Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2020, 17:49   #11
Mathun
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2198 Diesel
Rocznik: 2006/2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: głośna praca silnika, stukot

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To... jakby niemożliwe. Jeżeli nie pracuje któryś z wtryskiwaczy, a różnicy w pracy silnika nie ma - to coś tu jest nie tak. Albo w ocenie pracy silnika, albo... ze mną.
[/url]
Oceniałem hałas. Dla mnie brzmi wszystko tak samo. Poprosiłem brata, który jest muzykiem i zazwyczaj więcej dźwięków słyszy niż ja..ale dla niego też jakby wszystko podobnie. Teraz nagrałem filmik i zauważyłem że silnik jest spokojniejszy jak wszystkie są podłączone. Jak się tylko filmik załaduje to go tutaj dodam.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz taki egr jak w tym linku?
Zdaje się że właśnie dokładnie taki. Tylko u mnie tej rurki na dole jakby nie ma. Może on już dawno nie pracuje? a nie zwróciłem poprostu na niego wcześniej uwagi. hmm


------------------
Zaraz jeszcze nagram to samo tylko na wyższych obrotach
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


----------
Tutaj filmik nr 2
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez Mathun ; 24-08-2020 o 18:38
Mathun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2020, 19:04   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: głośna praca silnika, stukot

No, faktycznie, na wszystkich odłączanych wtryskiwaczach pracuje podobnie. Podobnie pracuje gdy wszystkie są podłączone - bo po odłączeniu wtryskiwacza stara się wyrównać wolne obroty do prawidłowych (zadanych). To nie wtryski moim zdaniem. Coś jest uwalone w silniku chyba...
Czy twoim zdaniem hałas idzie raczej od góry silnika (wałki rozrządu, klawiatura) czy od dołu (miska olejowa)?
EGR w tej sytuacji to wtórna sprawa, trzeba zająć się tym hałasem...

Ja ci tylko powiem, że w moim starszym Mk6 stukał (ale delikatniej) silnik, sprawdzałem wszystko, nawet uruchamiałem go z odkrytą klawiaturą i stetoskopem sprawdzałem dźwigienki. I nic nie wykryłem. Umówiłem się w warsztacie po kilku wizytach, że przyjadę, jak coś się zdecydowanie pogorszy. No i pogorszyło się, tyle, że podczas jazdy na A1 z prędkością 140 km/h i zdecydowanie za szybko - tak szybko, że nawet nie było czasu na pomyślenie co robić - silnik eksplodował, a korbowód poleciał w... kosmos.
Piszę ci o tym, abyś nie zlekceważył tego stukotu. Ja nie mam pojęcia co to jest. U mnie panewka obróciła się na korbowodzie.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 10:01   #13
Mathun
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2198 Diesel
Rocznik: 2006/2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: głośna praca silnika, stukot

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy twoim zdaniem hałas idzie raczej od góry silnika (wałki rozrządu, klawiatura) czy od dołu (miska olejowa)?
Raczej od dołu i od strony koła pasowego dwumasowego..lub od tego koła co na zdjęciu poniżej. Ogólnie ciężko stwierdzić. Ale czy jeśli z którymś kołem byłoby coś nie tak to ma prawo dymić na biało? czy to czysty zbieg okoliczności że dwie usterki jednego dnia się pojawiły?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mathun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 12:58   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: głośna praca silnika, stukot

Cytat:
Napisał Mathun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale czy jeśli z którymś kołem byłoby coś nie tak to ma prawo dymić na biało?
Też o tym myślałem, czy przypadkiem już nie dymił wcześniej tylko teraz to zauważyłeś, jak pojawiły się kłopoty z tym hałasem.
Jakiekolwiek kłopoty z EGR-em (nie domyka się), to przy próbie przegazowania ciemny dym, nie biały.
Biały dym przy zimnym rozruchu to może być kilka przyczyn, nie tylko spalany olej (ale najczęściej tak jest), ale także uszkodzone wtryskiwacze i /lub świece żarowe.
Jest tez pytanie, czy ten dym to spalany olej (charakterystyczny zapach), bo może być, że płyn chłodniczy dostaje się do cylindra i to jest para (inny zapach i konsystencja dymu).
Ale jest podstawowa sprawa: skąd jest ten stukot. To trzeba wyjaśnić.
Czy silne masz przedmuchy z komory korbowej? Jak zdejmiesz korek wlewu oleju?

Skąd ten olej na całym silniku - co zdjęcie, to olej.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 16:09   #15
Mathun
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2198 Diesel
Rocznik: 2006/2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: głośna praca silnika, stukot

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy silne masz przedmuchy z komory korbowej? Jak zdejmiesz korek wlewu oleju?
nie wiem co znaczy silne w tym przypadku. Po zdjęciu korka ..wlew oleju zachowuje się jak rura wydechowa w jakimś małym skuterku. podmuchy są i wylatuje jakaś para/dymek.


co do oleju to auto bierze tyle co zwykle. Silnik jest brudny, ale nie zostawia plam na parkingu..może bardziej się świeci, bo go myłem wczoraj od góry. nie wiem.
Mathun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 18:21   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: głośna praca silnika, stukot

