Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2018, 17:01   #1
duh
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2018
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie spryskiwacz tylnej szyby nie działa

To mój pierwszy post, jeśli coś pomyliłem proszę o wyrozumiałość.

Ad meritum:
Pompka spryskiwacza wydaje się działać, bo słychać jak pracuje. Wyjąłem światło stop, z którego "wychodzi" spryskiwacz i wężyk nie spadł, jest suchy. Nie kapie też nigdzie spod zbiornika. Użyłem zimowego płynu i wyraźnie czuć silny zapach we wnętrzu samochodu - wydaje się, że płyn wycieka gdzieś do środka samochodu. Poza zapachem nie ma niestety (albo na szczęście) żadnego śladu.

Którędy wężyk od zbiornika jest poprowadzony do tylnej szyby (w podsufitce? z której strony?) Jak najprościej zlokalizować miejsce wycieku? Jeśli problemem jest wężyk, to jak go najprościej wymienić? Ktoś przerabiał podobny problem?

Z góry dzięki za pomoc.

duh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2018, 18:57   #2
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: spryskiwacz tylnej szyby nie działa

Prawdopodobnie tak jak w S max czyli stojąc za samochodem to strona kierowcy górą po podsufitce i lewym słupkiem przednim .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 19:48   #3
roman18
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: seat alhambra
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: spryskiwacz tylnej szyby nie działa

Witajcie, kolego u mnie w alhambrze przewód ten jest poprowadzony w lewym progu jednych jak i drugich drzwi.W progu drzwi kierowcy jest złączka na tym wężyku,i w tym miejscu przeważnie się rozszczelnia.Po zdjęcie tego plastiku progu dostęp jest bardzo dobry aby to poprawić. pozdrawiam.
roman18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2018, 11:00   #4
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: spryskiwacz tylnej szyby nie działa

Potwierdzam lewy próg po zdjęciu osłony jest złączka przewodów do spryskiwacza. Szybki test wsadz palec pod tapicerkę podłogi jak jest mokro to pęknięty lub spadł. Po kolejnej awarii założyłem 2 tryt trytki na wężyki . potem był spokój.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 20:32   #5
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: spryskiwacz tylnej szyby nie działa

Panowie, ale tu mowa o innym aucie.
Tak jak kolega eclipse doradza.
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2021, 17:39   #6
adixx87
ford::average
 
Avatar adixx87
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 27-10-2016
Skąd: UK
Model: Galaxy razy 2 :)
Silnik: 2.0 TDCI DW10C 140KM->163KM oraz 2.0 TDCI 143KM DW10
Rocznik: 2014 oraz 2010
Postów: 84
Post Odp: spryskiwacz tylnej szyby nie działa

Cytat:
To mój pierwszy post, jeśli coś pomyliłem proszę o wyrozumiałość.

Ad meritum:
Pompka spryskiwacza wydaje się działać, bo słychać jak pracuje. Wyjąłem światło stop, z którego "wychodzi" spryskiwacz i wężyk nie spadł, jest suchy. Nie kapie też nigdzie spod zbiornika. Użyłem zimowego płynu i wyraźnie czuć silny zapach we wnętrzu samochodu - wydaje się, że płyn wycieka gdzieś do środka samochodu. Poza zapachem nie ma niestety (albo na szczęście) żadnego śladu.

Którędy wężyk od zbiornika jest poprowadzony do tylnej szyby (w podsufitce? z której strony?) Jak najprościej zlokalizować miejsce wycieku? Jeśli problemem jest wężyk, to jak go najprościej wymienić? Ktoś przerabiał podobny problem?

Z góry dzięki za pomoc.

Kolgo, uporałeś się z tym problemem ?

Mam podobny problem. Gdzieś mam ten wężyk zapchany.
Pompka sprawna.
Jak włączę spryskiwacz to do momentu gdzie wężyk sie chowa w słupek A wężyk się "nadyma" ale ze spryskiwacza tylnego nic nie leci.

Zdjąłem światło stopu z klapy i do wężyka wpiąłem dużą strzykawkę i próbując zassać z węża nic nie leci, strzykawka się cofa.
Gdzieś coś jest zablokowane.

Czy na tym wężyku znajduje się jakiś zaworek zwrotny ? jeśli tak to gdzie?

Przy pompce mam zaworek kierunkowy na przednie spryskiwacze natomiast mniej więcej na tej samej wysokości drugi wężyk na tylne spryski ma tylko złaczke (bez zaworka)

Czy posiada albo mógłby ktoś zrobić fotkę miejsca gdzie się znajduje zaworek kierunkowy do tylnego sprysku, jeśli takowy gdzieś jest ? Zanim coś połamie i zniszczęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..


EDIT:

ogarnąłem drania.
Zaworek był zapchany. Ten przy tylnym prawym słupku jak się stoi za samochodem.(wersja RHD, nie wiem czy w LHD jest tak samo)
Musiałem odpiąć te dwie spinki (połamałem) trzymające podsufitkę i zdjąć boczek od słupka (ten w którym są zakotwiczone/przykręcone pasy 3ciego rzędu)

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez adixx87 ; 15-03-2021 o 18:46 Powód: problem ogarniety
adixx87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.