Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-05-2017, 18:30   #1
Adam Biały
 
Postów: n/a
Domyślnie Ucieka czynnik z klimy - gdzie?

Witam!
Nabiłem klimę czynnikiem z barwnikiem. Po dwóch tygodniach przestaje chłodzić.Fachowcy od klimatyzacji sprawdzają dokładnie w okularkach z odpowiednia lampą i co? nie znajdują wycieku.
Czynnik sie ulotnił tylko którędy?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2017, 19:06   #2
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Ucieka czynnik z klimy - gdzie?

Znaczy źle patrzą,gdyby czynnik uciekł po 4 miesiącach to diagnoza ciężka ale nie po 2 tygodniach.Pooglądaj b.dokładnie chłodnicę klimy,niekiedy trzeba spojrzeć od dołu
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2017, 21:17   #3
Ene
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008/2002
Postów: 28
Domyślnie Odp: Ucieka czynnik z klimy - gdzie?

lub we wnetrzy pojazdu,
Ene jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2017, 04:42   #4
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Ucieka czynnik z klimy - gdzie?

dokładnie,może wymiennik ciepła w środku ma dziurę
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2017, 06:02   #5
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Ucieka czynnik z klimy - gdzie?

Przy lampie najczęściej przeciera się rurka.
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2017, 09:38   #6
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Ucieka czynnik z klimy - gdzie?

Niech szukają. U mnie jak były mikropęknięcia na rurze w MK2FL, tak można było znaleźć tylko jak wrzucili 6-8 barów. Standardowe serwisy pompują z ciśnieniem 2-3 barów (o ile dobrze pamiętam). Sam jeździłem 3 razy do warsztatu. Warsztat 3x zarzekał się, że to nie możliwe że mam przeciek "bo maszyna" by wykryła bo by ciśnienie spadało (ehh...).
Dopiero za trzecim razem przyznali rację, zwrócili kasę i przeprosili.

6-8 miesięcy później wezwałem gościa który przyjeżdża "do auta" i ma wszystko w vanie. Po 30 minutach przyszedł po mnie i pokazał mi która rurka nie trzyma.
Koszt naprawy był wtedy w okolicach 600-800 zł żeby wymienić rurkę i napełnić klimę plus robocizna. Auto sprzedałem bo nie było warte więcej niż 5000 zł. Nowy właściciel dostał informację która rurka jest do wymiany i że nie miałem ani czasu ani chęci tego robić (zbił na cenie jak sprzedawałem, ale to miałem wliczone w te 10% do ceny z którą auto "wystawiłem" na sprzedaż bo wiedziałem że i tak będą licytować).

Tak więc masz kiepski warsztat kolego. I tak - mi zazwyczaj klima działała 6-10 dni po nabiciu jak miałem "wyciek"
edmun jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2017, 10:56   #7
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: Ucieka czynnik z klimy - gdzie?

Autor ma już wszystko podane jak na tacy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podsumowując:
1. Sprawdzić rurkę przy reflektorze.
2. Sprawdzić parownik ("fachowcy" pewnie tam nie zaglądali, bo niełatwo się tam dostać).
3. Jeśli powyższe nie da rezultatu (nie będzie widać wycieku), to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Nabijanie klimy czynnikiem z kontrastem to moim zdaniem wyrzucanie pieniędzy w błoto.
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2017, 15:51   #8
Adam Biały
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ucieka czynnik z klimy - gdzie?

Fachowiec od klimy ma taka kolejke ze woli obsłużyć kilka aut w tym czasie nabijając czynnik i kase jak grzebać sie przy moim aucie.
Zasugerował mi zostawić auto na 8 h z włączonym silnikiem i klimą wtedy może znajdzie.
Taka praca silnika na postoju przez tyle godzin chyba tez nie jest dopuszczalna?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2017, 22:17   #9
Harun
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Wrocław
Model: Hyundai i20
Silnik: 1.2 84 KM
Rocznik: 2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Ucieka czynnik z klimy - gdzie?

Jeśli czynnik ucieka, że po dwóch tygodniach klima nie działa, to raczej nie jest to mikropęknięcie. W moim poprzednim samochodzie jak uciekał czynnik po takim czasie, to się okazało, że jest po prostu dziura w chłodnicy. Kamień musiał w nią trafić.

Jedź do porządnego warsztatu, który rzetelnie poszuka nieszczelności (kontrastem UV i dodatkowo czujnikiem elektronicznym). Niech dobrze sprawdzą chłodnicę i osuszacz (trzeba zdjąć bodajże prawe nadkole). Niech poszukają śladów kontrastu w okolicach odpływu skroplin z parownika.

Musi coś wyjść, cudów nie ma.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z pozostawieniem auta na chodzie 8 godzin to jakiś absurd. Chyba że mechanik pokryje koszty paliwa i zapłaci mandat za postój z włączonym silnikiem!

Ostatnio edytowane przez Harun ; 19-05-2017 o 22:24
Harun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2017, 20:14   #10
Adam Biały
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ucieka czynnik z klimy - gdzie?

wyszło za 3 razem dopiero , chłodnica dziurawa , proponują jakiś chiński zamiennik który nie wiadomo czy wytrzyma 2 lata
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.