Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2013, 10:52   #1
palelek
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 06-06-2010
Skąd: IRL, radom
Model: transit, alhambra 2001 1,9 , 115k
Silnik: 2,4 tddi, 1,8tddi
Rocznik: 06,03
Postów: 37
Domyślnie Nie wchodzi na obroty powyżej 3000

Witam, mój problem polega na tym że auto nie wkręca się powyżej 3000 - 3250i maksymalnie 120- 130km/h. na 5-tym biegu, na pozostałych mogę wykręcić spokojnie ponad 4000, i wrzucając na 5-kę spada maksymalnie na 3000 jak by gwoździa wbić w obrotomierz i choćby wołami ciągnąć to nie ma chęci . Nadmienię że jak auto kupiłem to bez problemu wkręcało się na wszystkich biegach i jak była potrzeba to i 150 też pojechało ,po 4miesącach coś się sypło. Do nadmienionego progu 3000 auto ma moc i wszystko wydaje się ok.
Aczkolwiek zaobserwowałem coś dziwnego ( może to normalne) ,jak na postoju na luzie wcisnę gaz to obroty idą do 3000, jak wcisnę sprzęgło to idą na maksa, a czasami to i na neutralnym bez sprzęgła wykręca do maksa kto wie co to za anomalie.
Dzięki i za wszelkie odpowiedzi.

palelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2013, 12:48   #2
demoneczek
ford::average
 
Avatar demoneczek
 
Zarejestrowany: 30-11-2010
Skąd: Częstochowa
Model: Transit
Silnik: 2.0 TDDI 100KM
Rocznik: 2001
Postów: 80
Domyślnie Odp: problemy z wchodzeniem na obroty powyżej 3000

Cytat:
Napisał palelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aczkolwiek zaobserwowałem coś dziwnego ( może to normalne) ,jak na postoju na luzie wcisnę gaz to obroty idą do 3000, jak wcisnę sprzęgło to idą na maksa, a czasami to i na neutralnym bez sprzęgła wykręca do maksa kto wie co to za anomalie.
Dzięki i za wszelkie odpowiedzi.
Nie wiem od którego rocznika wprowadzili takie cuś że na postoju podczas wciśnietego sprzęgła max obroty silnika to 3tyś , na luzie i puszczonym sprzęgle obroty były do odcinki.
demoneczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2013, 13:44   #3
palelek
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 06-06-2010
Skąd: IRL, radom
Model: transit, alhambra 2001 1,9 , 115k
Silnik: 2,4 tddi, 1,8tddi
Rocznik: 06,03
Postów: 37
Domyślnie Odp: problemy z wchodzeniem na obroty powyżej 3000

zgadza się to ja pomieszałem na luzie odcinka , ze sprzęgłem 3000.
Mam zamiar sie zabrać teraz za czyszczenie dolotu i egr-a, i wyjmę filtr paliwa zobaczę czy coś się urodzi, dam znać jak poszło.
palelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2013, 16:48   #4
palelek
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 06-06-2010
Skąd: IRL, radom
Model: transit, alhambra 2001 1,9 , 115k
Silnik: 2,4 tddi, 1,8tddi
Rocznik: 06,03
Postów: 37
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty powyżej 3000

Filtr paliwa wymieniony, egr kolektor dolotowy wyczyszczony,
efekty mizerne, na pierwszych 4-ech biegach wydaje sie wkręcać szybciej na obroty , dynamika i przyspieszenie jest ok , i turbinę jakby było słychać głośniej (szum tłoczonego powietrza) przy depinięciu do dechy, po wrzuceniu na 5-kę (i wykręceniu uprzednio na 4-ce, ok 4500/min, i 120km/h), obroty spadają na 3000 i prędkość zostaje na 120.
palelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2013, 20:37   #5
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty powyżej 3000

Przy wciśniętym pedale sprzęgła obroty są ograniczone do 3000, przy wrzuconym wstecznym dodatkowo silnik nie ma "zrywu" wolno się wkręca i wolno schodzi z obrotów.
Tak jest w moim. Nie wiem dokładnie gdzie są czujniki bo nie wnikałem nigdy w to, chyba przy sprzęgle i czujnik świateł wstecznych.
Może na piątce włącza ci światła wstecznego i dlatego takie objawy?
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2013, 22:24   #6
palelek
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 06-06-2010
Skąd: IRL, radom
Model: transit, alhambra 2001 1,9 , 115k
Silnik: 2,4 tddi, 1,8tddi
Rocznik: 06,03
Postów: 37
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty powyżej 3000

