Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2015, 21:52   #1
venom069
ford::beginner
 
Avatar venom069
 
Imię: ToMasz
Zarejestrowany: 31-05-2015
Skąd: Legnica
Model: Fokus mk1 FL
Silnik: 1.8 tdci 115koni
Rocznik: 2003 kombi
Postów: 24
Domyślnie Wycieraczki 1 bieg czasowy brak reakcji

[COLOR="bluek"][/COLOR]Witajcie.

Jestem kolejnym szczesliwcem ktory mam problem z wycieraczkami.
Pierwszy bieg (czasowy) nie dziala z 3 mozliwych automatycznych.

Moje spostrzezenia:
1.Od poczatku posiadania foki nie dziala 1 bieg, pozostale 2 dzialaja.
2. Pojedyncze machniecie wajchy w dol powoduje ruszenie wycieraczkami ale nie jest to pelny cykl machniecia wycieraczkami trzeba jeszcze raz nacisnac albo przytrzymac przez chwile az wróca do pozycji "start-stop"
3. Z ubiegiem czasu zaczal mi sie palic bezpiecznik az jednego dnia dosc padalo i musialem 3 razy go wymieniac. (cierpliwie szukalem odpowiedzi od tamtego zdazenia w necie)
4. W koncu doszlo do calkowitego usmiercenia wycieraczek co doprowadzilo mnie do duzej frustracji i pchnelo mnie do dzialania (w necie nic nie znalazlem) ale sie nie poddaje i szukam odpowiedzi w internecie dalej bez skutecznie???

Co zrobilem do tej pory z problemem (zeby nie padaly takie pomysly):
1. Wiec kolejno wymienilem silnik od mechanizmu wycieraczek - skutek nastapilo wskrzeszenie ale problemy punkt 1i2 sa nie rozwiazane no i odpukac na razie bezpieczniki cale.
2. Aby usunac problem punktu 1i2 rozebralem wajche zeby zobaczec styki przeczyscic je. Po zlozeniu wajcha nie dziala poprawnie - wymiana na inna ze szrotu niestety probleum 1i2 nie rozwiazalo. To nie koniec wymian!!!
3. Szlak mnie trafil ze po wymianie silnika i wajchy dalej nic. Wymiana calej skrzynki glownej bezpiecznikow (pod kierownicą) wraz z przekaznikami i bezpiecznikami na inne i to przynioslo brak jakiego kolwiek efektu moich staran.

kolejna rzecz na moim celowniku modul komfortu GEM do przegladu.
Jakies inne propozycje rozwiazania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez venom069 ; 13-06-2018 o 18:12 Powód: zmiana tekstu
venom069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 22:08   #2
venom069
ford::beginner
 
Avatar venom069
 
Imię: ToMasz
Zarejestrowany: 31-05-2015
Skąd: Legnica
Model: Fokus mk1 FL
Silnik: 1.8 tdci 115koni
Rocznik: 2003 kombi
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wycieraczki 1 bieg czasowy brak reakcji

Rozumie ze wszystkie pomysly ktore byly na myslach forumowiczow juz wykozystalem i nie ma nikt zadnych nowych pomyslow. Wiem sa tematy juz zalozone o wycieraczkach ale do MK1 Mondeo a nie Fokus MK1 i nie rozumie dlaczego oba modele maja taki sam symbol
__________________
"Jak sprawdzić przekaźniki w aucie "
venom069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2015, 18:23   #3
Dragon45346
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2013
Model: Ford focus mk1
Silnik: 1,8 dtci
Rocznik: 2003
Postów: 36
Domyślnie Odp: Wycieraczki 1 bieg czasowy brak reakcji

Mam tak samo , te samo auto ale 3 drzwi .
Pod maska są tez bezpiczniki i tam jest (chyba jak dobrze pamietam ) bezpicznik tez odpowiadający za wycieraczki . Ja go tylko przeczyszczałem i włożyłem spowrotem ale bez rezultatu . Mozna kupić nowa ale kosztuje ponad 100 zł to sobie darowałem , Ale właśnie może tu leży problem . To jest taka kostka albo bezpiecznik , nie pamiętam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dragon45346 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2015, 23:14   #4
venom069
ford::beginner
 
Avatar venom069
 
Imię: ToMasz
Zarejestrowany: 31-05-2015
Skąd: Legnica
Model: Fokus mk1 FL
Silnik: 1.8 tdci 115koni
Rocznik: 2003 kombi
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wycieraczki 1 bieg czasowy brak reakcji

