Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2015, 17:56   #11
Dziadparyski
ford::amateur
 
Avatar Dziadparyski
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 30-08-2015
Skąd: Nowa Huta
Model: Ford Courier Tourneo
Silnik: 1,6 td
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Tournee nowe 1,6 pali jak smok.

Cytat:
Podniesienie mocy zwiększa zużycie paliwa. Gdyby zmniejszało, było by to sprzeczne z prawami fizyki :-)
W zasadzie miałem nie odpowiadać bo mi trochę wstyd że tu piszę. Ponieważ wszystko powinienem wiedzieć. Ale nie masz racji. Jeżeli chcesz udowodnić o że zmiana parametrów fabrycznych doładowanego powietrzem, wysokoprężnego silnika z układem wtryskowym commonrail wpływa negatywnie na zużycie przezeń paliwa. To wyprowadź mi rzeczowy wykład na ten temat. Możesz posłużyć się własnymi osiągnięciami, lub posiłkować wiedzą kogoś obytego w temacie.
Zwiększenie napełnienia powietrzem wraz z korekcją mieszanki, nie wspominając o przejmującej chęci usunięcia układu dopalającego spaliny i oczyszczania cząstek stałych... Ale to nielegalne tego nie zrobimy. O nie!
Piszę że mi wstyd, ponieważ skończyłem szkołę w danym kierunku, mam za sobą wiele lat pracy na stanowisku diagnostyki w ASO Opel. Mam własną firmę zajmująca się tapetami. Ale i skoro Ktoś się zajmuje prowadzeniem forum Forda do musi wiedzieć co robi więc walę tu jak w dym. Więc jak chcesz się zmierzyć i mi udowadniać że nie poprawię tego tak aby nie żarło podczas normalnej eksploatacji to bardzo proszę. Jak już zaznaczyłem jestem już zielony w temacie. Możesz tez przekonać mojego ucznia właściciela serwisie Brodson Garage (zerknij na facebooka) we wrocku który mi w silniczku pogrzebie. Może chce mnie zrobić w jajo? Choć chłopak serwisuje i tuninguje nowe fabrycznie porszaki, ferarki i inne lambo i zarabia milion razy więcej ode mnie może akurat się nie znać. Robi w benzynach olejem napędowym myje tylko części.
Tak czy inaczej musiałem to z siebie wypluć, w Oplu pojazdy które sprzedawaliśmy trzymały się tego co w książeczce użytkowania napisano. Mój Ford tego nie robi, wiem dlaczego i z tego powodu mam w dupsku ASO Forda bo mi nic nie pomogą.
Zobowiąże się i będę zbierał dane z czasu przed przeróbką i po przeróbce, jak tylko będę miał czas zostawić padlinę na warsztacie. Na razie zwiększyłem ciśnienie w oponach 2,5 -2,8 i na zimówkach mam 5,7 l/100 z Suwałk do Krakowa, w deszczu nocą.
Ostatnie trasy Kraków- Rzeszów które przejechałem kilkanaście razy z prędkością na tempomacie 140km/h średnie zużycie paliwa 7,7l/100km.
Może nie mam racji i się przechwalam ale nie lubię półsłówek, fachowo do mnie pisz. Niewykluczone że masz rację i że z tym wszystkim to zwykła ściema... Zapytam się też gościa z Bizon garage dlaczego Golf brata przy prawie 300 KM tak mało pali.
Proszę opisz mi prawa fizyki które sprawią że ten sam silnik który u mnie ma 90KM a w Connect zdaje się 130KM a jest taki sam, będzie palił więcej skoro nasz drugi Connect pali mniej od Cuorier'a.

Na tych samych trasach Opel Astra H, 1,9 cdti spalał coś między 4,5 - 5l/ 100km. A sprzedałem go we wrześniu mając prawie 400 tyś km na liczniku. Moje auto jest nowe, i w katalogu stoi jak byk cos nierealnego ale jednak. Samochód jest reklamowany jako ekonomiczny, a pali więcej od dziesięcioletniego Opla.


Ostatnio edytowane przez Dziadparyski ; 27-12-2015 o 20:06
Dziadparyski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2015, 20:08   #12
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Tournee nowe 1,6 pali jak smok.

Dxiadparyski ogólnie tak piszesz że cieżko zrozumieć.

Ale z tego co piszesz twierdząc że po podniesieniu mocy przy butowaniu spalanie nie wzrośnie przedstawiasz TEORIE że MOC I MOMENT w silniku bierze się wyłącznie z powietrza??

Owszem przy normalnej jeździe nawet przyśpieszaniu jakimś po optymalizacji dawki co może dać więcej koni ciut to może spalanie spaść ale głownie przy równej jeździe.

Ale przy dobrym butowaniu zazwyczaj wzrasta. Nie za wiele ale ciut.

Bo powietrze powietrzem ale na samo powietrze auto nie jedzie. A mieszkankę trzeba zachować poprawną.
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 08:37   #13
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Tournee nowe 1,6 pali jak smok.

Dziad paryski, fakt wyprodukowałeś taki bełkot, że ciężko się rozeznać OCB. Z chęcią zapoznam się z empirycznymi wynikami. Tylko mierzonymi w rozsądny sposób, aby uniknąć błędów pomiarowych i placebo.

Notuj wszystkie tankowania i przebieg. Jak się nabierają wyniki z kilku tysięcy km przed i po zachipowaniu będziemy mieli jasność i forum zyska cenne informacje.

