Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford EcoSport

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2019, 18:25   #1
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie FordPass - Multimedia i audio oraz opinie

Dzisiaj się właśnie dowiedziałem dzwoniąc na różne znane mi przyjacielskie telefony że nie mogę zamontować modemu GSM connect do mojego modelu. Ja odebrałem swoje auto 1go czerwca a od 1go czerwca wszedł do produkcji model Ecosport gdzie jest fabrycznie montowany modem GSM wraz z dodaniem wielu nowych funkcji takich jak Zdalne odpalanie silnika, ryglowanie i otwieranie zamków no i oczywiście dużo wiecej funkcji przesyłanych do aplikacji FordPass. Przyznam się szczerze że jestem zażenowany tym bardzo bo w USA taki modem można bez problemu dołożyć za dodatkową kasę i w serwisie Ford skonfigurować nowe ustawienie softu w pojeździe. Gdybym wiedział o tym to na pewno przesunąłbym zamówienie auta o te 3 miesiące bo nie był dla mnie zaden problem a i miałem czym jeździć jeszcze. Kupiłem auto z pełnym możliwym wyposażeniem w najlepszej wersji to przecież dołożyłbym jeszcze te pare groszy.... Rozmawiałem dzisiaj z infolinią FordPass i wyżaliłem się mocno prosząc o przesłanie tych opinii do centrali ponieważ ( co pani potwierdziła ) takich telefonów jak mój ona odbiera sporo z całego kraju. Uważam ze szanująca się firma jeżeli wprowadza po paru miesiącach takie zmiany, które są na dużą skalę we wszystkich autach w Europie to powinna zadbać również i o tych co nabyli takie auto na krótko przed zmianami. Przecież nie mówimy tutaj o diametralnej zmianie multimediów czy nawigacji ale dołożeniu jednej puszki obok silnika a która również mocno zmienia komfort obsługi auta nie tylko w zimie ale i poprzez większą ilość informacji przesyłanych do aplikacji w smartfonie. Przekazałem również moje żale i uwagi dotyczące samej aplikacji ponieważ tak na prawdę jest kompletnie nieprzydatna. Pokazywanie ilości przejechanych kilometrów oraz poziomu paliwa może jeszcze komuś się przyda ale po co mi stan jakości oleju w nowym aucie gdzie za moment będę go wymieniał przy 95% jakości a producent mów żeby wymienić jak będzie jakość oleju ok 5%... Paranoja... Poza tym nic ciekawego oraz użytecznego w tej aplikacji nie ma bo jeżeli auto nie jest permanentnie on-line to i tak informacja o położeniu auta czy też ostatnim przejechanym odcinku trasy jest tylko wtedy prawdziwa gdy podłączymy smartfona kablem do gniazda USB. Wersje FordPass Connect łaczą się już wszystkimi funkcjami bezprzewodowo. Nieładnie firmo FORD, nieładnie... Bierzcie przykład z USA gdzie dbacie o klientów... Najlepsza chyba rada to taka, kupować auto dopiero po pierwszym lub drugim upgrade u producenta i usunięciu wszelkich niedoróbek na początku produkcji... Czyli mniej więcej pół roku od wystawienia modelu do sprzedaży. Podobne moduły do odpalania zdalnego można kupić bez problemu poza Fordem przez Amazon ale one załatwiają tylko zdalne odpalanie natomiast nie rozszerzają współpracy aplikacji z komputerem Forda i nie mają modemu GSM.
Dla zainteresowanych podaję link do producenta prywatnego oraz do YouTube jako filmu poglądowego.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez Terminator007 ; 28-01-2019 o 18:38
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2019, 18:50   #2
leon 72
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 08-11-2009
Skąd: Wielkopolska , Niemcy Leipzig
Model: Ford Galaxy
Silnik: Diesel 2.0 180km
Rocznik: 2018
Postów: 157
Domyślnie Odp: FordPass - Multimedia i audio problemy oraz opinie

Cytat:
Napisał Terminator007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nowych funkcji takich jak Zdalne odpalanie silnika,

Nie istnieje cos takiego, chodzi tu o modul stacjonarnego ogrzewania pojazdu, znane bardziej jako potocznie nazywane "webasto".


Na temat FORDPASS, to przydatna funkcja np. opcja odholowania uszkodzonego forda, auto zastepcze, hotel na czas naprawy itp za co nie trzeba placic. Poza tym opcje monitorowania gwarancji czy limitu kilometrow, wystarczy polaczyc sie aplikacja z autem. Wiele innych funkcji.

