Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2007, 22:02   #1
ts_alpin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Postów: 7
Domyślnie transit connect-porady dotyczace modelu

Witam goraco Forumowiczów.Jestem tu nowy i w związku z tym proszę o odrobinę wyrozumiałości-przynajmniej na poczatkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.....
Noszę się z zamiarem zakupu Transita Connect'a.1.8 tdci 90KM, 2005 rok,146 kkm przebiegu.Chciałbym się dowiedzieć od szanownych forumowiczów jak się ma żywotność koła dwumasowego oraz cóż to takiego ten tajemniczy overboost.Może jakieś kruczki,myczki znacie?Z czym się trzeba liczyć,jakie spalanie,co lubi wysiąść?Co ile wymiana oleju?Na co zwrócić szczególną uwagę?
Co sądzicie o tym pojeździe?Proszę o wszelkie opinie.Jedynie tu możecie mi pomóc bo niestety wyszukiwarki jakoś nie mają zamiaru mi pomagać...Pozdrawiam goraco.

ts_alpin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2007, 22:05   #2
tad
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Ostróda
Postów: 1
Domyślnie

Jeżdżę tym autkiem od tygodnia po Warszawie i jak narazie nie widziałem drugiego connecta. Ale słyszałem, że jeżdżą. Też mam podobne dylematy i chyba to forum będzie jedynym źródłem informacji na temat tego auta. Próbuję wstawić centralny zamek i z dotychczasowych ustaleń wynika, iż pasuje tylko fabryczny. Internet milczy na ten temat. Jak znajde cos w tej materii to się pochwalę na forum. A może już któryś z Kolegów ma to obcykane?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2007, 20:55   #3
ts_alpin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Postów: 7
Domyślnie

CZytam i czytam i nic nie mogę znaleźć konkretnego...Zastanawia mnie czy istnieje możliwość pojeżdżenia tym autkiem dłużej niż trochę...Mój ma 70 kkm przebiegu i już się boje jak czytam posty na temat tdci,wtrysków i kół dwumasowych.do tej pory jeździłem i jeżdzę nadal 10 letnimi toyotami i 19 letnim mercedesem 3 z nich mają po 200kkm a merc 300kkm i jeszcze nic nie robiłem poza łożyskami i amortyzatorami...A tutaj czytam i same hece jakieś...to to wysiada to coś innego.o co chodzi?Dalej nie mogę wpaść w czym rzecz....Ahh Boję się ja...
ts_alpin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2007, 22:56   #4
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie

Cytat:
Napisał ts_alpin
jeżdzę nadal 10 letnimi toyotami
albo 20 letnimi i troszkę tylko grzebię by doprowadzić staruszkę do ładu po bardzo "zaniedbanym" poprzedniku. Jest ponad 400,000 a podobno do miliona dochodzą :fcp3
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg carina II.jpg (37.5 KB, 502 wyświetleń)
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2007, 07:26   #5
kuczis
ford::advanced
 
Avatar kuczis
 
Zarejestrowany: 02-06-2006
Skąd: Dania, Nordsjælland
Model: był Transit jest Focus
Silnik: 1.0 ecoboost 147KM by heko
Rocznik: 2012
Postów: 386
Domyślnie

wszystko zalezy od sposobu eksploatacji autka , jeśli o nie zadbasz , nie będziesz katował i trzymał sie złotych regół użytkowania auta typu : nie deptać gdy jest zimny czy gdy masz zamiar gasić silnik nie używac turbiny, ewentualnie odczekać aż ostygnie to sądze że każde autko projektowane/produkowane po roku 2000, powinno sie odwdzięczyć przebiegiem rzędu miliona kilometrów,


ja mam w jednym z moich transitów ponad 600tys i bez obaw moge w niego wsiaść i walnąc trase parę tysięcy km ( zresztą codzeń robi po min 350km ), jezdzi sie nim milutko nic nie wali i ogólnie wszystko jest ok , mam natomiast kumpla który po mojej pozytywnej opini na temat transitów, kupił sobie dwa lata temu transita, i no, masakra ...,gdy w niedziele jechaliśmy nim na dechę w góry( miałem wątpliwą przyjemnośc go prowadzić) to masakra... ZŁOM a przebieg 250 tys km , wdszystko wali , silnik rzęźi , dziwnie bicia , głośno... masakra . I dlaczego tak ???
Odpowiedź prosta :
Kumpel o auto nie dba , notorycznie przeładowywane , robi coś dopiero gdy musi(olej wymienia jak mu sie przypomni :fcp4 ) a styl jazdy ma jak Kubica- miał dwa ostre dzwony nim :fcp2 a
można sie dziwić ? :fcp1 ze autko w takim stanie ? no ja straciłem chęc do prowadzenia i szybko sie przesiadłem sciemniając kontuzje nogi :fcp2

ps ziemek56 ładna bryczka , prawie klasyk , bezynka ? jak ci sie jeżdzi taką małą osobówka po przesiadce z dostawczaka ,mam zamiar sobie kupić do śmigania na miejscu jakąs osobówke, ale boje sie że i tak bede wolał jeżdzić transitem :fcp23
__________________
Ford Transit all time... only in road
kuczis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2007, 09:08   #6
ts_alpin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Postów: 7
Domyślnie

no to troszke minie uspokoiłeś.obiecuję że będę trzymał się powyższych wskazówekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś jeszcze?
ts_alpin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2007, 20:07   #7
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie

Cytat:
Napisał kuczis
bezynka ? jak ci sie jeżdzi taką małą osobówka po przesiadce z dostawczaka
2,0 d wolnossący- chyba najlepszy silnik Japońców. Pali 6,0 / 7,0 i nie ma żadnych wynalazków poza wspomaganiem - wszystko sam zrobię :fcp2 To prywatny i nie jest taki mały (wielkością tak m/w stare audi 100) a służbowo Transit. Ja wiele lat ujeżdżałem od malucha poprzez żuka do jelcza czasem jednego dnia wszystkie więc nigdy nie mam problemów z nagłą zmianą gabarytu. :fcp3
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2007, 23:07   #8
ts_alpin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Postów: 7
Domyślnie

Zrobiłem po raz pierwszy trasę connect - em.1000 km. 500 km pusty i 500 załadowany około 500kg + ja.
Srednia na trasie to 6.6 litra.Nie wiem jak załadowany ale pusty te 500 km wyszła średnia 5,6 litra na 100km.Przy prędkościach nie przekraczających 100km/h-na pusto(bo taka droga) i 140km/h załadowany(lepsza droga).
Jestem póki co bardzo zadowolony.
Powiedzcie proszę czy stosować jakieś dodatki do ON.Chce mozliwie dobrze zadbać o wtryskiwacze i zastanawiam się czy coś takiego stosować.ON jaki leje to BP Ultimate.

P.S.Czy któryś z szanownych forumowiczów posiada jakąs instrukcję(książkę napraw) do connecta.jest pare spraw o których warto by poczytać.Może wersja elektroniczna?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Może ksero jakieś??
ts_alpin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2007, 18:00   #9
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie

Cytat:
Powiedzcie proszę czy stosować jakieś dodatki do ON
Osobiście nic nie dolewam od wielu lat, ale opinie masz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] różne. Poczytać nie szkodzi.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2007, 09:17   #10
ts_alpin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Postów: 7
Domyślnie

Powiedzcie mi proszę czy silnik z mojego Connecta( u mnie 1.8 tdci 90 KM) jest choć podobny do któregoś montowanego w popularniejszych modelach( focus,mondeo)..Chciałbym paru rzeczy doglądnąc a nie mam nawet pojęcia gdzie szukać...
ts_alpin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.