Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2020, 08:51   #81
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Cytat:
Napisał Piasek80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Każdy bez wyjątku po tygodniu, max dwóch pojeżdżania "w koło komina" czy miejskich korkach MUSI być przegnany na autostradzie przynajmniej z 50km z prędkościami przynajmniej 140km/h, tak żeby obroty silnika przekraczały przynajmniej te 2500 obr.
5. Jeżeli nie kręcisz przynajmniej tych 40tys km/rok daj se spokój z dieslem, kup benzynę.
Zacznę od głupoty czyli pkt.5. Ja jeżdżę autem 15-20 tysięcy rocznie i w sumie w życiu benzyny nie miałem i narazie nie zamierzam mieć. Rozumiem, że popełniam ogromny błąd?


2. Obserwowałeś kiedyś wskaźnik zapełnienia DPF w warunkach "pałowania na autostradzie"? Podpowiem, że zapełnienie DPF będzie rosło lawinowo.

cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 06:15   #82
Piterada
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-10-2019
Skąd: okolice Torunia
Model: courier
Silnik: 1.5 Duratorq 100 km
Rocznik: 2019
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Problem z 1.5 tdi forda z suchym wypalaniem dpf to problem wymyślony. Zmieniłem zdanie na ten temat gdy przekonałem się na własne oczy że te silniki bez problemu robia 200 - 300 tys. Sam po swoim widzę że gdy zmieniłem charakterystykę jazdy(nie patrze na strzałkę ecodrive) auto zachowuje się zupełnie inaczej(po kolejnych 20tys. ani razu nie słyszałem wypalania dpf po wyłączeniu silnika, odbywa sie to teraz w czasie jazdy). Tych samochodów jezdzi całkiem sporo a o problemach z tymi autami można przeczytać tylko na tym forum. Np. youtube milczy nie ma nic na ten temat. Co drugi nowoczesny diesel przy złym użytkowaniu bedzię płatał figle. Taka moje spostreżenie.
Piterada jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 09:11   #83
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Nawet bym się z Tobą zgodził ale mam kumpla w serwisie forda i sam potwierdza, że te nowe dpf cyt. Tragedia
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2020, 21:37   #84
Cibor12
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Warszawa/Serock
Model: Focus
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 33
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Jako autor posta, stwierdzam tylko jedno. Idę do sądu. W poniedziałek samochód jedzie na lawecie do dealera, mają robić podobno jakieś badania, zgrywać dane i wysłać do Forda. Rzeczoznawca PZM też będzie przy wydaniu samochodu do serwisu.

Mój był już 5 razy na lawecie ze względu na dwa komunikaty.
1. Olej silnikowy konieczna wymiana
2. Silnik Konieczny natychmiastowy serwis.

Za każdym razem stan oleju silnikowego ponad maksimum i notoryczne dopala nie dpf.
5 razy ta sama awaria, przyczyna awarii nie usunięta, nestepny krok to kancaleria prawnicza. Nie odpuszczę, przy ostatniej awarii czekałem z dziećmi (1,5 roku i 5 lat) 8 h na samochód pod galeria handlowa.

Nie odpuszczę.


Łot co.
Cibor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2020, 18:54   #85
Kinomad
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 23-08-2020
Skąd: Wolsztyn
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Witam czy mógłby mnie ktoś oświecić, bo jestem zupełnie zielony w tym temacie, a nie chce popełnić błędu przy zakupie samochodu. Czy silnik 1,5 tdci w tourneo courier to jest ten sam co 1,5 tdci w transit courier i będzie miał te same usterki w działaniu dpf-a o których piszecie?
Pozdrawiam.
Kinomad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2020, 14:52   #86
ninalken
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 11-12-2019
Skąd: Poznań i okolice
Model: Ford Tourneo Courier
Silnik: 1.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Z tego co widzę dużo osób boryka się tym problemem... Ja mam zagazowanego eccoboosta 1.0 90kkm i jak dotąd odpukać żadnych problemów.
ninalken jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2020, 13:46   #87
MariuSz1978r
ford::amateur
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 15-12-2020
Skąd: Kłodawa
Model: tourneo courier
Silnik: 1,5tdci
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Takiego syfu jak to auto jeszcze nie przerabiałem .Właśnie stoi w serwisie i robią wielkie oczy i dobra minę do h... wręcz gry. Producent nie chce się przyznać ,że spieprzył ten silnik w 100%.Moje auto z 2018 roku było już kilka razy na wymianie oprogramowania i nadal to samo przy przebiegu 36tkm nadaje się na złom.Po serwisie na 30 tkm przejechałem 6 i znów to samo dpf,wymień olej i natychmiastowy serwis są to trzy najlepsze koleżanki kontrolki w tym samochodzie.pierwszą przygodę z tymi koleżankami miałem po przejechaniu 11tkm.Co tydzień, lub dwa biorę go na autostradę i robię około 600km po czym na drugi dzień DPF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Polecam gorąco ten model....

