Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2015, 11:59   #11
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: S-max, błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

Niestety pozostaje jeszcze kwestia wiarygoności tych 170k bo to mocno wygląda na polską normę handlową. Nie ważne jaki rocznik samochody i tak mają ~170k.

__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2015, 12:15   #12
Baku84
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci 96kw
Rocznik: 2007
Postów: 42
Domyślnie Odp: S-max, błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

latar, wiem że wstrzeliłem się idealnie w polską normę handlową, ale przy kupnie nie było to tylko `na słowo` tylko na możliwe i dostępne sposoby było to wcześniej weryfikowane i co do tego zastrzeżeń nie ma ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na marginesie, w rodzinie mamy w jedym z fordów taki przebieg, że ciężko przyszłemu potencjalnemu nabywcy będzie w niego uwierzyć, chyba nawet po sprawdzeniu na wszystkie sposoby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..ale już nie odbiegam od tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam,
Baku84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2015, 17:29   #13
gin555
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-07-2013
Skąd: Częstochowa
Model: S-max
Silnik: kopciuch 163 KM PS
Rocznik: 2010
Postów: 151
Domyślnie

Moj znajomy miał insignie od nowosci w automacie. Ten automat wywalił bład i po kilku km wszedl w tryb awaryjny. Kolega przyjechal do domu, podpielismy elm i blad skasowalismy z torque. Pojeździl kilka dni znow blad. Pojechal do ASO. Tam szybka diagnoza i rzut o glebe 6000-8000 zl za naprawe. Kolega przerazony przyjechal z aso blad skasowany i jezdził... dwa dni znow blad, tryb awaryjny. Niewiele myslac fura na allegro cena atrakcyjna, dwa dni, kupiec z drugiego konca polski. Kolega mówi skasuj ten bląd z torque gosc przyjedzie pojezdzi sprawdzi bedzie git. Jak zaplanowal tak zrobil, kupcem okazal sie handlarz ktory juz mial pacjenta na to auto. Przyjechał sprawdzil, jazda probna, wszystko gra, kasa i w droge. Pech chcial ze odjechał 300 km, skrzynia w tryb awaryjny. Dojechal do domu na drugi dzien do warszatatu i dzwoni do kumpla ze skrzynie naprawił ale chce zeby mu kumpel zwrocil polowe kosztow.... wirc ten w stresie, ile? A tamten 400 zl.
Nie 4000 tylko 400. Wiec dalo sie naprawic za 800 zl a nie za 8000.
Jaki z tego morał?
gin555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2015, 18:58   #14
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: S-max, błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

Skrzynia automatyczna to złote jajo dla warsztatów (specjalistów) ,od kasowania klientów.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2015, 07:14   #15
Baku84
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci 96kw
Rocznik: 2007
Postów: 42
Domyślnie Odp: S-max, błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

