Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2020, 10:57   #91
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura spalin - przy wypalaniu DPF 2.0TDCi

Nowy kosztuje w serwisie ponad 1000, regenerwcja to wymiana świecy zarowejbi czyszczenie, prawde mowoac mi za 250 by sie nie chciało tego robić, sama świeca kosztuje okolo 200zl

atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2020, 12:01   #92
Mateuo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2018
Model: mondeo
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura spalin - przy wypalaniu DPF 2.0TDCi

Po namyśle zdecydowałem się na naprawę mojego problemu w tym serwisie. Bardzo konkretnie podeszli do sprawy, wszystko wytłumaczyli. mimo niskiej ceny regenracji prawonika dają gwarancję i mówią, że jakby się pojawiły jakieś problemy to można przyjechać. samą firmę znam nie od dziś bo kupowałem u nich w okolicy zawsze opony ale nawet nie wiedziałem, że zajmują się również mechaniką, a dpf'ami to już wgl.

W każdym bądź razie jestem umówiony na poniedziałek rano, naprawa ma potrwać cały dzień. Dpf'a prawdopodobnie będziemy czyścić, przedstawili mi to tak, ze skoro chciał się wypalać a nie mógł to prawdopodobnie jest już zatkany, spróbują najpierw zrobić samo wypalanie pasywne, żeby było taniej, ale ze względu na przebieg i istniejący problem prawdopodobnie będzie wymagał czyszczenia mechanicznego. W poniedziałek po odbiorze, albo we wtorek dam znać jak poszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mateuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2020, 17:43   #93
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura spalin - przy wypalaniu DPF 2.0TDCi

Kolego ale cały czas jak śledzę ten wątek to nie napisałeś o jakie auto chodzi. W opisie masz 1.8 2008 rok. Jak masz 2.0 TDCi to napisz jaki rok.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2020, 06:29   #94
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura spalin - przy wypalaniu DPF 2.0TDCi

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego ale cały czas jak śledzę ten wątek to nie napisałeś o jakie auto chodzi. W opisie masz 1.8 2008 rok. Jak masz 2.0 TDCi to napisz jaki rok.
Ale co Ty go pytasz jak jemu już obiecali ze mu naprawia i wymienia ten element i będzie miód Malina a to zakład co opony wymienia to się zna na dpfach i wgl itd.

Szkoda słów. Kolega atari też prosił o vin ale problem już rozwiązany...
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2020, 18:22   #95
jarekmk5
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 29-04-2020
Skąd: Piaseczno
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Problem po regeneracji DPF

Witam pacjent mondeo mk4 2011r 2.0 tdci po regeneracji DPF wyskoczył błąd P244C zbyt niska temperatura katalizatora podczas regeneracji blok 1.
Mam znajomego mechanika pojechałem po demontażu zaworu pary był zapchany paliwo nie leciało do kata przeczyszczony wyzerowany kat i ustrojstwo błąd się nie zapala.
Ale jest inny problem cały czas wypala DPF wiatraki chodzą non stop spalanie na postoju 1.8 jak zgaszę samochód jest ok wystarczy zrobię 50m i wszystko od nowa znowu się wypala grzałka w tym zaworze jest może ona jest walnięta.
Parametry kata są ok reszta też co robić może ktoś też miał coś takiego.
jarekmk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2020, 07:52   #96
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura spalin - przy wypalaniu DPF 2.0TDCi

U mnie walnięty był łącznik elastyczny-plecionka. I to w takim miejscu, że nie było zbytnio widać. Prócz tego czyszczenie dpf mechaniczne, auto śmiga. Jakie macie spalanie na wolnych na Drive w silniku? Poproszę o użytkowników 2.2 na rozgrzanym silniku.
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2020, 16:41   #97
Python7
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-07-2020
Skąd: Siedlce
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6d
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Problem po regeneracji DPF

Cytat:
Napisał jarekmk5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam pacjent mondeo mk4 2011r 2.0 tdci po regeneracji DPF wyskoczył błąd P244C zbyt niska temperatura katalizatora podczas regeneracji blok 1.
Mam znajomego mechanika pojechałem po demontażu zaworu pary był zapchany paliwo nie leciało do kata przeczyszczony wyzerowany kat i ustrojstwo błąd się nie zapala.
Ale jest inny problem cały czas wypala DPF wiatraki chodzą non stop spalanie na postoju 1.8 jak zgaszę samochód jest ok wystarczy zrobię 50m i wszystko od nowa znowu się wypala grzałka w tym zaworze jest może ona jest walnięta.
Parametry kata są ok reszta też co robić może ktoś też miał coś takiego.
Czy udało się Tobie kolego rozwiązać ten problem ?
Python7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2020, 20:32   #98
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura spalin - przy wypalaniu DPF 2.0TDCi

U mnie taki błąd:

PCM DTC P246B:00-28===
Kod: P246B - Warunki pracy pojazdu nieprawidłowe dla regeneracji filtru cząsteczek stałych Diesel

Status:
- Wczesniej zapisany kod DTC - nieobecny w czasie wydania polecenia.
- Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Wartości Soot-64,76% Load 13,57% po przejechanej trasie do Chorwacji 900 km. Oczywiście największy problem mam po miejskiej jeździe, gdzie spalanie wzrasta nawet do 10 l/100km i cały czas się włącza wypalanie. Na co wskazują takie błędy/wartości? Spalanie z tejże trasy wg kompa to 7,1.
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2020, 17:21   #99
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura spalin - przy wypalaniu DPF 2.0TDCi

No i mnie dopadł błąd P244C (Kuga DW10C 2010r.)

Wybrałem się nad morze (trasa 600km łącznie) i już po 40km pojawiła się na liczniku informacja o usterce silnika i ten błąd ze sygnałem dźwiękowym trochę mnie zmartwił. Niestety miałem do pokonania 260km do celu i jeszcze z powrotem do domu te 300km. Żadnych objawów nie było i auto jechało bez żadnych problemów i przywiozło nas do domu cało i zdrowo.
Już po powrocie, po podłączeniu kompa w Forscanie wyrzuciło mi wcześniej wspomniany błąd (niska temperatura 1 rząd cylindrów itd.) a w parametrach zapchania dpf mam dfp load 53% i dpf soot 108%

Wykasowałem błąd, zrobiłem trasę wczoraj 180km i żadnych błędów już nie mam i auto jedzie bez żadnych problemów.

Zdaję sobie sprawę, że sprawy nie rozwiązałem i temat powróci.

Powiedzcie mi kiedy może znowu wywalić mi komunikat o tej usterce silnika?

Co do naprawy... z tego co tutaj doczytałem muszę odkręcić (klucz 22) całe te ustrojstwo zamontowane przed dpf-em i albo wymienić samą świecę i przeczyścić resztę albo wymienić komplet za około 800zł (takie są ceny na alleg.. obecnie za oryginał forda).

Może oddam to do mechanika.... Dam znać co i jak. Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 22-09-2020 o 17:23
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2020, 21:44   #100
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura spalin - przy wypalaniu DPF 2.0TDCi

Jak masz kanał to sam ogarniesz.. kup sobie w markecie budowlanym mini palnik i podgrzej do odkręcania.. tam filozofii nie ma.
rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.