Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2019, 18:05   #1
remikwiat
ford::amateur
 
Imię: REMIGIUSZ
Zarejestrowany: 24-02-2016
Skąd: SŁUPSK
Model: C-MAX 2007-2010
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Demontaż deski rozdzielczej

Czy mógłbym Was prosić o podesłanie instrukcji demontażu deski rozdzielczej ? Może jakaś fotorelacja lub temu podobne ?

Przekopałem forum i nie wpadłem na żadne konkrety. Tak właściwie zależy mi na wyjęciu tego plastiku, który jest bezpośrednio pod szybą. Sporo śrub już wykręciłem, kilka zewnętrznych maskownic i schowek, tunel środkowy także (ale to już inna bajka, bo całego go suszę). Ale by zapobiec następnym zalaniom, chciałbym od góry podejrzeć rynienkę, w której zbierała się woda, która chlupała na zakrętach (usunąłem ją dzięki wywierceniu dwóch otw. od zewnątrz pod wycieraczkami).
Tak więc jeżeli by ktoś chciał pomóc to bardzo proszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

remikwiat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 19:03   #2
Gimnastikball
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-11-2006
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8pb
Rocznik: 2002
Postów: 332
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej

Demontaż kokpitu, potem wycięcie drzwi, wkręcanie belki - długie śruby dlatego trzeba zdjąć drzwi. Belka wychodzi razem z tym plastikiem pod szybą i nagrzewnicą jak pamiętam.

Jest trochę zabawy ��
Gimnastikball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 21:40   #3
remikwiat
ford::amateur
 
Imię: REMIGIUSZ
Zarejestrowany: 24-02-2016
Skąd: SŁUPSK
Model: C-MAX 2007-2010
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej

To brzmi trochę jak since-fiction... ;-) ...chyba sobie podaruję. Skoro jakimś cudem woda się do tej rynienki pod szybę dostała, a odwodnienie jej poprzez wywiercenie otworków doraźnie pomogło, to raczej już nie nazbiera się jej na tyle, by znowu którędyś przez gródź się do środka dostała...

Osuszaczem go trochę podleczę, podmaluję gdzie trzeba i będzie jak nowy ;-)
remikwiat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.