Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2012, 08:46   #1
maQ82
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 22-03-2012
Skąd: Śląsk
Model: Focus MKII FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Blokada zamka klapy bagażnika

Witam wszystkich.
Przeszukałem forum i googla i nie znalazłem, żeby ktoś miał podobny problem.

Otóż w moim Focusie (kombik) zablokował się zamek klapy bagażnika. Nie jest to problem samego wyłącznika od otwierania, gdyż słychać że zamek po naciśnięciu przycisku reaguje (podobnie zwarcie kabli na krótko oraz otwieranie z kluczyka).

Rozbebeszyłem przez bagażnik plastik z klapy (jak dobrze że to kombik) i próbowałem wymontować sam zamek, ale niestety bez fizycznego otwarcia zamka konstrukcja klapy i mocowanie zamka uniemożliwia jego wyjęcie. Zamek jest w stanie permantnego zamknięcia (widać że "pazur" z klapy trzyma dobrze uchwyt z nadwozia).

Mierzyłem napiecia na wtyczce dochodzącej do mechanizmu zamka i stwierdzam co następuje:
- mamy tam 4 przewody,
- patrząc od strony bagażnika licząc od lewej mamy: sygnał z przycisku otwarcia bagaznika/kluczyka (jest napięcie po naciśnięciu przycisku), 2x masa (jest) i 4 przewód zagadka (nic się na nim nie pojawia).

Ktoś ma pojęcie co to za przewód? Czy nie powinno się na nim pojawiać jakięs napięcie w przypadku zamykania/otwierania centralnego?

Może macie pomysł jak otworzyć sam zamek ("pazur")? Próbowałem potwarzania śróbokrętami, ale się nie udało.

A może macie pomysł co jest przyczyną awarii? Czyżby ten 4 przewód był, gdzieś przetarty?

maQ82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 13:25   #2
JohnD6830
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Skąd: WARMIA i mazury
Model: FFI/FFII FL
Silnik: 1,8TDDI/2.0TDCI
Rocznik: 2001/2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Blokada zamka klapy bagażnika

witam
wczoraj spotkał mnie też problem taki jak twój tyle że nie chciała się klapa zamknąć problem tym gorszy że spotkało mnie to w trasie a do domu prawie 500km i pełny bagażnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. udało mi się dostać do zamka i tak jak u ciebie cyka w nim jak się prubuje elektrycznie otwierać a mechanicznie nic nie działa...
po szybkich oględzinach okazało się że w zamku jest otworek przez który można popchnąć dzwigienką co powoduje zamknięcie jak i otwarcie zamka

a teraz pytanie do maQ82 czy udało ci się uruchomić zamek czy musiałeś wymieniać na nowy??
JohnD6830 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 14:00   #3
maQ82
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 22-03-2012
Skąd: Śląsk
Model: Focus MKII FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Blokada zamka klapy bagażnika

Ach te wyjazdy w trase (moj zamek zepsuł się 3 dni przed wyjazdem i pakowanie auta robiłem przez tylne fotele).U mnie niestety zakończyło się wizyta u mechanika i wymiana całego zamka (koszt zamka z wymiana około 250zł, pisze około bo robiłem też kilka innych rzeczy).Sam zamek kosztuje około 220 zł nowy w ASO wiec jeśli wiesz już jak go otworzyć i zamknąć recznie to z wymiana nie powinno być problemu.Możesz probować naprawiać ale plastik ciężko sie rozbiera i łatwo też coś wyłamać.Daj znać jak Ci poszło z tym zamkiem.
maQ82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 11:49   #4
BlackDiesel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-01-2010
Model: Focus II
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 11
Exclamation Odp: Blokada zamka klapy bagażnika

Może trochę odkopuje temat ale mam podobny problem jak opisany w 1 poście.
Mianowicie zablokowała mi się klapa bagażnika w FF MK2.
Wczoraj musiałem wyjąć akumulator i odkręciłem klemy w momencie kiedy miałem otworzoną klapę bagażnika. Później normalnie zamknąłem ja juz bez akumulatora w aucie. Po ponownym podpięciu akumulatora wszystko gra, próbuje otworzyć bagażnik i słyszę, że przełącznik "cyka". Pamiętam, że w taki sam sposób cyka gdy naciśnie się go gdy klapa jest otworzona. Czyli przełącznik działa nie mogę jednak otworzyć klapy. Otwieranie z pilota daje taki sam efekt jak naciskanie przycisku bagażnika.
Pytanie jest takie co teraz zrobić? Gdzie w FFII jest mechaniczne odblokowywanie zamka bagażnika?

Ostatnio edytowane przez BlackDiesel ; 10-05-2013 o 11:55
BlackDiesel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bagażnik , centralny zamek , klapa bagażnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.