Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2020, 21:11   #1
mohi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2020
Model: galaxy
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 1995
Postów: 15
Domyślnie dwa czujniki temperatury wody

Witam. Mam pytanie za 1000 punktów. Po cholere są dwa czujniki temp wody w obudowie termostatu? Postanowiłem wymienić termostat, i czujnik wody odpowiadający za pokazywanie temp. na zegarach bo cały czas pokazuje że silnik niedogrzany. Tylko że w obudowie termostatu są dwa czujniki, taki 91AB10884AA i taki F2AF12A648AA. Wymieniłem ten z czarnym gniazdem(91AB10884AA). I teraz czy to ten który odpowiada za pokazywanie temp na zegarach??? Wie może ktoś po grzyba dali dwa czujniki i co one konkretnie robią, w późniejszych wersjach widzę że obudowa jest taka sama ale już tylko jeden czujnik. Przy okazji odkręcania tego ustrojstwa obkręciłem śrubę torx i kolejny problem. Wiecie może czy oprócz serwisu można kupić takie śruby m8x50mm t40, bo tak patrze ale nawet na necie tego nie ma. Galaxy 95 2.0 dohc. Uszczelka pod obudowę to też jakiś wynalazek, i nigdzie go nie można znaleźć, nie zdziwiłbym się gdyby tego w serwisie też nie mieli. Pewnie jakiś oring trzeba będzie dopasować.

mohi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2020, 10:44   #2
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: dwa czujniki temperatury wody

Daj taka samą śrubę z okrągłbym łbem, tylko na imbus. Dostaniesz ja bez problemu.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2020, 07:55   #3
mohi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2020
Model: galaxy
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 1995
Postów: 15
Domyślnie Odp: dwa czujniki temperatury wody

No właśnie kupiłem imbusowe, teraz tylko jakiś oring muszę dopasować..ktoś, coś o tych czujnikach?
mohi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2020, 08:51   #4
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: dwa czujniki temperatury wody

jeden na zegary drugi do ecu jaką dawkę paliwa podać na rozruch
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2020, 17:28   #5
mohi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2020
Model: galaxy
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 1995
Postów: 15
Domyślnie Odp: dwa czujniki temperatury wody

No poskładałem wszystko ale i tak porażka, bo zauważyłem że ten króciec termostatu jest pęknięty i coś tam się sączy....ehhh, nowy koło 3 stówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. trzeba będzie jakiejś używki szukać. Ale poskładałem i odpaliłem, i jakoś trzyma. Co do czujnikow, to który jest do czego, niby wymieniłem ten czarny91AB10884AA. No niby coś tam wskazówka wychyla się więcej niż poprzednio ale dalej tak nieśmiałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.a przecież lato to powinna pod czerwone podchodzić. Tym bardziej że zauważyłem kolejny problem. Tzn. jeszcze nie widziałem żeby się kręcił wentylator na chłodnicy, a po chyba powinien się odpalać np. gdy stoję w korku.
mohi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.