Gdyby był to tylko bezpiecznik to bym nie zakładał z tak prostym rozwiązaniem problemu posta.
W pierwszej kolejności jak coś z elektryką nie tak sprawdza się bezpieczniki i niestety nie są to:
- bezpieczniki (sprawdzone)
- manetka wycieraczek (wymieniona)
- mechanizm z silnikiem (mechanizm 2 palcami przestawiam a silnik wymiana)
Co mi przychodzi do głowy??? Komputer sterujący wszystkim silnikiem, światłami, centralnym, zapłonem itd. Diagnostyka mi wykazała że moduł GEM nieprawidłowy. Z tego co sprawdzałem wystarczy odpiąć z niego jedną z 5 wiązek - kostek kabli i nic nie działa. U mnie działa z małymi ale???

A mogą być powiązane wycieraczki z brakiem możliwości otwierania bagażnika z kabiny i z pilota - dodam że centralny z pilota działa
__________________
"Jak sprawdzić przekaźniki w aucie "
venom069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2018, 18:01   #5
venom069
ford::beginner
 
Avatar venom069
 
Imię: ToMasz
Zarejestrowany: 31-05-2015
Skąd: Legnica
Model: Fokus mk1 FL
Silnik: 1.8 tdci 115koni
Rocznik: 2003 kombi
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wycieraczki 1 bieg czasowy brak reakcji

Ma ktos jakies pomysly co jeszcze sprawdzic.
__________________
"Jak sprawdzić przekaźniki w aucie "
venom069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2018, 01:20   #6
venom069
ford::beginner
 
Avatar venom069
 
Imię: ToMasz
Zarejestrowany: 31-05-2015
Skąd: Legnica
Model: Fokus mk1 FL
Silnik: 1.8 tdci 115koni
Rocznik: 2003 kombi
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wycieraczki 1 bieg czasowy brak reakcji

UWAGA ROZWIAZANIE
Jesli chodzi o wycieraczki czemu nie dzialaja na pierwszym biegu czasowym oraz dlaczego nie działa otwieranie bagażnika z kabiny i pilota to jest to Moduł Komfortu ten za schowkiem u pasażera z żółtymi zapinkami kostek. Po wymianie wystarczy prysnąć spryskiwaczami i wycieraczki zaczynaja same pracować.
__________________
"Jak sprawdzić przekaźniki w aucie "
venom069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2018, 10:59   #7
MARSWIET
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-06-2018
Skąd: Warszawa
Model: focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 2002
Postów: 1
Talking Odp: Wycieraczki 1 bieg czasowy brak reakcji

Miałem ten sam problem .Wyjełem mechanizm ,nic nie było zatarte ,ale przy okazji przesmarowałem .W przekładni silnika -pod plastikową pokrywą są styki i tam tkwił problem .było tam pełno smaru i styki które nie pracowały po bieżni-czytaj ścieżkach.Oczyściłem ze smaru -(nie wiem czy dobrze)delikatnie podgiołem styki i złożyłem.Nie byłem przekonany bo to już któreś z kolei podejście do tego tematu .Podpiołem bez montowania aby sprawdzić . ......-PAWODZENIA
MARSWIET jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 07:28   #8
venom069
ford::beginner
 
Avatar venom069
 
Imię: ToMasz
Zarejestrowany: 31-05-2015
Skąd: Legnica
Model: Fokus mk1 FL
Silnik: 1.8 tdci 115koni
Rocznik: 2003 kombi
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wycieraczki 1 bieg czasowy brak reakcji

Temat bedzie zamkniet jest rozwiazany. Rozwiazaniem okazalo sie wymiana modulu konfortu GEM tam jest wlutowany przekaznik przelacznik elekto magnetyczny pod takim czarnym plastikiem ktory odpowiada za te funkcie wycieraczek czsowych i nie tylko okazalo sie że to ustrojstwo tez bylo powodem braku reakcji na otwieranie bagaznika z kabiny i z pilota ale tylko bagaznika z pilota drzwi zamykaly sie normalnie.
Dzieki za pomoc POZDRAWIAM
__________________
"Jak sprawdzić przekaźniki w aucie "

Ostatnio edytowane przez venom069 ; 26-09-2018 o 07:41
venom069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.