Nie wiem na ile mozliwe korzystanie z tej apki jest w Polsce, ja mieszkam w Niemczech.
leon 72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2019, 18:56   #3
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: FordPass - Multimedia i audio problemy oraz opinie

Cytat:
Napisał leon 72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie istnieje cos takiego, chodzi tu o modul stacjonarnego ogrzewania pojazdu, znane bardziej jako potocznie nazywane "webasto".


Na temat FORDPASS, to przydatna funkcja np. opcja odholowania uszkodzonego forda, auto zastepcze, hotel na czas naprawy itp za co nie trzeba placic. Poza tym opcje monitorowania gwarancji czy limitu kilometrow, wystarczy polaczyc sie aplikacja z autem. Wiele innych funkcji.

Nie wiem na ile mozliwe korzystanie z tej apki jest w Polsce, ja mieszkam w Niemczech.
Szanowny Kolego, proszę najpierw pójść do salonu lub zrobić konfigurację i przeczytać informacje o nowym Ecosport oraz nowym Focusie.... Te dwa nowe auta mają ZDALNE ODPALANIE SILNIKA oraz ryglowanie zamków z poziomu aplikacji internetowej. Webasto to Kolega chyba zna z rupieci sprzedawanych wiele lat temu w Niemczech :-) Na Assistance Ford aby zamówić holowanie czy też załatwić hotel można zadzwonić z normalnego telefonu natomiast aplikacja w wersji z modemem GSM w aucie daje podgląd do wielu funkcji dodatkowych jakich nie ma wersja bez zdalnego połączenia. Informacja kiedy mam przegląd czy ile zrobiłem kilometrów nie jest aż tak bardzo istotna jak wiele innych informacji o średnim spalaniu, położeniu auta on-line i podczas jazdy jeżeli np ktoś go kradnie... Także proszę aby Kolega poczytał o nowych modelach wprowadzonych do sprzedaży bo chyba stare publikacje na stole u Kolegi leżą :-) Kolejna do sprzedaży już tak wyposażona wejdzie Kuga na jesieni tego roku gdzie bedzie nowa stacja multimedialna, funkcje GSM Connect oraz oczywiście również zdalne odpalanie. Moduł zdalnego odpalania produkowany i zlinkowany w moim poprzednim poście można kupić za 250$

Ostatnio edytowane przez Terminator007 ; 28-01-2019 o 18:58
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2019, 19:28   #4
leon 72
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 08-11-2009
Skąd: Wielkopolska , Niemcy Leipzig
Model: Ford Galaxy
Silnik: Diesel 2.0 180km
Rocznik: 2018
Postów: 157
Domyślnie Odp: FordPass - Multimedia i audio problemy oraz opinie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Poczytaj.
leon 72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2019, 19:41   #5
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: FordPass - Multimedia i audio problemy oraz opinie

Cytat:
Napisał leon 72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Poczytaj.
Tak jak już pisałem wcześniej, masz Kolego informacje bardzo stare a dzisiaj sa one nieaktualne. Ściągnij sobie nowy cennik Ecosport i Focus, przejdź się do salonu to będziesz się wymądrzał. Ja już trochę czasu spędziłem aby dokładnie zbadać temat. Odpalanie silnika zdalne zostało dopuszczone i we wszystkich krajach EU to działa. W cenniku ( 9ta strona ) masz również to , oto skopiowany tekst a poniżej link do cennika i nie pisz już proszę głupot bo to dezinformuje Forumowiczów...
Nowa Kuga również będzie to miała jako trzeci model z serii. To co cytowałeś dotyczyło starej dyskusji o starym modelu Kuga półtora roku temu ... :-)

"KONTROLA DOSTĘPU
Aplikacja umożliwia m.in. zdalne uruchamianie silnika, otwieranie i zamykanie samochodu"
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z tego co zdążyłem sprawdzić to różnica ceny jest na poziomie ok 1300zł z tym modułem Connect w stosunku do mojej konfiguracji przy zakupie w 2018r.

Ostatnio edytowane przez Terminator007 ; 28-01-2019 o 19:50
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2019, 20:58   #6
leon 72
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 08-11-2009
Skąd: Wielkopolska , Niemcy Leipzig
Model: Ford Galaxy
Silnik: Diesel 2.0 180km
Rocznik: 2018
Postów: 157
Domyślnie Odp: FordPass - Multimedia i audio oraz opinie

Jak juz to zalatwisz to przeslij na filmie.
leon 72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2019, 21:12   #7
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: FordPass - Multimedia i audio oraz opinie

