Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2020, 05:26   #1
nalesior
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-06-2020
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford S max
Silnik: 2.0 Diesel biturbo
Rocznik: 2016
Postów: 3
Lightbulb Sync 3 Audio nie działa

Witam. Jestem tu nowy i pisze ponieważ liczę na pomoc 🙏.
Jakieś 3 tygodnie temu akumulator odmówił posłuszeństwa. Napięcie spadło tak bardzo po 2 dniach postoju że nie dało się nawet na kable odpalić.
Wymiana akumulatora. Oczywiście wszystko sprawdzone w internetach. Aku wymienione bez utraty prądu (czyli 1 extra aku do podtrzymania, żeby nie zablokować radia).
Niestety po wymianie okazało się, że nie wszystko działa. Na wyświetlaczu wszystko sprawnie chodzi oprócz przycisku audio. Wogole nie reaguje. Reszta śmiga aż miło. Na głównym panelu pokazuje audio wyłączone. Jedyna opcja włączenie muzyki to przyciski na kierownicy. Tak można sobie wybierać między AM FM DAB. CD można włączyć tylko wyciągając płytę i wsuwając ją spowrotem.
Główny przycisk wl/wył radia też nie reaguje.
Bloototh łączy się z telefonem, ale niestety nie można włączyć muzyki ani porozmawiać.
Wgrywałem już kilka razy nowy soft (znaczy ten sam 3.0 co już był wgrany). Ale nic to nie zmienia.
Po wgraniu tylko pokazuje : narzędzie multimedialne nie jest dostępne.
Zamierzałem wgrać najnowszy soft 3.4 ale boję się że to też nie pomoże. A jak się okaże, że coś się popsuło nie uznają gwarancji (mam gwarancję do 2.2021).
Co robić??? 🙉
Przeszukałem już chyba cały internet ale nic....
Ściągnąłem też płatna apke pod osb2 (tam pokazuje przy jakimś teście apim nie aktywny).
Może ktoś będzie umiał coś podpowiedzieć bo jest to irytujące na dłuższą metę.
Pozdrawiam i czekam na jakieś pozytywne info. 🥴

nalesior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2020, 07:15   #2
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Sync 3 Audio nie działa

Skoro masz auto na gwarancji, to nad czym się zastanawiasz? :-) ASO i nie Twój problem.
cattani75 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2020, 12:55   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Sync 3 Audio nie działa

Cytat:
Napisał nalesior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...bez utraty prądu (czyli 1 extra aku do podtrzymania, żeby nie zablokować radia).
...
Wgrywałem już kilka razy nowy soft (znaczy ten sam 3.0 co już był wgrany). ....
Przeszukałem już chyba cały internet ale nic....
...
Totalne pomieszanie z poplątaniem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem co za "Internety" kolega przeszukiwał, ale trzeba chyba zmienić wyszukiwarkę...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1) Już jakiś czas (ostatnio w Mondeo MK4...) nie ma "kodu radia"... Więc ta zabawa z "podtrzymaniem" to tak akurat pasuje na "przyczynę" wszystkiego co potem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2) Sync3 ma dokładnie NIC do tego czy gra radio czy nie i czy działają klawisze na panelu klawiszy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jego wielokrotne programowanie było BEZ SENSU.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie działa panel klawiszy - a to jest moduł FCIM. Jemu należy się przyjrzeć - co mu dolega, czy w ogóle żyje itp.
3) Kolejnym potencjalnym winowajcą jest radio - czyli moduł ACM. On też nie ma za wiele wspólnego z APIM - czyli Sync3.

Przy tym poziomie sprawności w przeszukiwaniu i przy tym rozumieniu "z czego składa się auto" silnie zalecam znalezienie w pobliżu kogoś ogarniętego, kto oceni "co Kolega zdołał zepsuć przy prostej wymianie aku".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli Kolega jest faktycznie z ZG - to kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest jednym z moderatorów, jest z Sulechowa/ZG i jego można zapytać kto pomoże w tym "nieszczęściu"...

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 21-06-2020 o 12:58
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2020, 16:24   #4
nalesior
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-06-2020
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford S max
Silnik: 2.0 Diesel biturbo
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Sync 3 Audio nie działa

Kolego dziękuję za odpowiedź.
Jak najbardziej potwierdzam jestem zielony w temacie (dlatego postanowiłem się nie wymądrzać a opisać tutaj problem żeby ktoś pomógł rozwiązać). Z Zielonej Góry jestem ale mieszkam w niemczech. Piszą do Forda powiedziano mi że kod radia potrzebuje ale mogę go zdobyć po numerze seryjnym radia w serwisie. Więc dlatego obawiając się braku klucza postanowiłem wymienić z podtrzymaniem. Chyba nic złego dmuchać na zimne, chyba że przez to coś spaliłem.
A jeżeli chodzi o klawisze to na navigacji takowych nie ma. Są ikonki. I akurat ta od audio nie działa. Reszta jak zaznaczyłem funkcjonuje normalnie. Chociaż nie jestem teraz pewien czy rzeczywiste przyciski z "klawiatury" działają. Włącznik /wyłącznik raczej nie.
Natomiast radio gra jak najbardziej po wybraniu z "klawiatury" kierownicy.
Ok. Więc jak już zaznaczyłem jestem zielony. Jak mogę sprawdzić co padło i czy padło?
Pozdrawiam

Bump: Kolego catani75.
Auto owszem jest na gwarancji rocznej od dilera. Niestety pokrywa w moim przypadku ok 60-70% kosztów. Nie wiem czy się orientujesz jak działają w niemczech. Chciałbym na początku powąchać temat żeby wiedzieć co z czym jeść. A nie ASO. Wymiana pół auta. I płacić jak za przysłowiowe zboże. Dziękuję za sugestie ale do takiego wniosku (ASO) uwierz mi nie trzeba się wysilać. Także podpowiedź jak najbardziej nie przydatna.
Pozdrawiam

Bump: Czyli kolego Tedi twierdzisz, że jak odłączę akumulator, radio na 100% nie zablokuje się (nie będę potrzebował kodu)???
Tak sobie myślę że może jakiś reset przez aku pomoże (czy nie ma szans)?
Pozdrawiam
nalesior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2020, 18:10   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Sync 3 Audio nie działa

Cytat:
Napisał nalesior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...radio na 100% nie zablokuje się (nie będę potrzebował kodu)???...
Nie Twierdzę. Ja wiem. W odróżnieniu od niemieckiego ASO...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2020, 13:54   #6
nalesior
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-06-2020
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford S max
Silnik: 2.0 Diesel biturbo
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Sync 3 Audio nie działa

Dzisiaj byłem w serwisie (akcja na urządzenie sterujące). Przygrałem głupa przy odbiorze, że radio nie działa. Fachową pomoc 🥴 reset aku. I się naprawiło. Tak jak podejrzewałem.
Także wszystko działa.
Pozdrawiam
nalesior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.