Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2020, 08:57   #1
Pchlisko12
ford::amateur
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 09-09-2020
Skąd: Kalisz
Model: Ford Fiesta Mk6
Silnik: 1299
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie nr silnika po vinie 1,3EFI 70PS

witam wszystkim, mam pytanie, czy jestescie w stanie odczytac kod silnika po numerze vin? bede wdzieczna za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
VIN: WF0DXXGAJD6P25341


Ostatnio edytowane przez SRS ; 09-09-2020 o 12:46
Pchlisko12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2020, 14:12   #2
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: nr silnika po vinie 1,3EFI 70PS

1.3l 8v FWD 70km
Duratec-8V - Czterocylindrowy silnik rzędowy 1,3 I/1,6 I zamontowanym poprzecznie, z górnym wałkiem rozrządu i przepływem poprzecznym
Na razie tylko tyle bo nie umiem znaleźć kodu silnika w swoich notatkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Ela.S ; 09-09-2020 o 14:24
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2020, 14:37   #3
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: nr silnika po vinie 1,3EFI 70PS

Silnik ma oznaczenia A9JA/A9JB (70 KM) lub EFI 70PS Rocam. Mam go w starszej fieście jest od nowości. Silnik bardzo dobry. Przy 210 tys przeszedł remont. Wymiana wszystkich uszczelek, uszczelniaczy, pompy wody, wymieniona cała głowica na fabrycznie nową /uzbrojoną kupiłem za 700zł/. Silnik rozebrany w drobny mak. Blok, tłoki, cylindry, panewki, wał, łańcuch - bez oznak zuzycia. Jedynie krzywki na wałku były powycierane i miały wżery. Silnik nigdy nie brał i nie bierze oleju.

Przyczyną dla której był robiony silnik była niska kompresja na jednym z cylindrów 3,5 bara spowodowany niedomykającym się zaworem ssącym /uszkodzony popychacz/ no i niestety spowodowane wiekiem i przebiegiem pojawiające się niewielki wycieki oleju. Wystarczyło wymienić popychacz 50 zł i byłoby wszystko OK, ale że chce jeszcze nim jeździć zdecydowałem się na taki powiedzmy drobny remont. Auto jest na gaz więc to co włożyłem szybko się zwróciło.
Tak jak pisałem za 700 zł kupiona fabrycznie nowa uzbrojona głowica. Teraz silnik chodzi jak nowy no i suchutki.

W tej chwili samochód ma przejechane 227 tys i jeszcze 100 pociągnie. Przy 58 tys miał założony gaz. Nie stwierdzono żadnego negatywnego wpływu instalacji na silnik. Wszystkie zawory szczelne ładnie wypalone na czerwono, bez nagaru, nawet ten co się nie domykał po zdjęciu wałka idealnie trzymał.

Silnik jak jest w dobrej kondycji pracuje bardzo równo bez drgań.

W 2017 roku kupiona fiesta z silnikiem 1,25. Też jesteśmy bardzo zadowoleni, niestety to jest już nasz ostatni ford, bo 4 cylindrowych wolnossących u forda już chyba nie znajdę.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez timbersher ; 10-09-2020 o 15:53
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.