Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-06-2018, 13:41   #21
st_patryk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2018
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8pb
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

Niestety po pięciu dniach idealnej jazdy wrocilo falowanie obrotów na jałowym biegu. Tym razem po wrzuceniu luzu skaczą od 750 do niecałych 1200 i po chwili same się stabilizują. Czuć spadek mocy samochodu.

Przepustnicę można wyeliminowac, bo tyle co ja wyczyscilem. Co teraz możnaby sprawdzić?

st_patryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2019, 15:16   #22
Vlodyx
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 23-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , jak się sprawa zakończyła? U mnie objawy są bardzo podobne.
Vlodyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2019, 13:38   #23
st_patryk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2018
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8pb
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

Nie ruszałem nic więcej od wyczyszczenia przepustnicy. Silnik pracuje stabilnie. W trakcie jazdy na jałowym biegu, po puszczeniu sprzęgła, obroty spadają do 750 i rosną coś do 1000 (lub lekko ponad 1000) - silnik zrobi trzy takie skoki i łapie coś poniżej 1000. W trakcie jazdy na wciśniętym sprzęgle trzyma stabilnie niewiele poniżej 1000. Auto już nie traci mocy. Widocznie komputer zaadoptował się po wyczyszczeniu przepustnicy.

Międzyczasie zamontowałem instalację LPG i na testach wyszło że wszystko niby ok, luzy zaworowe też ok.

Wydaje mi się, że tak już ma być, silnik zachowuje się identycznie i na benzynie i na gazie więc po prostu tak jeżdżę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Może ktoś znajdzie przyczynę takiego zachowania i podzieli się tutaj swoimi obserwacjami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
st_patryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2019, 16:01   #24
rafal.m
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-07-2019
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

Podepnę się pod temat. Czy elektroniczna przepustnica powinna działać zero jedynkowo tzn. tak jak zwykła przepustnica na linkę ? Problem polega na tym ,że mam u siebie problem z ruszaniem (żabka) . Zdjąłęm dziś rure dolotu i ewidentnie przy dodawaniu gazu jest opóźnienie w otwarciu przepustnicy. Czy może jednak wina pedału gazu ? Ma ktoś doświadczenie w temacie ? Pzdr
rafal.m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 12:11   #25
st_patryk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2018
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8pb
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

Z nowych wieści:
Falowanie silnika zwiększa się przy włączonej klimatyzacji - widocznie kompresor jest dużym obciążeniem. Mój samochód stał na placu bez czynnika chłodniczego. Możliwe, że kompresor uległ degradacji, działa dosyć głośno - słychać szum.
st_patryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 13:34   #26
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

Jeśli po demontażu i ponownym montażu przepustnicy problem znikł ma jakiś czas to obstawialbym jej czujnik.

Można zdjąć przewód do przepustnicy i jedna osoba dodaje gazu druga obserwuje zachowanie się klapki. Przytrzymać na obrotach, strzelić z geja gazu, poobserwowac jej prace na jałowym. Najlepiej będąc z podpiętym kompem aby widzieć odchylenie procentowe klapki.

I sprawdzić wszelkie połączenia na kostkach i przewodach.
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2019, 15:52   #27
Vlodyx
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 23-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Falujące obroty, zanika wspomaganie, przygasają światła mijania

Witam wszystkich serdecznie,

W moim focusie mam kilka problemów ale czuję, że przyczyna jest jedna, m.in.

Falują obroty na biegu jałowym, czasem po dojechaniu do świateł falują i zapala się kontrolka akumulatora. Często zanika wspomaganie, po włączeniu ogrzewania szyby przedniej i tylnej wygasa światło mijania. Auto odpala na strzała nawet zimą więc nie sądzę aby problem był z akumulatorem. Może to właśnie alternator? Za luźny pasek, rolka?

Obroty falują najczęściej na zimnym silniku a po dłuższej jeździe w miarę trzymają się normy ale ze wspomaganiem to totalna loteria. Raz działa jakby wyjechał prosto z salonu a raz się siłuję przy każdym obrocie kierownicy.

Edit: Dopiszę tylko (chociaż brzmi to jak bzdura), że całe auto zachowuje się bardzo różnie. Czasem wsiadam i wszystko chodzi jak należy, tj. odpala, wspomaganie śmiga, biegi wchodzą gładko, obroty nie falują i auto jest ciche. Następnego dnia wsiadam i wszystko jest zupełnie odwrotnie - głośno, obroty falują, brak wspomagania, silnik się dławi, biegi wchodzą jak w starej ciężarówce.

Ostatnio edytowane przez Vlodyx ; 25-10-2019 o 15:57
Vlodyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2019, 19:30   #28
robdol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 1.8 tdci 115 ps
Rocznik: 2008
Postów: 230
Domyślnie Odp: Falujące obroty, zanika wspomaganie, przygasają światła mijania

masz możliwość podmiany alternatora?
__________________
Były//FF MK1 1.6 16V 2000 oraz FF MK1 1.6 16V 2003
Jest
FF2 FL 1.8 TDCI 2008
robdol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2019, 15:07   #29
Vlodyx
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 23-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Falujące obroty, zanika wspomaganie, przygasają światła mijania

Cytat:
Napisał robdol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz możliwość podmiany alternatora?
Niestety nie, mogę jedynie udać się do warsztatu na naprawę. Nie mam możliwości ani miejsca aby to zrobić samemu. Pytam na forum bo może ktoś miał podobne objawy a nie mam w Warszawie żadnego zaufane mechanika. Chyba, że ktoś może polecić? Najlepiej w okolicach Ochoty.
Vlodyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 11:45   #30
Mifol
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-02-2020
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1,8
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Falujące obroty na biegu jałowym oraz nie trzymanie zapłonu

Witam

Posiadam Ford Focus mk2 1.8 125 koni 2009 hatchback

Problem jest z nim w chwili gdy ustaje ssanie po odpaleniu i przykładowo wrzucam drugi bieg przegonię go do 3-4 tys obrotów, wrzucę luz i puszczę gaz to obroty opadają do 1tys, potem falując miedzy 800-1200, potem 700-1500, coraz szerzej aż wkońcu samochód gaśnie. tak to wygląda na filmiku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mechanik przeczyścił mi przepustnicę.
Nie widać jakichkolwiek uszkodzenie na przewodach powietrza.
Po diagnostyce komputerowej brak jakichkolwiek błedów, oraz sprawdzono, że przepustnica pracuje od minimalnych do maksymalnych parametrów prawidłowo. Czujnik położenia wału tez prawidłowo pracuje.

Mechanik zasugerował czyszczenie zaworu EGR bo mimo że nie daje błędu elektronicznego to może mieć jakies mechaniczne zabrudzenie i tu stwarza problem.

Czy może ktoś pomóc? Miał ktoś coś podobnego? Nie chciałbym wymieniać egr a potem przepustnice metodą prób i błędów aby potem się nie okazało że problem jest wciaż obecny.
Mifol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alternator , obroty , wspomaganie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.