Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2008, 23:01   #31
gregor70
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: WPR - Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Re: Problem z centralnym zamkiem na mrozie w focusie

A ja mam taki problem że włączam alarm zamki się zamykają. Przychodze po jakimś czasie a samochód otwarty ale otworze drzwi i wyje alarm. Nie dzieje się to zawsze ale czy ciepło czy zimno to i tak się otwiera. Co może być przyczyną???

gregor70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2008, 00:47   #32
dareck5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Postów: 3
Domyślnie Re: Problem z centralnym zamkiem na mrozie w focusie

Witam ponownie
Ażeby wyciąć te nieszczęsne gumki które powodują zacinanie się c. zamka trzeba przeznaczyć ok. 5 godzin na 2 drzwi .
Najważniejsze kroki:
- zdjęcie zaślepki rączki wewnętrznej ( nożem w dolnej części podważamy dosyć mocno)
- demontaż ramki klamki wewnętrznej
- demontaż tapicerki drzwi
- wycięcie gąbki wygłuszającej ( po rozchyleniu i naciągnięciu gąbki tniemy nożem w miejscu gumy, potem można z powrotem przykleić)
- odkręcamy klamkę (mech.wewnętrzny klamki zewnętrznej) dwie śruby i rozbieramy klamkę zewnętrzną .
- rozkręcamy zamek (3 śruby z boku drzwi) iwyciągamy łącznie z mechanizmem wewnętrznym klamki zewnętrznej ? trochę gimnastyki
- rozłączamy mech klamki od mech. Centr. zamka.
- powiększamy jedno z okienek w którym widać tą gumkę ( jak na fotce wyżej) i usuwamy gumkę szpilką lub haczykiem wędkarskim.
- po jej usunięciu można psiknąć WD-40 ( nie zaszkodzi) i zakleić to okienko taśmą.
To wszystko
Teraz montaż w odwrotnej kolejności
Ażeby dostać się do wewnątrz zamka to już wyższa szkoła ? nie polecam
Pozdrawiam :fcp18
dareck5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 13:37   #33
frygrys
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Skąd: KATOWICE
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Re: Problem z centralnym zamkiem na mrozie w focusie

witam wszystkich!
szukałem w archiwum ale moja usterka jest nieco odmienna.
mianowicie: zamek centralny nie zamyka się z pilota! z kluczyka-owszem ale z pilota aktywuje się tylko alarm! zaś otwieranie działa i z kluczyka i z pilota (alarm silikon zakładany w serwisie). kidyś zamykanie przestawało działać tylko kiedy było na dworze mokro i wilgotno ale teraz nie zależy to już od pory roku! w tym roku tylko dwa razy kiedy były ogromne upały alarmem zamknąłem c.zamek.
zauważyłem że kiedy w trakcie rozpinania wtyczki pomiędzy drzwiami kierowcy a kabiną to wszystkie drzwi się automatycznie ryglują ale nie mam pojęcia czy to jest istotne .
proszę o pomoc bo już 1,5 roku zamykam ręcznie ale wreszcie chciałbym usunąć usterkę!!!

jak myślicie może też to być ten mikrowłącznik w centralnym zamku?
bo mam zamiar usunąć z niego tą gumkę ochronną !
centralka od sterowania c.zamkiem jest pod schowkiem od strony pasażera? może sprwawdzić połączania pomiedzy centralką zamka i centralką sterowania alarmu?
frygrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 13:42   #34
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Re: Problem z centralnym zamkiem na mrozie w focusie

Na to wszystko wskazuje, bo u mnie jak jest zimno to mam właśnie taki sam objaw - z pilota inicjuje się alarm, a drzwi mogę zamykać tylko z zamka i to od strony kierowcy, bo tamten właśnie mikrowyłącznik się blokuje. U Ciebie zablokował się na dobre, albo uszkodził się kabelek tego mikrowyłącznika.

17.01.2009
Dzisiaj przeprowadziłem operację usunięcia gumki w drzwiach kierowcy - i nic.
U mnie jest wyrażny stuk w lewych drzwiach i wiem, że będzie wszysto jak należy. Dzisiaj grzebałem w zamku i myślę, że się wystarczająco nagrzał, więc przedni zamek to już chyba nie. Podejrzewan teraz tylne lewe drzwi.

Może ktoś ma jakieś sugestie ?
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 16:44   #35
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Re: Problem z centralnym zamkiem na mrozie w focusie

Jednak ten temat [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kazałby sądzić, że to mikrowyłącznik w drzwiach pasażera, którego jeszcze nie naprawiłem.