Ponieważ twój przypadek jest realnie niebezpieczny i moim zdaniem jeżdżenie z tym dalej to potencjalnie duża awaria może być, wysłałem ten pierwszy filmik jeszcze do pana Jana Wasia, który jest właścicielem warsztatu Auto-Waś, specjalizującego się od ponad 30 lat tylko w Transitach. To świetny warsztat, bardzo znany, jednocześnie stacja partnerska Forda.
Właśnie oddzwonił do mnie.
Mówi, że to wygląda na awarię układu korbowo-tłokowego silnika. Jako pierwszy ruch radzi demontaż filtra oleju, wyjęcie wkładu i zobaczenie czy są opiłki oraz jakiego rodzaju - jeżeli są. Prawdopodobnie panewka się posypała.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2020, 09:51   #17
Mathun
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2198 Diesel
Rocznik: 2006/2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: głośna praca silnika, stukot

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawdopodobnie panewka się posypała.
Bardzo dziękuję za to że mi pomagasz.

Rozmawiałem wczoraj z zaprzyjaźnionym mechanikiem (tym co wcześniej mi robił). Powiedział mi że jeśli by się okazało że panewka to szkoda zachodu... bo koszt naprawy to kilka tysięcy złotych (mówił coś około 5000). Że przy wymianie panewek trzeba szlifować i że i tak już nigdy nie będzie tak jak powinno być. Że lepiej wymienić cały silnik. Że jak już stuka to już jest za późno tak naprawdę na naprawę.

Z kolei zadzwoniłem do innego i mi powiedział że koszt około 1000zł, nic nie wspominał że robota nie opłacalna, że będzie trzeba coś szlifować itp.

Co byś mi radził? oddać do tego drugiego, czy on też mi później powie przez telefon że muszę dopłacić kilka tysięcy?
Mathun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2020, 12:35   #18
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: głośna praca silnika, stukot

No... to jest taki stały problem co wybrać w tej sytuacji. Ale te 1000 zł to nierealne jest. Trzeba wyjąć silnik i sprawdzić czop wału. A wyjęcie silnika to sporo odłączeń i innych dupereli do robienia. Potem uszczelki, płyny, znowu nowe duperele (taki szczegół - nawet śruby mocujące wydech są specjalne, dasz zwykłe, będzie kiedyś problem). To nierealne.

Przy wymianie silnika podstawowym problemem jest niepewność - co się kupuje. Pozytywem jest, że tych silników używek jest sporo na rynku. Ja, kiedy byłem w takiej sytuacji, wybrałem szrot niedaleko Warszawy, mogłem pojechać tam i zobaczyć co biorę. Wygrałem nie najtańszy, ale pewny silnik z anglika, rozbitka, uderzonego w tył, który był przywieziony do Polski i tu rozbierany na miejscu.
Ponieważ w moim rozwalonym silniku pompa i wtryskiwacze były świeżo po regeneracji, to nie chciałem kupować silnika z osprzętem, bo taki jest dużo droższy. Z kolei gdyby wyjąć pompę od razu u sprzedawcy, to trzeba potem robić rozrząd. I ten sprzedawca zgodził się, że da mi silnik z pompą, a ja mu potem ją zwrócę, jak włożę swoją. Oczywiście za zastaw.
Wiadomo, ze najlepiej mieć silnik kompletny, z osprzętem paliwowym i turbiną - jeżeli twój ma przebieg rzędu 400 kkm, to warto o tym pomyśleć...

Tak, że to różnie bywa - trzeba się przy zakupie trochę nagimnastykować, aby nie trafić na minę i trzeba mieć trochę szczęścia, by trafić na rozsądnego sprzedawcę.
Ten koszt wymiany silnika 5.000 jest mniej więcej rzeczywisty - trochę zależy od tego, za ile kupisz silnik.

Wpierw jednak trzeba się upewnić co się stało - tak by nie pójść w złym kierunku i narazić się na koszty.
-----------------------------------------------------
Jeszcze dodam: jeżeli opiłki są zółtawo-pomarańczowe, to można podejrzewać tulejkę korbowodową.
Jeżeli jasne, bez zabarwienia - panewka korbowodowa.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-09-2020 o 11:45
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2020, 20:40   #19
grzegorz74
ford::beginner
 
Imię: GRZEGORZ
Zarejestrowany: 01-12-2018
Model: transit
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: głośna praca silnika, stukot

Witam. Ja bym sprawdził rozrząd - może napinacz już wysunął się na maxa. Brałbym pod uwagę też pęknięty tłok czyli pomiar ciśnienia.Pozdrawiam.
grzegorz74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2020, 17:02   #20
Mathun
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2198 Diesel
Rocznik: 2006/2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: głośna praca silnika, stukot

W końcu doczekałem wizyty w warsztacie. Zdjęto miskę, okazało się że w oleju są kawałki blaszki. Powiedziano mi że najprawdopodobniej tulejka korbowodu. Czy to jest to samo co panewka? Mechanik radzi szukać nowego silnika, ale z tego co widzę to w internecie ciężko o ten model, a jak już jest to za jakieś kosmiczne pieniądze. Macie jakieś strony na których można poszukać, albo jakieś w miarę tanie firmy które sprowadzają silniki? Mój ma przejechane ~250k
Mathun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.