Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2018, 13:27   #1
Lukasz067
ford::amateur
 
Imię: Lukadz
Zarejestrowany: 17-09-2017
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie System bezkluczykowy a padający aku

Witam mam maly problem z keeyless w mk2 poniewaz przez niego licznik nie przechodzi w stan uspienia i rozladowywuje akumulator pobor pradu jast ok 0.4 A w lato ok ale w zime go wylaczam i korzystam ze zwyklego kluczyka , bledow w module od keyless i zadnym innym nie ma .Nie robiłem resetu modulu boje sie ze wykasuje kluczyk, i jeszcze pytanie bo mam jeden pilot dwa kluczyki czy jak dokupie pilot uzywke keyless dam rade go przypisac do swojego auta


Ostatnio edytowane przez Lukasz067 ; 04-03-2018 o 16:56 Powód: Bledy ort
Lukasz067 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2018, 13:46   #2
normek
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-07-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 34
Domyślnie Odp: Sy stem bezklyczykowy

Mam taki sam problem, niestety nierozwiązany od roku. Obecnie cały czas używam awaryjnego uruchamiania samochodu (grot wkładany w obudowę, która idzie do stacyjki).

Jeżeli znajdziesz przyczynę usterki daj znać.
normek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2018, 15:29   #3
Lukasz067
ford::amateur
 
Imię: Lukadz
Zarejestrowany: 17-09-2017
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Sy stem bezklyczykowy

Na obecna chwile problem chyba rozwiazany, w modulach tylnych drzwi byly bledy ktore sie pojawiaja po odlaczeniu aku zwiazane z szybami aby je usunac trzeba najpierw zaprogramowac polozenia szyb opuscic kazda po kolei na sam dól potem gora przytrzymujac przycisk ok 3 sek dluzej, po tym dopiero bledy dadza sie usunac, wychodzi na to ze te moduly nie pozwalały uspic keyless

Bump: Pozostaje jeszcze temat drugiego pilota czy dam rade go przypisac do mojego auta
Lukasz067 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2018, 17:15   #4
grogar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2018
Model: Ford Focus C- Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Odp: System bezkluczykowy a padający aku

Witam mam ten sam problem z keyless liczniki niestety dalej nie gasną chyba, że zostanie wyciągnięty bezpiecznik nr 56 wtedy wszystko jest niby ok ale samochód trzeba odpalać kluczykiem i nie działa centralny zamek. Moduły w drzwiach sprawdziłem bo wyjąłem od nich bezpieczniki niestety ale nic to nie dało. Jeżeli komuś udało się rozwiązać problem z niegasnącym licznikiem proszę o podpowiedz z góry dziękuje i pozdrawiam.
grogar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2020, 12:23   #5
sajmonista
ford::advanced
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-03-2017
Skąd: Limerick IRL
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 299
Domyślnie Odp: System bezkluczykowy a padający aku

Hejka. Tez wlasnie jestem w trakcie dochodzenia, co jest nie tak. Mechanik stwierdzil, ze to moze byc stacyjka, ale po wyciagnieciu bezp. 56 pobor pradu wrocil do normy, czyli okolo 0.03 A. W innym temacie kolega sugeruje jakis modul KVM.
sajmonista jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2020, 16:11   #6
Lukasz067
ford::amateur
 
Imię: Lukadz
Zarejestrowany: 17-09-2017
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: System bezkluczykowy a padający aku

Witam po dłuższej przerwie. Niestety problem nadal nie rozwiązany ale winowajca na sto procent znajduje się przy stacyjce podejrzewam elektryczną blokadę kierownicy. W czasie gdy wyłączamy zaplon i korzystamy z keyless trzeba odciągnąć ten uchwyt od stacyjki jednocześnie powinniśmy usłyszeć charakterystyczne kliknięcie tak jak by tej blokady elektrycznej jak go nie usłyszymy na sto procent licznik nie wygaśnie ja czasami muszę kilka razy wcisnąć i wyciągnąć żeby było ok. Potwierdza też to, że gdy mamy włączony keyless a skorzystamy z kluczyka z grotem też wszystko jest ok licznik wygaśnie a tak w ogóle to keyless można wyłączyć z poziomu komputera ale tylko jak włączymy zapłon kluczykiem z grotem
Lukasz067 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2020, 16:38   #7
sajmonista
ford::advanced
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-03-2017
Skąd: Limerick IRL
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 299
Domyślnie Odp: System bezkluczykowy a padający aku

U mnie tez nadal problem istnieje, choc wszystko wskazuje na ten modul KVM. Stacyjke cala odlaczylem, to sa trzy kostki i problem z poborem pradu byl nadal. Ale sprawdze to, o czym piszesz.
sajmonista jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2020, 16:57   #8
Lukasz067
ford::amateur
 
Imię: Lukadz
Zarejestrowany: 17-09-2017
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: System bezkluczykowy a padający aku

Cytat:
Napisał sajmonista Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie tez nadal problem istnieje, choc wszystko wskazuje na ten modul KVM. Stacyjke cala odlaczylem, to sa trzy kostki i problem z poborem pradu byl nadal. Ale sprawdze to, o czym piszesz.
Zrób próbę z włączonym keyless ale użyj kluczyka z grotem
Lukasz067 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2020, 17:30   #9
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: System bezkluczykowy a padający aku

Temat znow wraca a bylo o tym.

Moduł kvm z bagaznika uszkodzony.
Wyjmij bezpiecznik od kvm, stracisz keyless ale auto bedzie dzialac poprawnie.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2020, 17:52   #10
Lukasz067
ford::amateur
 
Imię: Lukadz
Zarejestrowany: 17-09-2017
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: System bezkluczykowy a padający aku

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat znow wraca a bylo o tym.

Moduł kvm z bagaznika uszkodzony.
Wyjmij bezpiecznik od kvm, stracisz keyless ale auto bedzie dzialac poprawnie.
Z tematem wracam żeby pomóc i uniknąć pakowania się w koszty bo kilka aut z tym problemem na forum się pojawiało a jestem pewien, że u mnie i w większości przypadków moduł jest sprawny a i powtórzę co pisałem wyżej nie trzeba wyciągać żadnego bezpiecznika po włączeniu zapłonu kluczykiem w komputerze pokładowym w ustawieniach pojawi się opcja włącz wyłącz keyless

Ostatnio edytowane przez Lukasz067 ; 23-11-2020 o 17:59
Lukasz067 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.