Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2017, 09:26   #1
d3bian
ford::average
 
Avatar d3bian
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Szczecin
Model: c-max / mondeo
Silnik: 1.8 /2.0
Rocznik: 2008 /2018
Postów: 69
Domyślnie Temp plynu chlodniczego, brak zimnego nawiewu

Witam temat wiele razy niby poruszany ale nie znalazlem rozwiazania w przypadku c-maxa. Od kilku dni jak by mi nie dzialal wskaznik temp. plynu chlodniczego. Tak myslalem gdyz malo kiedy pokazuje powyzej 60°. Notabene nie dziala zimny nawiew a wczoraj to juz chyba nawet nie dzialala klima. Wszedlem w tryb serwisowy gdy wracalem do domu (trasa 12 km) i temperatura rosla bardzo powoli. Dosłownie 1° na 1/2 km. Po dojechaniu pod dom mialem zaledwie 64° i faktycznie dopiero wskazowka drgnela. Pod maska węże od zbiornika wyrownawczego gorace. Gdzie szukac przyczyny???

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

d3bian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2017, 12:06   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Temp plynu chlodniczego, brak zimnego nawiewu

Kolego, są już 30 stopniowe temperatury, prawie upały.
W silniku, wtedy kiedy jedziesz masz temperaturę płynu 100 stopni, lub ponad, a tylko wskażnik pokazuje inaczej.

Co do klimy, to nie jest zamrażarka ani lodówka, tylko urządzenie które wytwarza różnice temperatur, a jak wielką, to zależy od bardzo wielu czynników, o jakich, nie będę pisał, zainteresowani niech poczytają o klimie w postach Forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2017, 11:11   #3
d3bian
ford::average
 
Avatar d3bian
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Szczecin
Model: c-max / mondeo
Silnik: 1.8 /2.0
Rocznik: 2008 /2018
Postów: 69
Domyślnie Odp: Temp plynu chlodniczego, brak zimnego nawiewu

No jak przeczytalem post @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to sie zalamalem. Jak bym czytal news na GW lub Tvn...czlowieku ja nie jestem z afryki, nie wsiadlem pierwszy raz do auta. Wiem jak dziala klima (pracuje w firmie ktora ma najwieksza flote w kraju).

Wracajac do tematu...termostat do wymiany, jak sie mozna domyslec podejrzenie padlo jeszcze na czujnik, ale w tym konkretnie wypadku to byl termostat. Mozna zamknąć.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
d3bian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.