Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2018, 12:03   #1
langigd
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-03-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Galaxy
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie 1.8 tdci 125km brak mocy/turbo dziura?

witam,
mam bardzo irytujący problem z moim galaxy (produkcja 12-2006, manual), przy ruszaniu na 1 biegu do około 20 na godzinę nie ma różnicy czy wciskam gaz delikatnie czy też jest wciśnięty do połowy czy też do końca.
Niezależnie od położenia pedała gazu samochód przyspiesza tak samo, o ile można to tak nazwać, dla mnie to jest bardziej toczenie się, natomiast od 20 w górę już przyśpieszenie da się wyraźnie poczuć (nadal na 1). Na drugim biegu sprawa wygląda podobnie, od 20 do 30 czuć jedynie jak buda się trzęsie a auto się toczy zamiast przyśpieszać, po czym powyżej około 2300 obrotów nagle dowiaduje się o istnieniu turbo w moim aucie (nawet czasem można poczuć wręcz szarpnięcie). Na każdym kolejnym biegu sprawa wygląda podobnie, do tych ok. 2300 obrotów auto się wręcz toczy.
Na zegarach brak jakichkolwiek błędów, ostatnio EGR zatkałem (auto dymiło), już prawie w ogóle nie dymi.
Najbardziej obstawiam turbosprężarkę, bo jest to dla mnie najbardziej oczywiste, aczkolwiek chce przede wszystkim wysłuchać opinii, ponieważ auto posiadam dosyć krótko i nie wiem czy po prostu ten typ tak ma.

Dla porównania mam też alhambre 2004, 1.9 130km (bez żadnych chipów), te auto to jest demon prędkości w porównaniu do tego galaxy, dynamikę czuć praktycznie na każdym biegu. Dlatego przy różnicy 5km oczekuję czegoś podobnego, a nie przepaści (być może problem leży w Nm).

langigd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 12:29   #2
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125km brak mocy/turbo dziura?

Miałem tak w MK4 z tym silnikiem kiedy EGR wysiadł, nic nie dało się już z nim zrobić, konieczna była wymiana...
emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 12:37   #3
langigd
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-03-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Galaxy
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125km brak mocy/turbo dziura?

Cytat:
Napisał emte3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem tak w MK4 z tym silnikiem kiedy EGR wysiadł, nic nie dało się już z nim zrobić, konieczna była wymiana...
wymiana egr czy silnika? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w tej chwili jest zaślepiony cieńką blaszką, mam wrażenie ze jest delikatna poprawa po tym zabiegu ale to nie jest to..
langigd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 12:39   #4
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125km brak mocy/turbo dziura?

EGR wymieniałem.
Najlepiej podpiąć do kompa i podczas jazdy sprawdzić jeszcze turbinę, może się zacina?
emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2018, 12:50   #5
langigd
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-03-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Galaxy
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125km brak mocy/turbo dziura?

czy jeżeli jest zaślepiony to jest wymagane aby go wymieniać? w takiej sytuacji jest on wyłączony z obiegu, a z tego co czytałem to jedyne złe skutki to niby większa ilość spalin z rury wydechowej.

niestety posiadam tylko vag 5053 its i ds 150e a tam nie widziałem opcji sprawdzania turbiny i innych parametrów podczas jazdy. no nic będzie się trzeba do kogoś uśmiechnąć, żeby to sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
langigd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2018, 21:52   #6
langigd
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-03-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Galaxy
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125km brak mocy/turbo dziura?

odświeżam temat, auto mam wrażenie, że dymi coraz bardziej, na biegu jałowym przy nagłym wciśnięciu pedału gazu do końca autko potrafi zadymić na czarno całe podwórko, ale tylko przez 1-2s, potem przy trzymaniu obrotów ok. 4 tyś już nie dymi. Kolejne zjawisko przy przyspieszaniu dymi na czarno, najbardziej na 1 i na 2 biegu (zawsze przy naciskaniu pedału, jeżeli lekko to lekko dymi i analogicznie przy mocniejszym wciskaniu). Ostatnim i najbardziej niepokojącym objawem jest to, że gdy chce ruszyć szybko z 1 biegu to jest odgłos jakby uderzania metalu o metal i auto najczęściej gaśnie gdy nie zdążę wcisnąć sprzęgła. dzieje się tak też przy obciążeniu (ruszanie pod wzniesienie), autem jest ciężko ruszyć pod górkę (także używając ręcznego) - zwyczajnie brakuje mu mocy i gdy za dużo gazu dodamy to pojawia się charakterystyczny dźwięk i auto gaśnie.

Udało mi się sczytać parametry wtryskiwaczy, co widać na filmie poniżej - próba zrobiona przy biegu jałowym, na obrotach jałowym oraz przy wciśnięciu pedału gazu do ok 4 tyś. obrotów
Niestety się nie znam na tym, dlatego proszę o opinię, ale na moje się wydaje, że poza chaotyczną pracą, raczej wtryskiwacze 2-4 powinny mieć na biegu jałowym wartości zbliżone do 1 wtryskiwacza; bo pod obciążeniem ich wartości spadają.
Jeżeli ktoś ma taki sam motor to chętnie bym się dowiedział jak to powinno wyglądać normalnie.
Link do filmu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez langigd ; 28-04-2018 o 21:55
langigd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2018, 13:35   #7
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125km brak mocy/turbo dziura?

Witam. Tak naprawde to zadnym programem nie da sie okreslic stanu wtryskiwaczy w 100%, bo pozwalaja odczytac tylko korekty wtrysku.
Ten delphi to oryginal czy ryzowy??
Nie pracowalem nigdy delphi, ale kolega ma i z tego co pamietam, to mozna miec podglad na parametry biezace praktycznie we wszystkich markach.
Z tego co opisujesz, to mysle, ze jest problem po stronie doladowania.
EGR masz zaslepiony, wiec nie trzeba podmieniac na nowy. Mozesz sprobowac odlaczyc wtyczke od EGR na probe. Czasami jest tak, ze EGR i sterowanie turbiny maja to samo zasilanie. W przypadku zwarcia w jednym, sa problemy z drugim. Trzebaby schematy sprawdzic.
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2018, 22:29   #8
langigd
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 25-03-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Galaxy
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125km brak mocy/turbo dziura?

Program ryżowy, na wszystkich autach zawsze dobrze pokazywał parametry.
Być może jest to turbina, na dniach będę dalej badał sprawę.
Jeżeli chodzi o zwarcie to raczej bym to odrzucił, na komputerze nie ma żadnego błędu (zarówno na tym delphi i vag-scanie).
langigd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2020, 18:24   #9
mani51
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 24-06-2020
Skąd: TJE
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.8 tdci 125km brak mocy/turbo dziura?

Witam. Czy kolega rozgryzł problem? Bo mam mondeo z takim silnikiem i bardzo podobny problem. Na jedynce nieraz muszę go przeciągnąć do prawie 3000obr żeby zaczął normalnie chodzić. Przy ruszaniu też czasem mi gaśnie a nie jest to mój jedyny diesel więc z grubsza wiem jak to powinno chodzić. Turbinę regenerowałem, wtryski sprawdzone na stole i są ok, jedyny błąd jaki czasem pokazuje to ciśnienie doładowania. Tyle że po regeneracji turbo mam wrażenie że gorzej odpala a przecież turbina do odpalania nic nie ma. Dolot szczelny.
mani51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.