Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-08-2014, 13:40   #21
tztz23
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-10-2011
Skąd: warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Cytat:
Napisał maciek100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mam pytanko co do sposobu założenia nowego uszczelniacza na jednym z twoich zdjęć. Rozumiem że w tak założony uszczelniacz wkładam wtryskiwacz ?
Nie upycham go dookoła wystającej tulei ?
Mam problem z takim samym wyciekiem oleju na zewnątrz a może i jest gorzej , bo po wyjęciu wtrysków lał się z nich olej !!W sumie to wszystkie 4 były zalane olejem !
Nie wiem jak on się tam znalazł w takiej ilości ! Parę tygodni temu miałem sprawdzane wtryskiwacze i problem pojawił się po ich ponownym zamontowaniu.
Uszczelniacze nie były wymieniane i wyglądają tak jak na zdjęciu
Co do ceny tego uszczelniacza i pierścienia który dociska uszczelniacz i stabilizuje wtryskiwacz - o wiele taniej kupicie to w serwisie Peugeot. ( 12zł szt. )

Cześć,
ja w swoim przypadku wcisnąłem uszczelki w tuleje, a plastikowe ustalacze włożyłem na wtryskiwacze, i w takim stanie całość dokręciłem. Co do oleju na wtryskiwaczach nie pomogę: oczywiste, że mogą być 2 opcje: silnikowy, albo napędowy. Jak się dowiesz daj znać.

Bump:
Cytat:
Napisał sphairon21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ja mam pytanie do kolegi tztz23....i innych uszczelniajacych...w sb robie to u siebie gdyż własnie wtedy bede miał uszczelki. jak wyglada sprawa u was na dzien dzisiejszy?? juz nie leci czy robota poszła na marne?? ja wiem jedno ze wszedzie bede pchał silikon 1200 gdzie sie da...tak uszczelniłem kolektor oczywiscie + uszczelki i nic sie nie dzieje.

U mnie na dzień dzisiejszy sucho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tztz23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2014, 09:42   #22
maciek100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2007
Model: focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Witam. Chodzi mi o olej silnikowy, czy może się on tam dostać inną drogą niż przez ten uszczelniacz ? Przeraża mnie jego ilość ! wyglądały jak by były w tym oleju zanurzone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciek100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2014, 14:58   #23
sphairon21
ford::average
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 10-06-2012
Skąd: Jarocin
Model: Mondeo MK3 GHIA
Silnik: 2.0 TDDI 115 przed chipem :D
Rocznik: 2001
Postów: 137
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec po wymianie poki co nie leci....nie dziwie się ze leciało bo uszczelki sie skurczyły a nowe tak były ciasne ze wtrysk miał problem przejsc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. normalnie dziewica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ustalacze zostały stare bo były ok....silikon pod podstawe wtrysku wysokotemperaturowy i jest miód malina. dam znać po 2 tys jak wyglada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sphairon21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2014, 21:22   #24
maciek100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2007
Model: focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Ma ktoś jakiś pomysł co do tego oleju na wtryskiwaczach ?
maciek100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2014, 23:34   #25
sphairon21
ford::average
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 10-06-2012
Skąd: Jarocin
Model: Mondeo MK3 GHIA
Silnik: 2.0 TDDI 115 przed chipem :D
Rocznik: 2001
Postów: 137
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

tzn ja u siebie tez miałem....jezeli leci to wewnatarz pusciło uszczelnienie głowicy...ja włozyłem wtryski na nowe uszczelki i silikon i trzyma wiec nie panikuj chyba ze masz hajs to sciagaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sphairon21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 22:55   #26
rafal241411
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci 109 km
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

U mnie idzie straszna odma jakby czajnik się gotował, intercooler i przewody po czyszczeniu były mocno zasyfione kolektor tak samo. wtryskiwacze mają nowe uszczelniacze ale nie były sprawdzone, nie wiem skąd tyle gazów w głowicy i na wylocie z odmy bo ciśnienie jak z małej sprężarki. Myślę o głowicy i zaworach. samochód jeździ i ma
kopa ale klekocze i ta odma dowala olej.
rafal241411 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2014, 23:25   #27
Bulipg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2014
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

A ja koledzy mam pytanie troche odbiegajace od tematu. Czy po odpieciu i wyjeciu wtryskow i ich ponownym wlozeniu bedzie potrzebne jakies programowanie etc ?? Czy wyjmuje, skladam do "kupy" i gra i trabi ???
Bulipg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 09:49   #28
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Re: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja nap

Nie trzeba programować, ale trzeba włożyć wtryski w te same miejsca, z których się je wyjęło.
Kalibracje wtrysków wpisuje się po ich regeneracji albo po wymianie na inne, ewentualnie jeśli komputer ją zgubi.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2014, 13:30   #29
Bulipg
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2014
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Super, w takim razie jutro zabieram się za czyszczenie. Wielkie dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ktoś jeszcze pisał o zapowietrzeniu układu ? jak go odpowietrzyć ??

Ostatnio edytowane przez Bulipg ; 08-09-2014 o 13:40
Bulipg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2014, 17:27   #30
tztz23
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-10-2011
Skąd: warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 tdci nieszczelność wtryskiwaczy i kolektora - fotrorelacja na

Cytat:
Napisał Bulipg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super, w takim razie jutro zabieram się za czyszczenie. Wielkie dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ktoś jeszcze pisał o zapowietrzeniu układu ? jak go odpowietrzyć ??
Co do odpowietrzenia:
Po włożeniu wtryskiwaczy przykręć przewody paliwowe, ale nie podpinaj elektroniki. Przekręć kilka razy rozrusznikiem (do 3-4 razy) pozwoli to paliwu dostać się do wtryskiwaczy. Gdy to zrobisz możesz podpiąć elektronikę i auto u mnie odpaliło za 1 razem. Zdarza się że auto nie chce odpalić w takim przypadku gdy już po 5 próbach nie odpalił sprawdza się nabłyszczacz "Plak" - czyli w trakcie odpalania musisz znaleźć jakiegoś asystenta który będzie psikał Plakiem do otworu dolotowego. Nie jest to zdrowe, ale jeszcze nikt nie zepsuł tym silnika, usłyszysz tylko głośniej klekotające zawory przez chwilę. Pamiętaj żeby strumień plaka nie był zbyt intensywny, ma być ciągły, ale niezbyt obfity. (Rada z doświadczenia, a nie z teorii niektórych mędrców tego forum)
tztz23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2 , kolektor ssący , uszczelka pokrywy zaworów , wtryskiwacze , wyciek oleju


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.