Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-12-2009, 13:55   #1
czarnygda
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Galaxy Ghia MK I
Silnik: 2,3 PB iLPG
Rocznik: 1998
Postów: 268
Domyślnie "ćwierkający" alternator

bardzo ćwierka alternator lub rolka napinająca . i tu moje pytanie gdzie jest napinany pasek alternatora i jak zdemontować alternator, piszczy na wysokich i niskich obrotach jak jest sucho i mokro , zna ktoś numery łożysk alternatora ?

czarnygda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2009, 17:41   #2
dkdaniel
ford::average
 
Avatar dkdaniel
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Olsztyn
Model: vw sharan
Silnik: 1,9 tdi AFN
Rocznik: 1998
Postów: 128
Domyślnie Odp: "ćwierkający" alternator

stawiam na "padniete" kolo pasowe alternatora . Jest tamsprzegielko jednokierunkowe , ktore jesli sie zatrze powoduje , ze pasek " łopocze "...
__________________
Galaxy - autko marzeń !!!
http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=dkdaniel
dkdaniel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2009, 18:17   #3
wascidar
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: kolberg
Model: Galaxy Ghia, S-Max 2.0
Silnik: AUY
Rocznik: 2004, 2016
Postów: 145
Domyślnie Odp: "ćwierkający" alternator

Potwierdzam, ja kupiłem nowe tu : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale do zmiany potrzebny jest specjalny klucz (kosztuje tyle co koło z wolnobiebiem ) do , dlatego poszedłem z wymianą do elektryka samochodowego.
wascidar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2009, 10:20   #4
aleksander1963
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-02-2007
Skąd: piła
Model: GALAXY MK 1
Silnik: 1,9 tdi AFN
Rocznik: 1988
Postów: 3
Domyślnie Odp: "ćwierkający" alternator

Cytat:
Napisał wascidar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potwierdzam, ja kupiłem nowe tu : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale do zmiany potrzebny jest specjalny klucz (kosztuje tyle co koło z wolnobiebiem ) do , dlatego poszedłem z wymianą do elektryka samochodowego.
Witam. Taki klucz jest do kupienia za ok 50-55 zł wraz z przesyłką , trzeba poszukać na aukcjach .
__________________
al
aleksander1963 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2009, 10:59   #5
olexy2107
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2006
Skąd: pomorze
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: "ćwierkający" alternator

Cytat:
Napisał czarnygda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bardzo ćwierka alternator lub rolka napinająca . i tu moje pytanie gdzie jest napinany pasek alternatora i jak zdemontować alternator, piszczy na wysokich i niskich obrotach jak jest sucho i mokro , zna ktoś numery łożysk alternatora ?
witaj ja wymienilem pasek i takie objawy jak piszerz do mechanika posprawdzal ok pasem pryskal specjalny smarem pomoglo na 500 km pasek gates plecil zmiane paska na boscha jest miekszy grubsze zabki wymiana i problem znikl polej woda na pasek obficie i zobacz cz ucichnie bo moze to blachostka a stres niepotrzebny pozdrawiam
olexy2107 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2009, 15:40   #6
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: "ćwierkający" alternator

u mnie też ćwierka. Rano piszczy pasek. Po około 1min przestaje. Jak wjadę w kałużę albo chlapie wodą od spodu - to samo, zaczyna piszczeć. Czy to aby to samo? Ktoś sugerował, że to koło na kompresorze klimy. Czy mogę luz na kole alternatora sprawdzić jakoś ręcznie na zgaszonym?
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 21:15   #7
dajwolker
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-10-2009
Skąd: podkarpacie
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 90KM
Rocznik: 1996
Postów: 3
Domyślnie Odp: "ćwierkający" alternator

witam. miałem ten sam objaw w swoim galaxiaku czyli "ćwierkanie rano, ćwierkanie po wjeździe w kałuże". Wymieniłem rolkę napinającą pasek wielorowkowy oraz napinacz tejże rolki i jak ręką odjął. Łożysko od rolki napinającej było tak wyśmigane że nie dziwie się że "ćwierkało". Co do rolki alternatora to też delikatnie dawała o sobie znać rano, ale WD40 ją wyleczyło z "ćwierkania". Zobaczymy na jak długoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) - narazie po zabiegu mam już 1000 km i narazie cisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)))
dajwolker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.