Cytat:
Napisał leon 72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak juz to zalatwisz to przeslij na filmie.
W Ford Polska nie da się NA RAZIE dołożyć modemu. Być może będzie taka możliwość później ale tego nikt nie wie. Pełna funkcja zdalnego odpalania oraz ryglowania i otwierania drzwi jest fabrycznie montowana od miesiąca do nowej wersji Ecosporta po update. Egzemplarze, które mają tę funkcję były możliwe do zamówienia od wakacji 2018r. Czyli wszystkie zamówione modele w ubiegłym roku pomiędzy styczniem a lipcem tego modułu nie mogły mieć i nie ma na razie możliwosci jego dołożenia, nawet za dopłatą.
Jeśli chodzi o te moduły z USA to znalazłem 3 producentów i zarazem sprzedawców oraz przeprowadziłem z nimi dzisiaj szeroką dyskusję poprzez email. Jeden z nich odpisał że jego moduł do wersji europejskiej raczej nie pasuje bo jest trochę inne okablowanie ( chyba chodziło mu raczej o dostępność informacji w OBD ) i w związku z tym nie wysyła modułów do Polski. Drug, również z USA odpisał że jego moduł jest inny niż tamten ale prawdopodobnie działa na inną częstotliwość zdalnego kluczyka. Nie wiedział nawet jakie ma częstotliwości więc mu znalazłem informację i przekazałem że w USA kluczyki do aut działają na 315MHz ( większość w USA ) a w Europie , Japonii oraz Azji na 433Mhz. Ma więc sprawdzić jakie u niego w module są MHz i dać znać. Natomiast ponieważ znam trochę ludzi z Tajlandii a ten model jest tam sprzedawany i częstotliwość ta sama jak w Europie to ruszę ten temat na miejscu w Tajlandii. Tam takie urządzenia nie są drogie i kupić można prawie wszystko rozbudowując systemy multimedialne w autach. Zaletą tego modułu jest to że nie ingeruje on w system centralny i jadąc na przegląd można go odłączyć co będzie niewidzialne podczas elektronicznej kontroli pojazdu przez komputer serwisowy. Natomiast jeżeli chcesz mieć oryginalnie zamontowany taki moduł w aucie i jeszcze do tego Hotspot GSM za darmo w aucie to leć do salonu i kupuj nowego Ecosporta, Focusa lub poczekaj do jesieni na Nową Kugę .
A link do filmu jak się to montuje oraz jak to działa został przeze mnie przesłany w wcześniej w pierwszym poście na ten temat.

Ostatnio edytowane przez Terminator007 ; 28-01-2019 o 23:10
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 12:41   #8
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: FordPass - Multimedia i audio oraz opinie

A poczytałeś dokładnie warunki FordPass Connect? Nie jest tak super.
Hotspot jest na 3 miesiące od daty sprzedaży lub do limitu 3GB, a potem trzeba podpisać umowę z Plusem.
Live traffic jest na 2 lata, potem płatny.
Poza tym jest też dostępny w Fieście.

Do Mondeo, S-maxa itp. trafi podczas liftingu razem z B&O.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 29-01-2019 o 12:44
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 13:19   #9
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: FordPass - Multimedia i audio oraz opinie

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A poczytałeś dokładnie warunki FordPass Connect? Nie jest tak super.
Hotspot jest na 3 miesiące od daty sprzedaży lub do limitu 3GB, a potem trzeba podpisać umowę z Plusem.
Live traffic jest na 2 lata, potem płatny.
Poza tym jest też dostępny w Fieście.

Do Mondeo, S-maxa itp. trafi podczas liftingu razem z B&O.
Na 2 lata jest zawsze Live Traffic bo jest i on u mnie na razie free ale nie ma możliwości zamontowania modemu GSM. To ze jest Hotspot na 3 miesiące free to nie jest problem bo w USA też trzeba podpisać umowę z Vodaphone aby to dłużej działało. Wszystko zależy od lokalnych umow krajowych z dostarczycielem usługi ale JEST. A mnie chodziło o to że przypadku zakupu modelu sprzed liftingu NIE MA KOMPLETNIE ŻADNEJ MOŻLIWOŚCI update... Każdy z nas korzysta z różnych usług internetowych i jeżeli ktoś chce to może sobie dołożyć najtańszy plan internet GSM bo nie są to teraz wysokie koszty. W USA kosztuje to ok 18USD a u nas można to zrobić za ok 20zł i ja chętnie bym to opłacał. Najważniejsza jest możliwość wyboru a nie jego kompletny brak.
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 14:31   #10
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: FordPass - Multimedia i audio oraz opinie

Cytat:
Napisał Terminator007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Live Traffic bo jest i on u mnie na razie free
A jak masz live traffic bez modemu? Przecież to działa przez internet?

Swoją drogą ciekawe jak to jest rozwiązane, że LT i sterowanie autem przez neta działa 2 lata, a już dane nie. Podwójny modem?
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.