Cześć,
podzielę się pokrótce na czym zakończyły się moje diagnozy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem w kilku miejscach. W firmach, które specjalizują się naprawami skrzyń automatycznych, usłyszałem oczywiście (jak pisałem wcześniej), że skrzynia do naprawy. Wyceniano 4-5 k i 2,5 k. Natomiast w dwóch innych miejscach, gdzie specjalizacją mechaników są w większości fordy, dowiedziałem się, że za błąd o którym mowa w tytule mogą być odpowiedzialne dwie rzeczy: konwenter lub elektrozawór (wybaczcie jeśli przekręce jakąś nazwę). Z tym, że najbardziej profesjonalną diagnozę (czyli komputer w tym mierzenie parametrów i do tego jazda i sprawdzanie jak zachowuje się skrzynia) otrzymałem właśnie nie w tych firmach co zajmują się typowo naprawą skrzyni, a właśnie u osób które specjalizją się w naprawie fordów. I to było jak dla mnie jabardziej profesjonalne podejscie. W jednym z miejsc jak podjechałem i zobaczyłem S-maxa na warsztacie to aż się cieplej na serduchu zrobiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podsumowując: skrzynia działa prawidłowo. Konwenter działa poprawnie. Zacina się prawdopodobnie elektrozawór, niemniej może być to jeszcze spowodowane (jak wspominałem wcześniej) tym, że olej mógł być przez poprzedniego właściciela nie wymieniany, a wymieniłem go dopiero ja po zakupie auta i po wymianie jakiś wcześniejszy syf mógł tam jeszcze zostać. Narazie przez ten czas jak jeździłem na diagnozy - nic się nie wyświetliło odnośnie błędu. Wszystko gra. Niemniej muszę narazie poobserwować i pojeździć i zalecane mi było po ok 10 tys wymienić olej ponownie. Jeśli błąd sie będzie powtarzał, zacznę napewno od wymiany elektrozaworu.
Także tyle narazie w tej sprawie.
Uważam, że diagnozy całkowitej naprawy prawidłowo działającej skrzyni były na wyrost i bez przyłożenia się do zweryfikowania przyczyny tego błędu. Pewnie zapłaciłbym jak za całkowitą naprawę skrzyni, a zrobione byłoby co innego...?
Z moich wniosków mogę poradzić, żeby do takich kwesti podchodzić na chłodno i posprawdzać kilka miejsc, zanim podejmie się decyzję o całkowitej naprawie.

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie w temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Baku84 ; 24-03-2015 o 07:17
Baku84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 23:54   #16
Palkers
ford::beginner
 
Avatar Palkers
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-03-2011
Skąd: warszawa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 CDTi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: S-max, błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

Cytat:
Napisał Baku84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,
podzielę się pokrótce na czym zakończyły się moje diagnozy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem w kilku miejscach. W firmach, które specjalizują się naprawami skrzyń automatycznych, usłyszałem oczywiście (jak pisałem wcześniej), że skrzynia do naprawy. Wyceniano 4-5 k i 2,5 k. Natomiast w dwóch innych miejscach, gdzie specjalizacją mechaników są w większości fordy, dowiedziałem się, że za błąd o którym mowa w tytule mogą być odpowiedzialne dwie rzeczy: konwenter lub elektrozawór (wybaczcie jeśli przekręce jakąś nazwę). Z tym, że najbardziej profesjonalną diagnozę (czyli komputer w tym mierzenie parametrów i do tego jazda i sprawdzanie jak zachowuje się skrzynia) otrzymałem właśnie nie w tych firmach co zajmują się typowo naprawą skrzyni, a właśnie u osób które specjalizją się w naprawie fordów. I to było jak dla mnie jabardziej profesjonalne podejscie. W jednym z miejsc jak podjechałem i zobaczyłem S-maxa na warsztacie to aż się cieplej na serduchu zrobiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podsumowując: skrzynia działa prawidłowo. Konwenter działa poprawnie. Zacina się prawdopodobnie elektrozawór, niemniej może być to jeszcze spowodowane (jak wspominałem wcześniej) tym, że olej mógł być przez poprzedniego właściciela nie wymieniany, a wymieniłem go dopiero ja po zakupie auta i po wymianie jakiś wcześniejszy syf mógł tam jeszcze zostać. Narazie przez ten czas jak jeździłem na diagnozy - nic się nie wyświetliło odnośnie błędu. Wszystko gra. Niemniej muszę narazie poobserwować i pojeździć i zalecane mi było po ok 10 tys wymienić olej ponownie. Jeśli błąd sie będzie powtarzał, zacznę napewno od wymiany elektrozaworu.
Także tyle narazie w tej sprawie.
Uważam, że diagnozy całkowitej naprawy prawidłowo działającej skrzyni były na wyrost i bez przyłożenia się do zweryfikowania przyczyny tego błędu. Pewnie zapłaciłbym jak za całkowitą naprawę skrzyni, a zrobione byłoby co innego...?
Z moich wniosków mogę poradzić, żeby do takich kwesti podchodzić na chłodno i posprawdzać kilka miejsc, zanim podejmie się decyzję o całkowitej naprawie.