Choć sprawa jest w zasadzie łatwa do przewidzenia: żeby obniżyć zużycie w samochodzie, (a nie możemy obniżyć jego masy czy zmniejszyć gabarytów) możemy tylko poprawić sprawność silnika. (Czyli uzyskać większą ilość pracy z tej samej ilości paliwa) Jeśli wykażesz odpowiednimi obliczeniami, że podniesienie mocy podwyższy sprawność silnika, będę z tobą. Jestem pewien że podwyższenie mocy pociągnie tylko i wyłącznie zwiększenie zużycia paliwa, a nie zwiększenie sprawności silnika.

Cytat:
Napisał Dziadparyski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na tych samych trasach Opel Astra H, 1,9 cdti spalał coś między 4,5 - 5l/ 100km
Jaki sens ma porównywania astry z tourneo? To są kompletnie różne samochody. Porównaj sobie ich gabaryty: wysokość, szerokość (nie tylko tą przy kołach, ale też tą na górze dachu). To oczywiste, że lekka, niska i wąska astra spali znacząco mniej niż wysoki i szeroki tourneo! Astrę możesz przyrównywać do focusa a nie do tourneo.
Jeśli pracujesz w oplu, to weź jakąś demówkę combo, przeleć się na tej trasie do Rzeszowa i powiedz ile pali. Gabaryty ma podobne do tourneo, jestem pewien, że zużycie tez będzie podobne.

Ostatnio edytowane przez Lza ; 28-12-2015 o 08:42
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 09:33   #14
Dziadparyski
ford::amateur
 
Avatar Dziadparyski
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 30-08-2015
Skąd: Nowa Huta
Model: Ford Courier Tourneo
Silnik: 1,6 td
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie

Miałem renault master palił 8,5-9l
Ford transit 2,5 td też coś koło tego.
Trzy fordy Granada z silnikiem peugeot schodzily do 6,5l
Ford Sierra do którego wlozylem motor z Granady palił bardzo mało.
To co mam teraz to jest nowe fabrycznie auto. Drugi w firmie ford connect z większą mocą lecz z tym samym motorem pali mniej. A jest większy i masywniejszy od mojego ślimaka. Dlatego pisze na tym właśnie forum. Może ktoś coś wie o tym modelu zanim z maczetą odwiedzę ASO.

Ostatnio edytowane przez Dziadparyski ; 28-12-2015 o 09:45
Dziadparyski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 20:44   #15
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Tournee nowe 1,6 pali jak smok.

Te 7 litrów uznałbym za normalne spalanie, Berlingo 1,6 paliło mi 6,6 l a przeleciałem nim 320kkm. od nowości. Niemniej teraźniejszy Transit (najmniejszy 85KM) z silnikiem 2,2 pali tylko 8 litrów, więc te 7 to chyba trochę dużo...
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2015, 10:33   #16
Syntetyzer
ford::average
 
Avatar Syntetyzer
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: BRZ/ŁDZ/GRZ
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.8 TDCI 90 KM
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: Tournee nowe 1,6 pali jak smok.

ilu kierowców tyle wariantów spalania, berlingo 1,6 HDI u mnie wychodziło średnio 5,9 l. od ponad 200 tys. km, peugeot partner 1,9 D - 6,5 l - 300 tys. km, Berlingo 2.0 HDI 6,5 l - 70 tys. km,
Connect na dojazdach do pracy od prawie 100 tys. km pali mi średnio między 5,8 - 7 l. zależy od jazdy, ciężkości śródstopia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. warunków atmosferycznych, prędkości itp itd.
wydaje mi się że nowy Connect z silnikiem 1,6 TDCI powinien palić w granicach 6 - 6,5 l i taki wynik jest do osiągnięcia na pewno, a nawet mniejszy.
__________________
Syntetyzerowy FORD TRANSIT CONNECT 1.8 TDCI 90KM 2004 r.
Syntetyzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2016, 18:15   #17
pyter1234
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 03-01-2016
Skąd: ostróda
Model: connect
Silnik: 1,6
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Tournee nowe 1,6 pali jak smok.

Witam jestem tu nowy ,posiadam connecta 1,6 115km od dwuch tygodni ,jazda tym autkiem to czysta przyjemność a spalanie na poziomie 6,5 l przy mrozach -15 uważam jest do przyjęcia .
pyter1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 10:07   #18
piotrekbb
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: MK7 115KM(sprzedam) , MK8 155KM
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 171
Domyślnie Odp: Tournee nowe 1,6 pali jak smok.

Potrafię nim zejść na 4l ale trasa z prędkością max90 km/h
Robiłem takie testy , wyprzedzały mnie tiry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Dziadparyski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem renault master palił 8,5-9l
Ford transit 2,5 td też coś koło tego.
Trzy fordy Granada z silnikiem peugeot schodzily do 6,5l
Ford Sierra do którego wlozylem motor z Granady palił bardzo mało.
To co mam teraz to jest nowe fabrycznie auto. Drugi w firmie ford connect z większą mocą lecz z tym samym motorem pali mniej. A jest większy i masywniejszy od mojego ślimaka. Dlatego pisze na tym właśnie forum. Może ktoś coś wie o tym modelu zanim z maczetą odwiedzę ASO.
Samochody które wymieniasz nie miały DPF dlatego paliły mniej.
Nowy transit 155KM pali mniej od takiego samego 125KM
piotrekbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.