Tego jeszcze nie sprawdzałem ale zobacze,
Jeszcze przyszły mi do głowy dwie rzeczy mianiowicie zatkany katalizator ale chyba miało by to wpływ również na pozostałe biegi, kolejną rzeczą może czujnik spalania stukowego.
Acz kolwiek podniosłem go dzisiaj za hak i włączyłem 5ke i wykręcił sie do odcinki i 170km/h.
Czy możliwe żeby stracił moc po naładowaniu na pake około 300 kg, i na dachu mam założoną drabinke. Nadmienie że jak go kupiłem to jechałem na pusto ale wtedy to na spokojnie 140, do 160 mialem na zegarku.
Wydaję mi się że chyba nie, a napewno obroty by nie stały na 3000 czy 3250 nawet z górki.
Jakieś inne domysły ktoś może zapodać, dzięki.
palelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 07:40   #7
demoneczek
ford::average
 
Avatar demoneczek
 
Zarejestrowany: 30-11-2010
Skąd: Częstochowa
Model: Transit
Silnik: 2.0 TDDI 100KM
Rocznik: 2001
Postów: 80
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty powyżej 3000

Cytat:
Napisał palelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy możliwe żeby stracił moc po naładowaniu na pake około 300 kg, i na dachu mam założoną drabinke. Nadmienie że jak go kupiłem to jechałem na pusto ale wtedy to na spokojnie 140, do 160 mialem na zegarku.
Wydaję mi się że chyba nie, a napewno obroty by nie stały na 3000 czy 3250 nawet z górki.
Jakieś inne domysły ktoś może zapodać, dzięki.
Przy w miare sprawnym silniku tone byś wrzucił i mało byś poczuł . Ja tam wole jeździć z ładunkem bo autko przynajmniej nie kaperkuje i lepiej się drogi trzyma. Jedyna różnica podczas jazdy z towarem to zwiększone spalanie o ok 1 l
demoneczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 08:55   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty powyżej 3000

Te modele mają możliwość uaktywnienia ogranicznika prędkości (tzw "kaganiec prędkości"). Z twojego opisu wynika, że jest aktywny - na niższych biegach silnik wkręca się na obroty, ale nie chce przekroczyć pewnej prędkości na najwyższym biegu.
Musisz pojechać na stację dysponującą fordowskim IDS-em i sprawdzić, czy tak jest.
Mógł się uaktywnić jakoś - może ktoś podłączał tester?

Fabrycznie wprowadzone ograniczenie zaznaczane jest to nalepką na odwrocie osłony przeciwsłonecznej kierowcy...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 10:29   #9
palelek
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 06-06-2010
Skąd: IRL, radom
Model: transit, alhambra 2001 1,9 , 115k
Silnik: 2,4 tddi, 1,8tddi
Rocznik: 06,03
Postów: 37
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty powyżej 3000

Wojtekjanus czy wiesz jaka to nalepka bo jedyna jaka mam to czarny kwadrat w miejscu gdzie powinno być lusterko, a jeszcze mam do ciebie pytanie mianowicie jak go kupilem jechał normalnie bez ograniczeń, pòźniej odkryłem że kontrolka od poduszki jest zaklejona taśmą bo sie pali, w zwiazu z czym szukałem bo bezpiecznikach i brakowało bezpiecznika od poduchy, wsadziłem go i k0ntrolka przestała sie palić i jakby od tego czasu wszystko się zawiesiło. Czy to m0gło mieć wpływ na zaistniałą sytuację.

Ostatnio edytowane przez palelek ; 03-05-2013 o 13:11
palelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 13:35   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Nie wchodzi na obroty powyżej 3000

Przy projektowaniu układu elektrycznego tego auta inżynierowie Forda chyba stracili kontrolę nad tym co robią. To jest przyczyną, że te auta... trochę żyją własnym życiem. Więc trudno coś tu wyrokować - ja już miałem tragikomiczne sytuacje z tą instalacją...

Nie bez przyczyny poprzedni właściciel zakleił kontrolkę poduszek, zamiast włożyć bezpiecznik... Próbowałeś wyjąć z powrotem ten bezpiecznik? To nie powinno mieć związku jedno z drugim, ale tu wszystko jest możliwe.

Potrzebujesz wizyty u przytomnego diagnosty - który zna te samochody - z dobrym fordowskim testerem.

O tej nalepce dowiedziałem się z fabrycznej instrukcji.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-05-2013 o 13:37
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.