Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2015, 10:02   #111
Helmut88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-12-2015
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Witam. Ja mam podobny problem z centralnym + podczas przekręcenia kluczyka otwiera mi się klapa od bagażnika. macie jakieś pomysły?
Z góry dzięki.

Helmut88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2015, 11:03   #112
bartez72
ford::amateur
 
Imię: bartosz
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: kielce
Model: focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Witam
Wlasnie zakupilem Focusa 2.0 1999r sedan .Niestety centralny nie dziala.Opisze jak tylko potrafie.
Baterie w pilocie zmienilem na nowa,bagaznik sie otwiera,kierunkowskazy migaja,lampka sie zapala w srodku a mimo to drzwi nadal nie reaguja.Bezpieczniki sprawdzone wszystkie lacznie z tym co jest z tylu ,modul komfortu cyka podczas wlaczanie i wylaczania pilotem.Sprawdzalem napiecie -dochodzi do tylnich lewych drzwi wiec zakladam ze dochodzi wszedzie.Niestety nie wiem co jest przyczyna awarii.Domyslam sie ze moze to byc centralny zamek ktory pewnie jest w drzwiach od kierowcy tak sadze ale zanim wezme sie za demontaz chcialbym sie upewnic czy wlasnie tam mam go szukac i czy mozliwe jest aby on wlasnie blokowal sygnal na poszczegolne drzwi.
bartez72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2015, 15:54   #113
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

A kluczykiem jak otwierasz to działa??
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2015, 20:46   #114
bartez72
ford::amateur
 
Imię: bartosz
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: kielce
Model: focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Kluczykiem otwieram wszystko bez problemu tzn kazde drzwi z osobna i tyl recznie rzecz jasna,to samo tyczy sie zamykania.

Ostatnio edytowane przez bartez72 ; 27-12-2015 o 20:49
bartez72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2016, 09:21   #115
diakon88
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-11-2015
Skąd: STG
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Zacinający sie central zamek

Witam, moj problem polaga na tym że podczas mrozów czyli obecnie, gdy otwieram auto od strony kierowcy central zamek sie nie otwiera na wszystkie drzwi, wejde od strony kierowcy i zeby wszystko otworzyc musze na drzwiach od strony pasażera wcisnać ta blokade wtedy wszystkie sie otwieraja.
Co rok mam ten sam problem tylko zawsze myslalem cos zamarzlo nagrzeje i pusci i tak zawsze bylo podczas jazdy auto nagrzane bylo i central sie otwieral ale tym razem juz to nie dziala. Zamknac wszystkie drzwi musze od srodka ta blokada na drzwiach pasazera a od kierowcy zamykam kluczykiem,
Dodam jeszcze ze zawsze np latem central reagowal na otwarcie z opoznieniem ok 2-3 sekundy po przekreceniu kluczyka w drzwiach.
Mam central na kluczyk nie na pilot.
KToś moze wie o co chodzi z nim ? czy cos przymarzlo na wieki ? czy cos szwankuje ?
P.S Szczesliwego Nowero Roku.
diakon88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2016, 17:43   #116
diakon88
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-11-2015
Skąd: STG
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: Re: central

