Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2019, 21:36   #1
Grzegorz 1975
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-07-2019
Skąd: Lubelskie
Model: Kuga II
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 63
Domyślnie Korzystanie z układu Start-Stop

Witam,
Czy istnieje inna możliwość wyłączenia układu Start-Stop niż tylko przełącznikiem na OFF (przełącznik podświetlony). Moje pytanie stąd, że do tej pory w położeniu neutralnym (na luzie) silnik mi się nie wyłączał np stojąc na światłach, a teraz się wyłącza i zapala się lampka kontrolna układu Start-Stop, po naciśnięciu sprzęgła gaśnie i silnik ponownie się uruchamia - czyli działanie jest prawidłowe. Czy coś przez przypadek nie wcisnąłem i załączyłem układ, gdyż do tej pory silnik mi się nie wyłączał. Pytam dlatego, że jestem posiadaczem forda kugi 2 z 2014 r. od 2 miesięcy i ten układ do tej pory nigdy mi się nie załączał, nigdy tego nie zauważyłem. Czy to działanie układu jest prawidłowe. Czy aby wyłączyć układ za każdym razem trzeba wyłączać przełącznikiem po każdorazowym włączeniu zapłonu. Jeżeli tak to dlaczego do tej pory przez 2 miesiące jeżdżenia silnik podczas stania na światłach w korku nigdy mi się nie wyłączył.
Pozdrawiam

Grzegorz 1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 22:13   #2
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Korzystanie z układu Start-Stop

Działanie układu ASS jest uwarunkowane kilkoma czynnikami: przede wszystkim stanem naładowania akumulatora, temperaturą na zewnątrz, zapięciem pasów bezp., i jeszcze paroma innymi, o których można przeczytać w książce obsługi samochodu.
Żeby zupełnie wyłączyć działanie tego układu, należy podpiąć komputer diagn. i mieć program do Forda (forscan, UCDS) i kilkoma kliknięciami zdezaktywować dziada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2019, 09:01   #3
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: Korzystanie z układu Start-Stop

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Działanie układu ASS jest uwarunkowane kilkoma czynnikami: przede wszystkim stanem naładowania akumulatora, temperaturą na zewnątrz, zapięciem pasów bezp., i jeszcze paroma innymi, o których można przeczytać w książce obsługi samochodu.
Żeby zupełnie wyłączyć działanie tego układu, należy podpiąć komputer diagn. i mieć program do Forda (forscan, UCDS) i kilkoma kliknięciami zdezaktywować dziada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a gdzie to mozna zrobic w FORSCAN ??
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2019, 20:56   #4
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Korzystanie z układu Start-Stop

Niestety, ja nie posiadam programu do Forda. Powołałem się na informacje od kolegów z forum.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2019, 21:04   #5
tilok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2017
Model: Escape
Silnik: 2,0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Korzystanie z układu Start-Stop

Cytat:
Napisał hyrus1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a gdzie to mozna zrobic w FORSCAN ??
W forscanie to nie wiem, ale na rosyjskim forum UCDS-a jest opisane jak to zrobić.
tilok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.