Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2015, 19:43   #1
TheVedDesign
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 10-03-2015
Skąd: Trzciana
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Pompa ABS/ESP wyciek płynu Hamulcowego

Witam,

niedawno ( 18.02.15 ) zakupiłem w komisie Forda Focusa Mk2 w nadwoziu kombi z silnikiem 1.6 TDCi 109km, auto sprawowało się poprawnie, zrobiłem przegląd techniczny i mój pojazd został oceniony pozytywnie, wymieniłem filtry i zarejestrowałem, lecz około 2 tygodnie temu rozpoczęły się moje problemy, początkowo co pewien czas na zegarach ukazywała się kontrolka hamulca ręcznego i po chwili znikała, później sytuacja drogowa wymusiła ( wymuszenie pierwszeństwa ) na mnie mocniejsze niż zwykle wciśnięcie hamulca i wyhamowanie z ok 70km/h do ok 5km/h ( odczułem mocne drganie na kierownicy, nie pamiętam czy zaświeciła się kontrolka od ABSu, było sucho ) po czym zapaliła mi się Lampka ostrzegawcza układu hamulcowego, początkowo myślałem, że pływak w zbiorniczku płynu hamulcowego ( poprzez gwałtowniejsze hamowanie ) zgłupiał i wskazuje, że nie ma płynu hamulcowego, lecz przez następne kilka dni kontrolka nie znikała. Zajrzałem pod maskę i zauważyłem, że w zbiorniczku ( płynu hamulcowego ) brakuje płynu, także pojechałem do serwisu i zakupiłem odpowiedni płyn DOT-4 i został on zalany do układu. Niestety kilka dni później w garażu zauważyłem wyciek przeźroczystego płynu, jak się później okazało hamulcowego. Jako, że wczoraj Ford pojechał na wymianę klocków i tarcz ( klocki już były w stanie agonalnym i słabo hamowały, przez co hamulce podczas jazdy zaczynał hamować mocniej od około połowy wciśnięcia pedału ) , poprosiłem mechanika aby sprawdził mi Forda oraz ten płyn hamulcowy i ten zdiagnozowany wyciek. Niestety Ford do teraz ( 2 dzień ) stoi w warsztacie, a mechanik poinformował mnie, że pompa od ABSu/Hamulca ( mój model ma jeszcze ESP ) gdzieś przepuszcza płyn ( ulatniał się w okolicy nadkola po stronie kierowcy ) później powiedziano mi, że płyn najprawdopodobniej przepuszcza ( o ile dobrze zrozumiałem, jak co to przepraszam ! ) "chyba modulator pompy abs", poczytałem kilka tematów na forum odnośnie Pomp:

Numer i zdjęcia mojej pompy

3M51-2C405-HB

http://zapodaj.net/c640087058d56.jpg.html

http://zapodaj.net/9db5b63239378.jpg.html

oraz o używanych pompach i regeneracji w serwisie ( np. rapidauto ) i tu rodzi się moje pytanie co z tym robić :/ jak patrzyłem na allegro nie ma pompy o moich oznaczeniach a i nie mam pewności co do regeneracji, i ile by to wyniosło. Co do używanej pompy to trzeba ją jeszcze programować.

Jeżeli to ważne, dodam, że auto podczas jazdy próbnej i po zakupie miało wyciągniętą ( po stronie pasażera ) tablice bezpieczników po czym Ja ją wsadziłem na "dobre miejsce". Ogólnie auto było w bardzo dobrym stanie lecz podczas pierwszego przeglądu mechanik nie stwierdził żadnych wycieków.

( jeśli sa jakieś pytania co do wycieku mogę się dopytać mechanika, niestety sam w tym temacie jestem zielony )

Bardzo proszę o pomoc, samochód jest mi potrzebny i chwilowo jestem uziemiony.

TheVedDesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
abs , esp , focus , pompa hamulcowa


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.