Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2021, 19:56   #11
kaskaderr
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2006
Model: KUGA II / S-MAX I/ SMAx II
Silnik: 2.0 ON / 2,0 Pb / 2,0 Biturbo
Rocznik: 2016 / 2009 / 2018
Postów: 125
Domyślnie Odp: Rozruch silnika przy -20 mrozu

U mnie przy -17 bo tak pokazywało odpalenie bez problemów u bardzo szybko. Pierwsze 5 sekund falowanie a potem normalnie. Zero komunikatów.
Nalatane 125tys. Rocznik 2016. Od początku tankowane tylko Diesel Ultimate.

Nawet po nagrzaniu nie działa przy takich temperaturach start/stop.

kaskaderr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 20:06   #12
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: Rozruch silnika przy -20 mrozu

to falowanie z tego co widze jest powtarzalne, w mojej Kudze tez wystepowalo jak bylo chlodno, ale silnik palil na dotyk
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 21:39   #13
MONDU
ford::beginner
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-11-2020
Skąd: WARSZAWA
Model: KUGA
Silnik: 2.0 150 km ecoblue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 30
Domyślnie Odp: Rozruch silnika przy -20 mrozu

Marci Prezes widzę że twoja kuga jest bezproblemowa w kolorze czerwonym,moja jest biała....ale tak poważnie to mamy te same silniki 150 KM mhev.ale różną kulture pracy silnika po odpaleniu porannym przy -20* mrozu.U mnie silnik bardzo falował tak samo jak u kolegi KOZIOŁ ,opisałem to na wstepie a twój rozumie że pracował równo po porannym odpaleniu.Ja trzymam auto na dworzu a Ty może trzymałeś, w tym dniu w garażu?
MONDU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 23:02   #14
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Rozruch silnika przy -20 mrozu

Milo slyszec ze masz taki sam motorek. Fajnie wymieniac sie spostrzezeniami. Auto stalo pod chmurka bo bylem na wypadzie w gorach. Jak pisalem auto odalila bez klopotow. Bede obserwowal kulture rozruchu orzy nastepnych mrozach ake na chwile obecna nie moge narzekac
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2021, 06:07   #15
kmarcink
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-09-2020
Model: kuga
Silnik: 2000
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Rozruch silnika przy -20 mrozu

witam,
bardzo proszę o jakąś konkretną pomoc. Moja Kuga 2011 diesel przy temperaturze niższej niż 5 stopni nie chce płynnie, za pierwszym rozruchem odpalać.
Mechanik stwierdził że to akumulator - wymieniłem na nowiutki 74 amh, potem stwierdził że to bendiks - poszło do regeneracji i nadal nic. Dalej nie chce odpalać za pierwszym strzałem. Mechanik powiedział, że w takim razie to na pewno świece się nie grzeją - wymienił na nowiutkie boschowskie - nadal to samo. Bez poprawy.
Informuję że auto stoi w garażu 12 stopni i rano jak i cały ciepły okres roku odpala bez najmniejszego zarzutu, za pierwszym razem. Jednak po postoju 8 godzin na parkingu w pracy auto się wyziębia i już nie chce łatwo odpalać. Czasami musze kręcić nawet 10 razy i trwa to około 5 minut zanim odpali. Pojechałem do mechanika i stwierdził że to możliwa awaria czujnika wału. Niedawno byłem w Karpaczu i przy mrozie minus kilka stopni odpalił bez zarzutu, jednak auto stało tylko 4 godziny na mrozie. Poradźcie, podpowiedzcie coś konstruktywnego. Z góry dziękuję

Ostatnio edytowane przez kmarcink ; 27-01-2021 o 13:39
kmarcink jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2021, 10:33   #16
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: Rozruch silnika przy -20 mrozu

Ty jeszcze masz wątpliwości czy ufać temu tzw "mechanikowi" ??? Zmień go na prawdziwego MECHANIKA, a ten tzw "mechanik" niech zmieni zawód na "WRÓŻ mechanik".
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2021, 11:56   #17
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Rozruch silnika przy -20 mrozu

Cytat:
Napisał kmarcink Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam,
bardzo proszę o jakąś konkretną pomoc. Moja Kuga 2011 diesel przy temperaturze niższej niż 5 stopni nie chce płynnie, za pierwszym rozruchem odpalać.
Mechanik stwierdził że to akumulator - wymieniłem na nowiutki 74 amh, potem stwierdził że to bendiks - poszło do regeneracji i nadal nic. Dalej nie chce odpalać za pierwszym strzałem. Mechanik powiedział, że w takim razie to na pewno świece się nie grzeją - wymienił na nowiutkie boschowskie - nadal to samo. Bez poprawy.
Informuję że auto stoi w garażu 12 stopni i rano jak i cały ciepły okres roku odpala bez najmniejszego zarzutu, za pierwszym razem. Jednak po postoju 8 godzin na parkingu w pracy auto się wyziębia i już nie chce łatwo odpalać. Czasami musze kręcić nawet 10 razy i trwa to około 5 minut zanim odpali. Pojechałem do mechanika i stwierdził że to możliwa awaria czujnika wału. Niedawno byłem w Karpaczu i przy mrozie minus kilka stopni odpalił bez zarzutu, jednak auto stało tylko 4 godziny na mrozie. Nie wiem już czy mu ufać, pomóżcie proszę.

A filtr paliwa kolega lub ten "mechanik" wymieniał kiedyś ???
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2021, 18:44   #18
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Rozruch silnika przy -20 mrozu

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] filtr paliwa do wymiany ewentualnie obudowa filtra paliwa do wymiany prawdopodobnie przepalona wtyczka podgrzewacza, częsty problem. W miejscu przepalenia jest nieszczelność i paliwo ucieka do baku. .

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 29-01-2021 o 18:47
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2021, 20:19   #19
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: Rozruch silnika przy -20 mrozu

u mnie przy -19st nie odpaliło jednak jak sie okazało tylko 1 z 4 świec była sprawna, do -14 bez problemowo palił jak benzyna od strzała. auto mondeo mk4 2.0tdci 140km ponad 300k nalotu
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.