Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2013, 12:45   #1
welyk
ford::average
 
Avatar welyk
 
Zarejestrowany: 04-08-2006
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 / Fiesta MK6
Silnik: 1.6 100KM / 1.25 75KM
Rocznik: 2006 / 2007
Postów: 155
Domyślnie Jak zweryfikować przebieg przed zakupem?

Witam,
muszę kupić drugie auto, ze względu na ograniczony budżet będzie to Fiesta, Fusion lub Focus, C-MAX z okolicy 2006r.
Jeśli chodzi o Focusy to w okolicy 13 - 15 tys. jest już dużo ofert ale wszystko praktycznie sprowadzane i z podejrzanymi przebiegami wyraźnie poniżej 200 tys. km.

I teraz pytanie:
Jak zweryfikować przebieg auta (oprócz ogólnych oględziny po których od razu widać ze samochód ma 300 a nie 150 tys.)?

Czy Ford stosuje jakiś dodatkowy zapis przebiegu w jakimś sterowniku? (coś mi się kojarzy że chyba BMW ma taka praktykę) ?

Czy są jakieś ogólnodostępne strony na których można sprawdzić historię auta na podstawie przeglądów z ASO, ubezpieczalni?

welyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2013, 13:20   #2
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Jak zweryfikować przebieg przed zakupem?

Jeśli samochód krajowy po VIN sprawdzasz w ASO co i kiedy było robione. "Zagramaniczny" jak wcześniej telefon w dłoń i dzwonisz czy coś wiedzą.

Nie ma znaczenia czy przebieg jest "gdzieś kopiowany" bo skoro Ty to wiesz to i Ci którzy kręcą wiedzą jak to zrobić pytanie tylko "za ile?". Nawet więcej może okazać się że samochód specjalnie po korekcie jedzie do ASO aby "urzeczywistnić" przebieg.
marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2013, 15:11   #3
jumka03
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: De
Model: Focus II
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jak zweryfikować przebieg przed zakupem?

Cytat:
Napisał welyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zapis przebiegu w jakimś sterowniku?
wg mnie nie ta klasa auta.

Z tego co wiem tej klasy samochody maja tylko "jedno" miejsce zapisu.

Przy "przegladzie"(Twoich ogledzianch) uwazaj na wszystko bo dzisiaj nie problem wymiecnic elementy najbardziej zuzyte - zaczynajac od kierownicy......,a na fotelach konczac(ale chyba nie za ta kase)
jumka03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2013, 19:55   #4
Ksosik
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak zweryfikować przebieg przed zakupem?

Niestety, choćbyś nie wiem, jak się starał, do końca nigdy nie będziesz pewien, czy przebieg jest wiarygodny. Jak Ci potwierdzą w serwisie, to super, ale czy poprzedni właściciel nie kręcił przed wizytą w nim żeby go uwiarygodnić? Tego nie wiesz...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2013, 12:04   #5
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: Jak zweryfikować przebieg przed zakupem?

Można poszukać krajowego auta z książką i potwierdzeniem w ASO (ale pewnie będzie drożej), albo znaleźć firmę która ściąga auta z Danii. Tam przebieg jest zapisywany na stronie urzędu skarbowego przy pierwszym krajowym przeglądzie po 4 latach i po tem chyba co rok lub dwa (nie pamiętam). Ja tak szukałem swojego auta i po 4 miesiącach poszukiwań trafiłem na auto bezwypadkowe (weryfikowane w Polsce w moim zaufanym serwisie) i nie kręcony przebieg (sprawdzony na stronie duńskiej, były dwa wpisy więc łatwo policzyłem roczny przebieg auta więc w rok u tego samego właściciela nie zrobiło więcej, a auto przyjechało dwa dni wcześniej z Danii).
Pytaj jeszcze po znajomych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poszukaj na forum, zapytaj w dziale kupię, ale ostrożność jak zawsze wskazana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
przebieg



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.