Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2019, 16:16   #1
robert19091990
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-08-2018
Skąd: Zator
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie wymiana radia 6000CD na Navi Blaupunkt FX

Witam. Posiadam Focusa MK2 FL z 2008 roku, fabrycznie mam zamontowane radio 6000CD ale chciałbym wymienić na wersję Navi taką jak ze zdjęcia (kształt i wygląd identyczny ). Wobec czego mam pytanie :

1. Czy slot kart pamięci służy tylko do nawigacji czy również będę mógł korzystać z plików mp3 i jaki muszę spełnić warunek żeby to działało?
2. Czy radio będzie pasowało tak samo jak 6000CD czy pod ramką będzie inny typ mocowania?
3. Czy kostka/kostki połączeniowe będą pasowały do Navi bez żadnych adapterów i przeróbek?
4. Czy może jednak warto zainwestować w radio z androidem?

Generalnie zależy mi na obsłudze kart pamięci z plikami mp3, nawigacja to drugo a nawet trzeciorzędna sprawa. Owszem mam kabel AUX od 6000CD i mógłbym z tego korzystać ale generalnie jest to dla mnie mniej praktyczne.
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez robert19091990 ; 26-02-2019 o 16:28
robert19091990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 16:30   #2
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,193
Domyślnie Odp: wymiana radia 6000CD na Navi

Cytat:
Napisał robert19091990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) fabrycznie mam zamontowane radio 6000CD ale chciałbym wymienić na wersję Navi taką jak ze zdjęcia (kształt i wygląd identyczny ). (...)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 20:05   #3
FiestaCiechanow
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 07-06-2015
Skąd: Ciechanów
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 64
Domyślnie Odp: wymiana radia 6000CD na Navi

Ja osobiście wybrałbym pkt. 4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Np. te:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tak wiem kosztuje trochę więcej ale daje dużo więcej możliwości... nie wiem czy korzystasz z yanosika - jeśli nie to zdecydowanie polecam zwłaszcza na trasy.
Jeśli zdecydowałbyś się na to radyjko no to koniecznie należałoby zadbać o bezpieczeństwo przed złodziejami: alarm, jakiś plastik wyrzeźbić do maskowania. Chyba, że garażujesz/trzymasz w bezpiecznym miejscu no to wiadomo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FiestaCiechanow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 09:50   #4
robert19091990
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-08-2018
Skąd: Zator
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: wymiana radia 6000CD na Navi

Cytat:
Napisał FiestaCiechanow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak wiem kosztuje trochę więcej ale daje dużo więcej możliwości... nie wiem czy korzystasz z yanosika - jeśli nie to zdecydowanie polecam zwłaszcza na trasy.
Jeśli zdecydowałbyś się na to radyjko no to koniecznie należałoby zadbać o bezpieczeństwo przed złodziejami: alarm, jakiś plastik wyrzeźbić do maskowania. Chyba, że garażujesz/trzymasz w bezpiecznym miejscu no to wiadomo
Raczej garażuje samochód i parkuje "w miarę" w bezpiecznych miejscach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A możesz powiedzieć jak z montażem? Jak z kostkami, gniazdem antenowym no i jak z wyjmowanie starego radia? Trzeba część deski ściągać tzn srebrną obudowę czy sama ramka i mam dostęp zabezpieczeń żeby je wymontować? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robert19091990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 14:55   #5
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,337
Domyślnie Odp: wymiana radia 6000CD na Navi

Cytat:
Napisał robert19091990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
no i jak z wyjmowanie starego radia? Trzeba część deski ściągać tzn srebrną obudowę czy sama ramka i mam dostęp zabezpieczeń żeby je wymontować? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Cytat:
Napisał robert19091990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Posiadam Focusa MK2 FL z 2008 roku,
fabrycznie mam zamontowane radio 6000CD ale chciałbym wymienić na wersję Navi taką jak ze zdjęcia (kształt i wygląd identyczny ).
[...]
proszę poczytać => te nawigacje "padają"

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF

Ostatnio edytowane przez pankrakus ; 27-02-2019 o 14:58
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
6000cd , focus ii , navigacja


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.