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie w temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Baku84, wlasnie znalazlem ten wątek. mam taki sam problem w moim mondeo mk4. blad P0741 pojawia sie rzadko, skrzynia pracuje dziwnie, jak by stracila na plynnosci.
czy mozesz podzielic sie nazwa warsztatu w ktorym ostatecznie ci naprawiono usterke elektrozaworu.
PS. ja mialem taka sama rozkminke, bo w kazdym warsztacie od "magików/techników" słyszalem to samo. cala skrzynia albo sterownik + konwerter, w sumie wychodzi kolo 4-6k.

moze komus sie przydza informacje ktore ja znalazlem:
filmik pokazujacy typowe przyczyny P0741: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

zestaw do naprawy sterownika: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Palkers ; 09-06-2016 o 23:59
Palkers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2016, 07:21   #17
Baku84
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci 96kw
Rocznik: 2007
Postów: 42
Domyślnie Odp: S-max, błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

Palkers, skrzyni nie naprawiałem. Nie miałem później opisywanych problemów ze skrzynią, także póki co temat odpuściłem.
Tylko wtedy, kiedy błąd się pojawiał nie miałem problemu ze skrzynią, tzn. po ponownym odpaleniu jak błąd znikał skrzynia pracowała normalnie. Tylko jak pojawiał się błąd i kiedy skrzynia wchodziła w tryb awaryjny to można było jechać max 40 km/h.
Niemniej i tak planuję w wakacje zrobić przegląd skrzyni i później zająć się uaktualnieniem oprogramowania.
Odnośnie warsztatu gdzie zamierzam jechać i które odwiedziłem poprzednio, zostawię Ci informację na PW.

Pozdrawiam i powodzenia,
Kuba
Baku84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 12:43   #18
korweta
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-04-2011
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM Durashift
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: S-max, błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

Cytat:
Napisał Baku84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Palkers, skrzyni nie naprawiałem. Nie miałem później opisywanych problemów ze skrzynią, także póki co temat odpuściłem.
Tylko wtedy, kiedy błąd się pojawiał nie miałem problemu ze skrzynią, tzn. po ponownym odpaleniu jak błąd znikał skrzynia pracowała normalnie. Tylko jak pojawiał się błąd i kiedy skrzynia wchodziła w tryb awaryjny to można było jechać max 40 km/h.
Niemniej i tak planuję w wakacje zrobić przegląd skrzyni i później zająć się uaktualnieniem oprogramowania.
Odnośnie warsztatu gdzie zamierzam jechać i które odwiedziłem poprzednio, zostawię Ci informację na PW.

Pozdrawiam i powodzenia,
Kuba
Witam,
też mam problemy ze skrzynią. Proszę o podanie namiaru na warsztat, w którym została postawiona najbardziej profesjonalna diagnoza usterki skrzyni.
Pozdrawiam
korweta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2016, 17:31   #19
MQ1
ford::average
 
Avatar MQ1
 
Zarejestrowany: 13-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 63
Domyślnie Odp: S-max, błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

Koledzy troche wody w wiśle upłyneło,
może ktoś podzieli się informacją jak w finale poradził sobie z P0741?
MQ1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2016, 07:55   #20
Baku84
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci 96kw
Rocznik: 2007
Postów: 42
Domyślnie Odp: S-max, błąd P0741 dot. skrzyni automatycznej

No ja postawiłem do naprawy. Na dniach będę odbierał. Mimo, że jakiś czas błąd się nie pojawiał, to u mnie występował też efekt ślizgającego sprzęgła (nie wiem jak to w automacie fachowo nazwać) np. przy przyspieszaniu pod górkę, albo gwałtownym ruszaniu czuć było szarpanie. Także nie skończy się na wymianie samego elektrozaworu.

Pozdrawiam,
Baku84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.