Bump:
Cytat:
Napisał Kinomad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam czy mógłby mnie ktoś oświecić, bo jestem zupełnie zielony w tym temacie, a nie chce popełnić błędu przy zakupie samochodu. Czy silnik 1,5 tdci w tourneo courier to jest ten sam co 1,5 tdci w transit courier i będzie miał te same usterki w działaniu dpf-a o których piszecie?
Pozdrawiam.
Mam nadzieje że nie kupił Pan
MariuSz1978r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 21:45   #88
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Mój miał już 9 razy wymieniany olej w tym 2 razy planowo przebieg 31 200km. Najdłuższy przebieg bez wymiany - prawie 5 000 km, najkrótszy - ostatni 1 156km. Jak napisał mi sprzedawca w piśmie odrzucającym reklamację - Jest to konsekwencja mojego wyboru auta z silnikiem wysokoprężnym, wyposażonym w układ oczyszczania spalin! Po prostu nie wiedziałem, że są auta bez takich układów, sprzedawca nie powiedział Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2021, 13:27   #89
Krasomowca
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Trochę mnie nie było na tym forum bo postanowiłem dać Fordowi jeszcze jedną szansę, zainstalować aplikację Ford DPF i sprawdzać cały czas stan zapchania dpfa i pod żadnym pozorem nie wyłączać w trakcie rozpoczęcia procesu wypalania.

Nie dało to oczywiście żadnego efektu - znów po około 7000 km dostałem kontrolkę wymiany oleju, później też awarię silnika i natychmiastowy serwis. Panowie w serwisie (Bogu ducha winni) już nawet nie ukrywają, że to problem techniczny auta (wcześniej kilka razy słyszałem "zainstalowaliśmy coś takiego, że teraz to już będzie dobrzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No to zaczynamy chyba zabawę prawną z Fordem - zacznę od reklamacji z tytułu rękojmi (gwarancja kończy się za dwa miesiące) i wezwania do ostatecznej, właściwej naprawy samochodu, pod groźbą podjęcia kroków prawnych.

Kolega Cibor - jak tam to się u Ciebie toczy?

Ostatnio edytowane przez Krasomowca ; 17-06-2021 o 14:01
Krasomowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2021, 14:07   #90
Krasomowca
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Coś zamilkli wszyscy spośród tych, którzy mieli ten sam problem - pozostaje mieć tylko nadzieję, że Ford wobec Was zachował się fair i milczycie, bo doszliście z nimi do porozumieniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moja zabawa z Fordem dopiero się natomiast rozpoczyna - jestem po konsultacjach z rzeczoznawcami i adwokatem, przystępujemy do działań w postaci wezwania do skutecznej naprawy samochodu bądź wymiany, jeśli to pierwsze byłoby niemożliwe.

Wszystkim, którzy są w sytuacji pierwszej awarii związanych z Fordem Tourneo Courierem 1.5 TDCI Duratorq (Diesel) polecam niezwłocznie kontakt z rzeczoznawcą samochodowym i weryfikację oleju na potrzeby ewentualnego postępowania sądowego (ja dawałem Fordowi szansę, że ich serwisy rzeczywiście coś naprawią (miałem 3 awarie w ciągu niecałych 2 lat użytkowania), tymczasem na chwilę obecną wygląda to po prostu na ordynarne granie na zwłokę do końca gwarancji).
Krasomowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.