Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2023, 21:03   #31
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisał SAR37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejne zmiany znalezione w Forscan, w sekcji z kluczem: „STOP USE OF TRANSMISSION ADAPTIVE” oraz „HALT TRANSMISSION ADAPTIVE LEARNING”.
I jak oceniasz pracę skrzyni biegów po wykonaniu STOPU adaptacji skrzyni, po takim czasie użytkowania auta ?

U mnie powiedzieć, ze zmiana na plus to jakby nic nie powiedzieć. Po prostu rewelacja.

P.S. Zamierzam również przetestowanie zmiany mapy na tą z Ford Edge, 236 koni. Bardzo łatwo to zmienić z poziomu FORSCAN wygląda na to. Podobno różnica jest całkiem spora, jak silnik chodzi, jak auto jeździ oraz niby mniej pali.


Ostatnio edytowane przez bartolini9 ; 10-09-2023 o 21:31
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2023, 06:50   #32
SAR37
ford::advanced
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 201
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Po zatrzymaniu „adaptacji” przejechałem już ponad 3 kkm. Skrzynia lepiej „się zbiera”, pracuje bardziej płynnie i nie przeciąga przełożeń. Zniknęły zupełnie owe „twarde”, bardzo nieprzyjemne szarpnięcia. W trybie „S” można wyraźnie zauważyć podbicie obrotów i lepsza dynamikę.
Z minusów: po mocnym rozgrzaniu auta na trasie (przy temperaturach zewnętrznych ponad 25* C) a potem jeździe w ruchu miejskim, da się zauważyć zamulanie przełożeń - bardziej przeciąga biegi i czasem delikatnie szarpnie lub nieoczekiwanie zmieni bieg po delikatnym naciśnięciu pedału przyspieszenia.
Podejrzewam jednak, że to nie wina sterownika a samej konstrukcji skrzyni - póki jest chłodzona pędem powietrza jest OK. Jak pokręcimy się po mieście i olej w skrzyni mocno się nagrzeje to zachowuje się jak woda. Może słabiej pracuje odpieniacz oleju? Może olej za szybko się przegrzewa? Nie mam pojęcia - zobaczę co będzie w środku przy wymianie filtra i oleju przy 60 kkm.
Ps: ciekawie brzmi zmiana mapy… Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SAR37 ; 11-09-2023 o 07:04
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2023, 07:11   #33
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Masz racje co do skrzyni. Mam podobne odczucia. Myśle że ze wyłączoną adaptacją ta skrzynia pożyje długo. Ja dopiero mam 20k km ale przy 60 tys olej na pewno do wymiany.

Co do mapy. Generalnie jest to bardzo proste. Być może dziś uda mi się za to wziąć.

Ostatnio edytowane przez bartolini9 ; 25-09-2023 o 12:24
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2023, 07:17   #34
SAR37
ford::advanced
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 201
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Wiesz, ja wymieniałem częściowo olej, ale i tak dużo „starego” zostało w skrzyni. Ciekawi mnie też jak wygląda filtr - w przyszłym roku zobaczę. Może też zdecyduje się na zmianę miski/pokrywy na tą z radiatorami i korkiem spustowym.
A propos mapy: no to czekam na feedback Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za info!
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2023, 18:29   #35
SAR37
ford::advanced
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 201
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisał bartolini9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trik polega na zmianie kodu silnika na 195 Panther Diesel D, tak w skrócie...
Zmieniłem kilka dni temu - obecnie przejechane ponad 300 km i rzeczywiście, spalanie mniejsze prawie o 1 litr. Auto płynniej jedzie, lepiej się „zbiera” na D a na S to szaleństwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem też, że wolniej zapycha się DPF - póki co, same plusy. Poczekam i poobserwuje aby ocenić te minusy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdro!
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2023, 19:53   #36
Byond
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-02-2022
Skąd: Gdów
Model: Ford ranger
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cześć

Możesz opisać jak zmienia się mapę silnika za pomocą forscana ,z chęcią bym potestował.
Byond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2023, 22:56   #37
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisał SAR37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmieniłem kilka dni temu - obecnie przejechane ponad 300 km i rzeczywiście, spalanie mniejsze prawie o 1 litr. Auto płynniej jedzie, lepiej się „zbiera” na D a na S to szaleństwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem też, że wolniej zapycha się DPF - póki co, same plusy. Poczekam i poobserwuje aby ocenić te minusy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdro!
Super, mam dokładnie te same odczuciam, mogę powiedzieć, że jest nawet małe wow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ahhh te europejskie "ekologiczne" wymagania... w końcu auto jedzie jak powinno od początku.

Powiedz mi tylko, czy nadal STOP USE OF TRANSMISSION ADAPTIVE masz na ACTIVE czy wracałeś do poprzednich ustawień (na korzystanie z tabel adaptacji skrzyni) przed zmianą mapy?

Ostatnio edytowane przez bartolini9 ; 17-09-2023 o 22:59
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2023, 06:43   #38
SAR37
ford::advanced
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 201
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Nie. Nic nie zmieniałem po zatrzymaniu i zaprzestaniu używania tabeli adaptacji skrzyni. Ustawienia adaptacji mam wyłączone.
BTW: gdyby firmy motoryzacyjne poważnie podeszły do tematu ekologii, to nie próbowałyby „na siłę” dostosowywać „stare” konstrukcyjnie silniki do nowych norm. Tylko, że liczy się kasa i łatwiej jest coś spartolić (sztucznie zaniżając emisję) niż skonstruować coś nowego, może z alternatywnymi rozwiązaniami.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2023, 10:09   #39
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Dzięki za info. Czy miałeś jakieś błędy na komputerze pokładowym zaraz po zmianie mapy? U mnie nic akurat nie było, aczkolwiek czytałem kilka opinii, że może takie coś się wydarzyć, jednak po parunastu minutach znikają.

To takie info dla potomnych jedynie, aby się nie bali "grzebać" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (oczywiście wszystko na własne ryzyko robicie!)
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2023, 10:46   #40
SAR37
ford::advanced
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 201
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Zaraz po zmianie sprawdziłem i wszystko było OK. Zero błędów. Potem nie sprawdzalem.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.