Przy okazji moje spostrzeżenia:
1. Aby ściągnąć poszycie drzwi należy odkręcić dwie śruby uchwytu, zakryte zaślepką. Od spodu uchwytu jest dziurka do którj można wsadzić zagjęty imbus i wypchać, żeby nic nie uszkodzić.
2. kostkę elektryczną zwlniamy naciskając zaczep od zewnętnej strony (w kanliku). Odłączając od zamka kierowcy, wszystkie pozostałe drzwi się blokują - i tak powinno być.
3. Linkę od klamki wewnętrznej można odpiąć przekręcając cięgno aż do szczeliny i wyciągając w bok.
4. Po wyciągnięciu zamka wraz elementami dochodzącymi do klamki zewnętrzej, najlepiej usunąć bębenek kluczyka. Ja na szczęście zauważyłem dziwny metelowy walec w śniegu (nie wiele brakowało).
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 18:20   #36
arturo5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2008
Model: focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Re: Problem z centralnym zamkiem na mrozie w focusie

Podobny problem zauważyłem u mnie przy dużych mrozach, ale znalazłem ciekawą zależność. Jak jest duży mróz, i nagrzewamy wewnątrz auta na fula, żeby było ciepło, to po zostawieniu samochodu na parkingu, auto szybko się wychładza i powstaje duża ilość wilgoci, która zamarza w okolicach zamków, utrudniając ich otwarcie następnym razem. Rozwiązaniem tego problemu było stopniowe ochładzanie kabiny przed dojechaniem do domu. Po prostu minutę wcześniej uchylałem szyby i wnętrze auta ochładzało się. Problem ustąpił.
arturo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2009, 18:26   #37
frygrys
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Skąd: KATOWICE
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Re: Problem z centralnym zamkiem na mrozie w focusie

dzisiaj postanowiłem naprawić centralny aby zamykał z pilota.
rozpocząłem od drzwi pasażera. zdemontowałem zamek ,a potem 40 min chodziłem po necie na telefonie aby zobaczyć na fotkach dareck5-a gdzie znajduje się mikrostyk w zamku.
po odszukaniu zdjęć i mikropsikusa ,usunąłem czerwoną gumkę ,poskładałem wszystko do kupy (znaczy do drzwi) i tak stałem się właścicielem foczki z centrelnym zamkiem na pilota :fcp2
potwierdzam że całą winę za niesprawne centralne zamki ponosi czerwona gumka!
może tylko ktoś nie trafić na odpowiednie drzwi ale zawsze ma szanse 50/50
pozdrawiam

Ps. DZIĘKI WIELKIE dareck5 .dzięki Twojemu postowi misja zakończyła się pełnym sukcesem
frygrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2009, 11:32   #38
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Re: Problem z centralnym zamkiem na mrozie w focusie

Jeżeli mikrostyk nie odbija w którymś zamku to nie da się tego zamka zamknąć z kluczyka !
Ja zapłaciłem frycowe, ale inni nie muszą. Po to jest forum :-)
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2009, 12:29   #39
frygrys
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Skąd: KATOWICE
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Re: Problem z centralnym zamkiem na mrozie w focusie

mnie zamykał zamek z niesprawnym mikrostykiem ale tylko te jedyne drzwi. wszystki zamykały sie tylko od strony kierowcy a w Foce są dwa mastery i zamek od strony pasażera powinien zamykać też czworo drzwi. moze to komuś ułatwi ponieważ po tym idzie zlokalizować która "gumka" jest zbędna. ja też niestety najpierw rozbierałem dwa razy drzwi kierowcy :fcp5
frygrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2009, 15:09   #40
turbomaka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2009
Model: Focus I kombi
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem na mrozie w focusie

Stary wątek, ale uzupełnie o swoje przejścia z centralnym

Zamek w drzwiach kierowcy zamykać, zamykał, ale nie otwierał. W otwarciu pomagał jedynie kluczyk.
Zasugerowany opisywanymi gumeczkami na mikrostykach, wyprułem zamek coby je usunąć, ale tknęło mnie, żeby wpierw zasilanie sprawdzić .
No i okazało się że miałem plusa na przewodzie zamykającym a nie miałem na otwierającym.
Tu sie moja praca skończyła, bo elektryki "boję się robić", wiec kolega co się zna, pożyczył po prostu plusa otwierającego z tylnych drzwi. I teraz wszystko działa.
Zapewne cos sie uwaliło na przekaźniku, ale tą przyjemność zostawię sobie na następny raz. Znalazlem na sąsiedzkim forum chyba nawet opis na czym polega taka przyjemność, chociaż dotyczy zamka bagażnika - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To tyle.
turbomaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.