Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2021, 20:46   #1
piter_34
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-01-2021
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie 2.0 Ecoboost - brak grzania w kabinie

Witam Forumowiczów,

S-Max 2.0 Ecoboost 240 KM, rocznik 2011

Mam go od niecałych 2 tygodni i pojawił się pierwszy kłopot.
Dzisiaj po kilku kilometrach jazdy, gdy stałem w korku, odczułem brak ciepłego nawiewu do kabiny. Gdy korek się skończył, przy jeździe z typową miejską prędkością, ciepełko zaczęło lecieć, ale potem znowu na światłach przestało.
Generalnie w trakcie jazdy (obroty wyższe niż jałowe) ciepło leciało, ale na postoju (obroty jałowe) wracało zimne powietrze.
Tak mniej więcej było do momentu, gdy na wyświetlaczu między zegarami (Convers) pojawił się wskaźnik temp. płynu chłodzącego. Pierwszy raz go w ogóle zobaczyłem. Wskazywał nominalną temperaturę, ale po chwili zmienił się na czerwony i zapełnił się cały wskaźnik do 120 st. C (to było w trakcie spokojnej jazdy ok. 60 km/h). Włączyłem maks. nawiew ciepłego powietrza do kabiny i temp. spadła.

Sprawdziłem węże i ten duży górny z silnika do chłodnicy był ciepły. Nie za bardzo wiedziałem, które jeszcze węże macać, więc więcej nie wiem.

Po zgaszeniu samochodu i około 15-minutowym postoju ruszyłem dalej, ale ku mojemu zdziwieniu ciepłe powietrze przestało w ogóle lecieć, mimo że temperatura płynu (wyświetliłem ręcznie na wyświetlaczu) była w połowie skali.

Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Kolejna zastanawiająca mnie rzecz (ale tak jest od samego początku, gdy kupiłem auto) to fakt, że czasami po zgaszeniu silnika nadal pracuje wentylator chłodnicy, a na wyświetlaczu od nawigacji / kamery cofania widnieje komunikat "Wył. klimatyzację". Zamykam auto z pilota, wentylator pracuje mniej więcej minutę, dwie i wyłącza się.
Tak ma być?

Bardzo proszę o sugestie/wskazówki.

piter_34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2021, 20:51   #2
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost - brak grzania w kabinie

Pompa cieczy. Chyba kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] przerabiał temat .
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2021, 00:08   #3
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie 2.0 Ecoboost - brak grzania w kabinie

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Sprawdź poziom płynu chłodniczego - zimne powietrze na to wskazuje, to po pierwsze i najważniejsze.

Jak dostałeś 120 st to zatrzymuje się samochód, wyłącza silnik i wzywa lawetę - w benzynie, nie ma co ryzykować jazdą. Jeśli masz szczęście to może nie wydmuchałeś uszczelki pod głowicą, to po drugie.

Przy tej temperaturze dolny wąż powinien być tez ciepły, jeśli jest zimny lub letni to nie otwiera termostat, to po trzecie.

Pompa raczej w ostatniej kolejności. Chyba ze leje i np. tą drogą straciłeś płyn (jeśli jest za mało)

Jeśli straciłeś płyn to szukaj przyczyny w nieszczelności układu. Np. u mnie pękł wąż chłodnicy górny w okolicy pompy podciśnienia (stając przodem do auta po prawej od silnika). Pompa wody tez była nieco nieszczelna na zaślepce ale nie na tyle żeby tracić płyn w dużej ilości. Miałem także drobną nieszczelność w chłodnicy ale również nie na tyle dużą.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 31-01-2021 o 00:10
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2021, 10:11   #4
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost - brak grzania w kabinie

Wirnik pompy dostał luzu na tyle, że kręci się wolniej niż kolo pasowe pompy. Przez to na wyższych obrotach płyn zaczyna jako tako krążyć a na wolnych obrotach nie ma obiegu i silnik się grzeje. Ew mogły się włamać łopatki pompy, bo tam chyba są z tworzywa.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2021, 11:20   #5
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost - brak grzania w kabinie

Ja bym zaczął od poziomu płynu jako że to najprostsza diagnoza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2021, 11:31   #6
piter_34
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-01-2021
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost - brak grzania w kabinie

Dziękuję za odpowiedzi.

Chciałem sprawdzić poziom płynu, ale nie mogłem odkręcić korka. Kręci się w lewo i nagle stawia opór, sprawiając wrażenie, jakbym go zakręcał, a nie odkręcał.

patrząc na zbiorniczek od zewnątrz, poziom wydaje się być OK, ale mogę patrzeć na jakiś nalot/osad, więc wolałem odkręcić...

Cytat:
Napisał piter_34 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejna zastanawiająca mnie rzecz (ale tak jest od samego początku, gdy kupiłem auto) to fakt, że czasami po zgaszeniu silnika nadal pracuje wentylator chłodnicy, a na wyświetlaczu od nawigacji / kamery cofania widnieje komunikat "Wył. klimatyzację". Zamykam auto z pilota, wentylator pracuje mniej więcej minutę, dwie i wyłącza się.
Tak ma być?
W tym temacie coś Wam wiadomo?
piter_34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2021, 11:50   #7
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie 2.0 Ecoboost - brak grzania w kabinie

Podświetl sobie latarką z boku i patrz na wskaźnik poziomu. Wtedy będziesz dobrze wiedział.

Jeśli jednak nie kwestia poziomu płynu to:

1. Do sprawdzenia drożność układu
2. Do sprawdzenia czy nie jest zalepiona chłodnica (u mnie jakoś 1/5 powierzchni była kompletnie zalepiona - chociaż wymiana na nowa czysta nie bardzo zmieniła temperaturę)
3. Do sprawdzenia pompa jak wspomina @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . U mnie pompa była winna ale dlatego ze nieoryginalna.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2021, 20:06   #8
piter_34
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-01-2021
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost - brak grzania w kabinie

Czy ktoś spotkał się z problemem polegającym na braku możliwości odkręcenia korka od zbiorniczka wyrównawczego w S-Max? Naprawdę nie da się odkręcić...
Tutaj podobne problemy:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Druga rzecz.
Czy Ford przewiduje w ogóle jakiś interwał wymiany pompy wody w 2.0 Ecoboost?
piter_34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2021, 13:46   #9
Krzysiek.m
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lubartów
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 1
Smile Odp: 2.0 Ecoboost - brak grzania w kabinie

A to nie będzie wina termostatu że się nie otwiera i nie zamyka. U mnie się ostatnio pojawiły objawy przy większej prędkości spadała temperatura raptownie a jak stałem na światłach to temperatura wzrastała normalnie.Ale zamówiłem nowy ori termostat i trzeba by jakoś się wziąść i wymienić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzysiek.m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2021, 21:32   #10
piter_34
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-01-2021
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost - brak grzania w kabinie

Aktualizacja: auto u mechanika. Wg relacji płynu nie ubyło, auto normalnie grzało na wolnych obrotach, ale dolny wąż chłodnicy (nietypowo) długo był zimny. Będzie zmieniona pompa wody i termostat.

Ponowię pytanie:
Czy Ford przewiduje w jakikolwiek interwał wymiany pompy wody w 2.0 Ecoboost?
piter_34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.