanikami skorodowana, ale jeszcze dziury nie ma. Trochę niedużej korozji na krawędziach drzwi i na progach. Natomiast cała reszta spodu super zdrowa, zaskakująco ładna, czysta, nieruszona. Układ wydechowy bardzo ładny. Czyli trzeba by ewentualnie robić przednie stopnie i okolice, ale też nie trzeba od razu.
Paka wygląda gorzej niż na zdjęciach, tapicerka była zmieniana, moim zdaniem nie jest oryginalna i nie jest taka super, w jednym miejscu dziurka. Ale po doczyszczeniu będzie ok.
Zamek przesuwnych drzwi chyba jest do poprawy, nie domykają się .
Generalnie widać, że przebieg nie był bardzo duży, ale jaki - kto to wie?
Cena chyba nieco za wysoka, bo parę złotych trzeba w niego włożyć. Bardzo długo stał w tam w trawie nie ruszany, bo mrówki się zalęgły w środku.
Nie wiem też (nie znam się ) co z papierologią - jest na niemieckich numerach, ale nie wywozowych.

Generalny wniosek: jest mocny z mocnym zawieszeniem i kupy się trzyma, jako dostawczak będzie niezawodny, ale już czuć, że to inna epoka... W końcu auto ma 17 lat...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-05-2017 o 12:39
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2017, 13:34   #1068
Dabcars
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-10-2013
Model: Transit
Silnik: 2.5D 76KM
Rocznik: 1999
Postów: 87
Domyślnie Odp: Cz warto kupić ten egzemplarz?

Witam.
Wojtku szacun i podziekowanie(odezwe się na priv).
Dokumentacja jest pelna,dużo faktur ksiazka serwisowa itd.Co do ceny to do zabrania za okolo 7500 no i tak jak mówisz trzeba w niego troche wsadzić ale tego sie domyslalem po zdjęciach.O co chodzi ze skrzynia biegów bo nie zaczaiłem. Czy zauważyłeś tam moze abs i jak wygląda paka z tylu,zadbana?To ze kierownica nie odbija moze być spowodowane zbieżnością czy obstawiasz cos innego?
Ogólnie myślisz ze warto to kupic,i ze po wlozeniu poru złotych będzie służyć dłuższy czas?

Pozdrawiam

Bump:

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 16-05-2017 o 09:29
Dabcars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2017, 16:33   #1069
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Skrzynia chodzi tak jak w traktorze (bez złego wydźwięku) - trzeba ja precyzyjnie prowadzić, ale biegi wchodzą bez zgrzytów. Może trzeba się przyzwyczaić?

Paka jest ok, zadbana może nie, bo trochę poobijana jest, ale na pewno nie jest zniszczona.

Kierownica nie odbija ładnie na wprost, trzeba jej pomóc, ale mogły być opony flaki, bo bardzo długo stał. Ale najpewniej sworzeń (przegub) zwrotnicy jest przytarty - ale to domysły. W każdym razie pompa serwa kreci się, płyn jest, serwo działa, ale układ ma opór. To jest do zrobienia...

Jak na Osiołka to jest bardzo zdrowy, silnik wygląda przyzwoicie, nie jest skatowany. Tylko ta korozja z przodu na stopniach i pod dywanikami. dalej cały spód jest prawie jak nowy, resory jak do ciężarówy, możesz na niego wrzucić spokojnie dwie tony i nawet nie jęknie...

Ale zawsze trzeba pamiętać, że to auto które pracowało komercyjnie i ma 17 lat...

Gdybym potrzebował takiego bezproblemowego Osiołka do wożenia ładunków, to bym mocno go brał pod uwagę - moim zdaniem sprawdzi się.

Na pewno w pierwszej kolejności zrobiłbym rozrząd...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-05-2017 o 16:36
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2017, 17:09   #1070
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Znalazłem Transita 2014 z niewielkim przebiegiem, sprzedający mówi że poleasingowy, bezwypadkowy itp. Może uda się Wam coś sprawdzić po VIN: WF0XXXTTFXDP46636

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.