Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2016, 22:08   #1
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Jakie ciśnienie w oponach ?

Oto jest pytanie.
Producent na słupku mojego ST umieścił wprawdzie naklejke z informacjami o ciśnieniu przy różnym obłożeniu pokładu. Są to wartości odpowiednio P/T - 2,3/2,1.
Kłopot w tym, że wartości te podane sa tylko dla nominalnego ogumienia w ST - 225/40/18
Nie ma zadnej dodatkowej informacji o cisnieniu w oponach innego rozmiaru, jakby producent wyszedł z założenia, ze zimówki każdy załozy dokładnie na te same felgi. No ok. Ale skoro nie to...?

Moje zimówki to 205/55/16. Średnica koła wraz z oponą niemal idealnie pokrywa się z kołami seryjnymi.
Kłopot w tym, że dałem takie same ciśnienia jak dla letnich 18-tek i wyglądają jakby im jednak brakowało. Opony na styku z naweirzchnią sa z przodu wyraźnie przypłaszczone. Z tyłu mniej ale tez jakby nie do końca prawidłowo. No i ...nie wiem. Tak ma być czy jednak dobić. Guma w zimówkach jest generalnie bardziej miękka, wiecjakas logika, pokrętna ale jednak, każe mi myslec, ze powinienem trochę wiecej dać tego powietrza.
Czy P2,5/T 2.3 będzie ok? Czy moze inne wartosci?

Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 11:36   #2
krakersik
ford::advanced
 
Imię: TOMASZ
Zarejestrowany: 02-09-2014
Skąd: MALBORK GMB
Model: FF3 FL
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 261
Domyślnie Odp: Jakie ciśnienie w oponach zimowych?

ja u siebie 205/55/16 daje 2,4 i jest ok.
krakersik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 13:02   #3
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie ciśnienie w oponach zimowych?

Cytat:
Napisał Thombike Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opony na styku z naweirzchnią sa z przodu wyraźnie przypłaszczone. Z tyłu mniej ale tez jakby nie do końca prawidłowo.
I tam musi być, przecież ściana boczna jest sporo wyższa niż w osiemnastkach, więc musi się opona przypłaszczyć.

Ja ten rozmiar pompuję po 2.3 na obu osiach.

Jestem zaskoczony, że 16" mieszczą się na zaciskach w ST. Nie masz tam tarczy większej niż 300 mm?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 13:07   #4
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Jakie ciśnienie w oponach zimowych?

Wedle danych...320mm. Ale spokojnie wchodzi 16. Być może dzięki bardzo płytkiemu ET.
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 13:08   #5
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Jakie ciśnienie w oponach zimowych?

33 cm bodajze w st , a w rs'ie 36 cm z tego co pamietam .

Ja sie z kolei dziwie ze 205 mm , bo moj na takich miesza kolami do 3 biegu wlacznie jak sie go przycisnie .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 13:18   #6
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie ciśnienie w oponach zimowych?

To musi być inna konstrukcja zacisku, bo między moim a felgą ledwo wciskam najmniejszy palec (a mam drobne dłonie).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 14:27   #7
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Jakie ciśnienie w oponach zimowych?

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
33 cm bodajze w st , a w rs'ie 36 cm z tego co pamietam .

Ja sie z kolei dziwie ze 205 mm , bo moj na takich miesza kolami do 3 biegu wlacznie jak sie go przycisnie .
Mój tak miesza na letnich 225 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A na zimę kupowanie tak szerokiej opony jest z lekka bez sensu, slisko i tak będzie, więc nie trzeba nic cisnąć.
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 16:19   #8
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Jakie ciśnienie w oponach zimowych?

Mi sie wydaje ze wlasnie na odwrot , dobrze miec taka sama opone na zime , bo gorsze warunki , gorzej na zakretach i dluzsza droga hamowania , chyba ze faktycznie 30 wszyscy bedziemy jezdzic i stac w korkach . Ja dopiero bede kupowal opony i prawdopodbnie 215 mm , bo 205 sobie nawet latem nie radzi w dobrych warunkach , a co dopiero zima . Poszedlbym nawet w 225 , ale obawiam sie juz za duzych oporow .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 20:29   #9
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Jakie ciśnienie w oponach zimowych?

To dobrze, że Ci sie wydaje, bo źle ci się wydaje. Gdyby tak to działało to w autach rajdowych na szutry zakładano by opony o rozmiarach F1. A na rajd zimowy to chyba od Kamaza. Nie - wąska opona znacznie lepiej radzi sobie z docieraniem do twardej i przyczepnej nawierzchni. Im węzsza tym lepiej trzyma na sliskich i luźnych nawierzchniach. Głownie dlatgo, ze dużo łatwiej "przegryza" się przez luźny nalot do tego co jest pod spodem i daje przyczepnosć. Szeroka opona ma sens i sprawdza sie wyłacznie na nawierzchni suchej i ew. w niewielkim stopniu wilgotnej, bo w takiej oponie duża jest powierzchnia styku z nawierzchnią ale za to bardzo ograniczone odprowadzanie wszelkich nalotów spod opony. Doża powierzchnia styku z czysta i suchą nawierzchnią daje duzo przyczepnosci ale gdy trafi sie troszkę wiecej wody, mokre liście czy nawet luźny piach...nie jest juz tak fajnie.
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2022, 12:57   #10
SZY 33234
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: zywiec
Model: focus mk 2 FL
Silnik: 1,6 tdci 90KM Euro 5 dv6ted4
Rocznik: 2010
Postów: 328
Domyślnie Prawidłowe ciśnienie w oponach 195/65 R15

Witam,
Jakie jest prawidłowe ciśnienie w oponach o rozmiarze 195/65 R15 przy obciążeniu 4 osób bez bagażu tak żeby nie tłuc zawieszenia, a nie ciąć opon z powodu za niskiego ciśnienia?
__________________
SZY 33234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.