Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2011, 22:39   #1
bumcyk
ford::beginner
 
Imię: MARCIN
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Olkusz
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie wymiana czy remont silnika

Witam. Mam pytanko. Moja Galaktyka (1.9 Tdi 1996 1Z 260000) od jakiegoś czasu nie chce palić przy temp - 2 stopnie C, ponadto przy 3000 obr z rury wylatuje czarny gęsty dym a silnik zaczyna się trząść, dygotać jakby miał z ramy wyskoczyć. Po ok. minucie wraca do normy czyli chodzi prawie równo. (świece wymienione, olej i filtry nowe). Oprócz tego silnik klekocze niemiłosiernie (szklanki ok.)
Myślę, że czas na jakiś zabieg. Doradźcie więc czy bardziej opłaca się kapitalny remont silnika (jaki byłby koszt) czy raczej włożenie "nowego" może z mk2 (jeżeli będzie pasował)

bumcyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 00:37   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: wymiana czy remont silnika

ja bym proponował najpierw sprawdzić twój silnik który masz sprawdzić jaką ma kompresje i sprawdzić mu wtryski jak bedzie ciśnienie spreżania ok to po co sie zastanawiasz nad remontem (naprawą ) silnika czy wymianą
Cytat:
Napisał bumcyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Doradźcie więc czy bardziej opłaca się kapitalny remont silnika
chyba nie wiesz co piszesz
Cytat:
Napisał bumcyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(jaki byłby koszt)
nie wiem czy 15000 PLN by wystarczyło
tutaj troche mylisz pojęcia bo remont kapitalny silnika to jest praktycznie wymiana wszystkiego na nowe nawet jak zostanie stary blok przy takim remoncie to należy przegwintować wszystkie gwinty w nim
tutaj jest mowa o naprawie silnika
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 14:38   #3
bumcyk
ford::beginner
 
Imię: MARCIN
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Olkusz
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: wymiana czy remont silnika

No oczywiście chodziło mi o naprawę silnika czyli doprowadzenie go do stanu używalności a co do sprężania to sprawdzę jak wygląda (wtryskiwacze są ok.)
bumcyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 17:33   #4
Abund
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 01-09-2010
Skąd: Wołomin
Model: Galaxy/Tourneo Connect
Silnik: 1.9 TDI/1.5TDCI
Rocznik: 2004/2015
Postów: 103
Domyślnie Odp: wymiana czy remont silnika

Cytat:
Napisał motorek26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja bym proponował najpierw sprawdzić twój silnik który masz sprawdzić jaką ma kompresje i sprawdzić mu wtryski jak bedzie ciśnienie spreżania ok to po co sie zastanawiasz nad remontem (naprawą ) silnika czy wymianą chyba nie wiesz co piszesz nie wiem czy 15000 PLN by wystarczyło
tutaj troche mylisz pojęcia bo remont kapitalny silnika to jest praktycznie wymiana wszystkiego na nowe nawet jak zostanie stary blok przy takim remoncie to należy przegwintować wszystkie gwinty w nim
tutaj jest mowa o naprawie silnika
15 tysi spokojnie, ja zapłaciłem 15.000 za remont BMWowskiego diesla z common railem w swojej omedze. Pełen slif 6 cylindrów + 6 nowych tłoków bo poszedł nadwymiar + nowy wał + regeneracja 4 wtryskiwaczy, oczywiscie panewki, rozrząd i wszystkie uszczelniacze nowe.



Bumcyk, sprawdź czy działa Ci przekaźnik świec żarowych, bo może naprzykład za krótko grzać świece. Jeśli działa to wymień świece. Komplet BERU na allegro kosztuje około 50 pln z przesyłką, ostatnio identyczne objawy jak Ty miał znajomy w A4 stare świece niby grzały jak się je sprawdziło metodą "na akumulator" ale gdy porównaliśmy je do nowych to rozgrzewały sie ponad 2 razy dłużej.
Na to że klekocze są 2 wytłumaczenia albo słabuje już pompa oleju gdy olej jest gęsty niedaje rady od razu dobrze go rozprowadzić, albo to wina słabej jakości oleju. Możliwe też jeśli miałeś zrzucaną miskę i montowaną na silikon że trochę przytkał Ci sie smok i to też może być powód problemów.

Wydaje mi się że kupowanie nowe silnika nie ma uzasadnienia w tym momencie 260 000 km dla 1Z to okres docierania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Skoncentruj się na osprzęcie.



Pozdro
Abund jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 18:47   #5
FG01
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-11-2010
Skąd: Płock
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2,0 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: wymiana czy remont silnika

Witam, podobną sytuację miałem z poprzednim samochodem (Passatem 1,6 TD), co prawda miał przejechane 680 tyś. ale zachowywał się podobnie. Sprawdź dawkowanie paliwa - taka ilość czarnego dymu wskazuje, że duża ilość paliwa nie zostaje spalona. A naprawa silnika jest mało opłacalna. Pozdrawiam
FG01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 19:36   #6
bumcyk
ford::beginner
 
Imię: MARCIN
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Olkusz
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: wymiana czy remont silnika

Dzięki za rady.

Olej jest nowy (mobil super s diesel 10W40), świece chyba grzeją bo jak już odpali za pierwszym razem to potem jak go zgaszę po 10 sek znowu pali na tyk.)

Chyba odpuszczę sobie remont silnika i skoncentruję się na szczegółach oprzyrządowania tak jak radzicie.
bumcyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 23:16   #7
Abund
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 01-09-2010
Skąd: Wołomin
Model: Galaxy/Tourneo Connect
Silnik: 1.9 TDI/1.5TDCI
Rocznik: 2004/2015
Postów: 103
Domyślnie Odp: wymiana czy remont silnika

Pamiętaj że jak popracuje masz juz rozgrzane wnetrze silnika, ja bym zaczął od świec. Koszt niewielki a może pomóc. I sprawdź VAGiem odczyty temp silnika, bo może czujnik kłamie i sterownik silnika głupieje dając złą dawkę.


Pozdro
Abund jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 09:28   #8
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie Odp: wymiana czy remont silnika

Kolego przede wszystkim sprawdz ustawienie rozrzadu i kat wtrysku vagiem zanim zaczniesz inwestowac w remonty. Poza tym to slynne kolko od rozrzadu na wale czy nie ma luzow.
Ogolnie "nowy" silnik mialby co najmniej 10lat i wcale nie musialby byc lepszy od twojego a od mk2 to juz duze zmiany w elektryce i osprzecie bo silnik na pompowtryskach .
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 11:12   #9
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: wymiana czy remont silnika

Nowy silnik... można kupić. Dystrybucja przez salon. Ciekawe ile kosztuje.
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 23:23   #10
Abund
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 01-09-2010
Skąd: Wołomin
Model: Galaxy/Tourneo Connect
Silnik: 1.9 TDI/1.5TDCI
Rocznik: 2004/2015
Postów: 103
Domyślnie Odp: wymiana czy remont silnika

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Na ebayu kosztuje 2300 euro refurbisched ale w aukcji piszą że za 3600 mają nowki w fabryki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdro
Abund jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.