Cytat:
Napisał pk40 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jest tylko i wyłącznie mikro wyłącznik ( też to miałem). To raczej nie wina mrozu, a wilgoci. Trzeba osuszyć i zabezpieczyć. choćby i środkiem smarującym który wypiera wilgoć.
gdzie dokladnie ten mikro wylacznik sie znajduje ???
diakon88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2016, 19:22   #117
BajorFocus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-01-2013
Model: FORD FOCUS COMBI Mk1
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Witam. Dołączam się do tematu, problem mój opiszę tak, otworzyłem samochód normalnie, wszystkie dwrzi się otworzyły normalnie. Zatrzymałem się na parkingu i chce zamknac drzwi od strony kierowcy kluczykiem (nie posiadam pilota mam forda focusa Mk1 99) dzwi sie zamykaja i zaraz otwieraja....przez szybe spojrzalem ze przelacznik "lock" w drzwiach pasazera nie regauje na zamykanie drzwi od strony kierowcy. A zatem poszedlem pod strony pasazera zamknac i otworzyc drzwi i wszystko bylo ok, wszystkie drzwi sie otwieraly i zamykaly. Wpadla mi pewna mysl, wsiadlem do samochodu i w drzwiach pasazera przelaczylem przycisk "lock" w pozycje zamknieta, wysiadlem z samochodu i zaczalem zamykac i otwierac samochod od strony kierowy i bylo tak ze wszystkie drzwi poza pasazera otwieraly sie i zamykaly normalnie. Nie wiem czy moze ma to zwiazek lecz czasami przy odpalaniu samochodu zwrocilem uwage ze mam klapę otwarta lecz jej nie otwieralem w zadnem sposob...przeczytalem potezna ilosc forum, pojawia sie stwierdzenie: guma w mikrowlaczniku lub jakis mechanizm co sie zawiesza....czy ktos moze mi odpowiedziec tak po prostu co moze byc przyczyna ???

Ostatnio edytowane przez BajorFocus ; 11-06-2016 o 19:27
BajorFocus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2016, 22:04   #118
CzerwonaMalyna
ford::advanced
 
Avatar CzerwonaMalyna
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 327
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Siemanko,
Wygląda na to że masz uszkodzony zamek w drzwiach pasażera. Możesz próbować wydłubać te gumki lub wymienić zamek. Możesz też napryskać w zamek jakiegoś smaru na grubo i może to go odblokuje. Ja mam fusa mk1 99r otwieranego z pilota. Gdybyś chciał przerobić na forum jest opisGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do klapy bagażnika to może przewody w przelotce między dachem a klapą robią zwarcie. Sprawdź bo lubi się wykruszać izolacja.
Pzdr
CzerwonaMalyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2016, 14:58   #119
maszmol
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-04-2016
Skąd: Witham UK
Model: Focus Mk1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Witam wszystkich użytkowników Focus Mk1.
Miałem problem z centralnym zamkiem, przestał działać mechanizm w drzwiach prawy przód od kierowcy bo to angielskie auto.Wymieniłem cały zamek w drzwiach i centralnym mogłem zamknąć z pilota całe auto natomiast w drugą stronę z pilota nie otwierały się prawe drzwi kierowcy.Trochę tu poczytałem i wymieniłem dziś sterownik centralnego i drzwi się z pilota otwierają i zamykają ale...
no zawsze musi być jakieś ale.Klapę bagażnika mogę otwierać tylko z kluczyka.Nie działa elektryczne otwieranie z wnętrza poprzez przycisk i centralny też ich nie otwiera ani też nie zamyka.Hmm
Gdzie szukać przyczyny?
Wymieniłem ten zamek na inny i to samo.Obstawiam brak napięcia ale czy to dobry trop?
Może ktoś miał podobny problem?
maszmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2016, 20:40   #120
pawcio98
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-04-2015
Skąd: małopolskie
Model: Focus
Silnik: 1,6 benzyna LPG
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Centralnym zamek na mrozie - dziwne objawy

Witam. Ponad rok temu zaczął mi szwankować centralny zamek, z pilota zawsze się otwierał ale już zamykał się raz na 20 razy. Parę dni temu rozebrałem GEM białe pudełko z bezpiecznikami nad nogami pasażera okazało się ze płytka wygląda tak 20160919_114926.jpg po oczyszczeniu przelutowaniu co gorszych lutów centralny z pilota zamyka się jak dawniej. Sadze ze objawy mogą być różne w zależności od tego na jakiej części druku siadła wilgoć, nie jest to skomplikowane warto sprawdzić jeśli ktoś ma problem z centralnym.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez pawcio98 ; 26-09-2016 o 20:45
pawcio98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.