Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2019, 10:52   #101
maaju
ford::average
 
Avatar maaju
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-11-2015
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 tdci 150PS
Rocznik: 2015
Postów: 98
Domyślnie Odp: Zamiana lamp przednich soczewkowych na ledy

Cytat:
Napisał maaju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siema majstry! Może jakieś sugestie dlaczego w wymienionych lampach po zakodowaniu działa wszystko poza dziennymi? Chyba że to jeszcze musi jakiś warunek spełniać kiedy one się zapalają bo już sam nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spoko temat ogarnięty znalazłem chochlika w cyferkach i zastąpiłem innymi... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

maaju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2019, 11:20   #102
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Zamiana lamp przednich soczewkowych na ledy

Cytat:
Napisał maaju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
….A dla tych co są mniej tajemniczy niż kolega leszcz to podsyłam foto z forscana... Może przypadkiem tam widać co by należało zmienić...
Z kwestii dotyczących DRL to na Twoim obrazku jest wszystko OK.
Natomiast by to działało, to wszyscy to robiący albo wprost używają As Builda FORScana (moduł BCMi z koniecznością użycia kodowania bitowego w notacji hex) albo stosują (jak większość - w tym ja) UCDS i nie zawracają sobie głowy dociekaniem "który to bit".
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2019, 11:26   #103
maaju
ford::average
 
Avatar maaju
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-11-2015
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 tdci 150PS
Rocznik: 2015
Postów: 98
Domyślnie Odp: Zamiana lamp przednich soczewkowych na ledy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z kwestii dotyczących DRL to na Twoim obrazku jest wszystko OK.

Natomiast by to działało, to wszyscy to robiący albo wprost używają As Builda FORScana (moduł BCMi z koniecznością użycia kodowania bitowego w notacji hex) albo stosują (jak większość - w tym ja) UCDS i nie zawracają sobie głowy dociekaniem "który to bit".
Tak już wiem że wszyscy tylko UCDS...wiadomo jak się tym zajmuje na codzień to po co się męczyć. Tak czy siak temat ogarnąłem i już świeci ale dzięki za info!

Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka
maaju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2019, 23:19   #104
Antek.L
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-06-2012
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Benz
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zamiana lamp przednich soczewkowych na ledy

Witam
Jaka to będzie lampa ?
Reflektory - stałe DSS (LED)

Z VIN wiadomo, że nie skrętna
User Conf DTRL Lit In Auto
Przed.swiatl.przeciwmg.-Sport
Reflektory nieskręcajšce na zakrętach

Fusion 2017 Titanium Platinum

Najbardziej wizualnie podobna jest do tej
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ale to jest full led
Teraz czy full led to samo co Dynamic LED?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Antek.L jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 04:56   #105
Shogun123
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-12-2019
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zamiana lamp przednich soczewkowych na ledy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat ten kawałek to ta prostsza część instalacji... Większa część roboty jest z dołożeniem i okablowaniem czujników poziomowania.
Generalnie robienie z europejczyka takiego pół-FDLa to jednak trochę popelina... Jak już robić to "po całości".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak coś, to na Śląsku mam znajomy warsztat, który ma wprawę w dokładaniu FDL "jak z fabryki"...
Witam,
Jestem zainteresowany kompleksową (pełną) wymianą zwykłych lamp na FDL z poziomowaniem, doswietlaniem zakrętów itd. Chodzi mi o profesjonalną usługę (gwarancja, faktura). Jeśli znasz jakiś warsztat godny polecenia który ma doświadczenie w tym zakresie (idealnie na Śląsku) to będę bardzo wdzięczny za kontakt. Orientujesz się może jaki jest całkowity koszt takiej operacji (z lampami, całym osprzetem)?
Shogun123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 09:55   #106
wojciech28
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-12-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2222
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zamiana lamp przednich soczewkowych na ledy

Również jestem zainteresowany kompleksową usługą dołożenia FDL do MK5, proszę o kontakt na PW.
wojciech28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 18:23   #107
Shogun123
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-12-2019
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 2
Lightbulb Odp: Zamiana lamp przednich soczewkowych na ledy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat ten kawałek to ta prostsza część instalacji... Większa część roboty jest z dołożeniem i okablowaniem czujników poziomowania.
Generalnie robienie z europejczyka takiego pół-FDLa to jednak trochę popelina... Jak już robić to "po całości".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak coś, to na Śląsku mam znajomy warsztat, który ma wprawę w dokładaniu FDL "jak z fabryki"...
Witam,
Jestem zainteresowany kompletną wymianą zwykłych lamp soczewkowych (mondeo MK5 titanium 2017 kupiony w polskim salonie) na pełne Full Dynamic LED (z poziomowaniem, doswietlaniem zakrętów, itd.) - jak to piszesz - "jak z fabryki". Jeśli znasz jakiś warsztat godny polecenia (okolice śląska), który ma doswiadczenie w tym zakresie,to będę bardzo wdzięczny za kontakt na priv.
Shogun123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2020, 16:55   #108
Sullii
ford::amateur
 
Imię: Sulli
Zarejestrowany: 06-03-2020
Model: Mondeo
Silnik: 1,5 160KM
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zamiana lamp przednich soczewkowych na ledy

Witam,

Mam (miałem) zwykłe soczewki, zakupiłem FDL i wszystko działa bez ingerencji w soft. Świeci dioda mijania (od wewnętrznej), drogowe, kierunki, dzienne. Jedynie czego nie ma do doświetlania zakrętów drugą diodą od zewnętrznej (ale wersja bez kamery ze zwykłym lusterkiem wstecznym). Także nie trzeba programować aby mieć zwykłe LEDy. Fura z 2017r.
Sullii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2020, 18:09   #109
Cyberschocik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-12-2019
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Wymiana lamp soczewkowych na ledy

cześć,

Posiadam forda mondeo mk5 z 2016 roku, wersja HB. Lampy są zwykłe, soczewkowe. Chciałbym zamienić je na lrdy. Mam kilka pytań:
1. Wystarczy kupić lampy i pasują (wtyczki etc)? Czy podejrzewam że będzie jakis problem z poziomowaniem tych lamp? Można to jakoś zrobić samemu? Ew. Może ktoś wyjaśnić kto to robił?
2. Ktoś poleci jakiś warsztat który ową wymianą zrobi? Teren małopolski i okolicy
Cyberschocik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2020, 20:57   #110
arkmyl12
ford::advanced
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondek / Transit Connect
Silnik: 2,0 tdci /1,5 Ecoblue
Rocznik: 2018 / 2022
Postów: 489
Domyślnie Odp: Wymiana lamp soczewkowych na ledy

Jest cały wątek na ten temat. Użyj szukajki to naprawdę nie boli.
arkmyl12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.